Kuidas erinevatest tähtkujudest lastega hakkama saada (järg)


Foto: pexels.com

KAALUD

Kaaludest last peab toetama, ta pole mitte laisk, vaid suur kõhkleja. Talle ei peaks sundima peale riideid ja jalatseid, mida ta ei kannata. Pidev tüli kodus teeb ta haigeks nii hingeliselt kui füüsiliselt. Ta ei ole loodud liiga suure kehalise pingutuse jaoks, aga vajab küllaldast ja regulaarset liikumist. Kaalud armastavad vestlusi ja vaidlemist, selle käigus areneb neil loogika ja mõistmine, millest täiskasvanueas abi on. Selle lapse vanematel peavad olema head närvid, sest tema tujud vahelduvad äärmisest rõõmsameelsusest suurima masenduseni. Teda ei tohiks jätta kunagi liiga kauaks üksi. Ta saab oma tujukusest ja kiivusest üle, kui vanemad on mõistvad, armastavad ja kannatlikud. Auahnusest ei tea Kaaludest laps midagi, seda peaks talle pisut õpetama. Seda on võimalik teha huvialade kaudu. Ta vajab julgustamist ja juhendamist, kui ta millestki väga haaratud on. Sageli pole tal üksi tahtejõudu alustatud tegevusi lõpuni viia. Siin vajab ta teiste abi. Kaaludest laps vajab palju tingimusteta armastust. Seda on vaja tema arenguks ja siis on ta võimeline mõistma ka oma vanemate tundeid ning emotsioone.

Põhjalikuma lapse horoskoobi leiat siit »SKORPION

Teda peab siiralt armastama, aga see võib olla keeruline. Kui Skorpionist laps väga püüdlikult andeks palub või midagi kahetseb, siis võib ta tegelikult hoopis kättemaksu haududa. Tal on eneseteadvust piisavalt, käsutamine teeb ta kangekaelseks, isegi ülbeks. Skorpionist laps oskab ise valetada ja näeb ka teiste valed läbi. Ta vajab nõudlikke ja keerulisi mänge juba varasest east. Tal on kalduvus egoismile ja isekusele. Skorpionist laps on kas erakordselt kuulekas või erakordselt halb, keskmist varianti pole. Tema kasvatamiseks on vaja palju kannatlikkust. Kui panna ta huvi tundma konkreetse ülesande või töö vastu, siis ilmutab ta suurt energiat ja saavutab häid tulemusi. Teismelisena ta salatseb ja on väga armukade. Temast võib kujuneda ka veidrik, keda teised kardavad või väldivad. Selle kalduvuse vastu peaks varakult võitlema. Vanemad peaksid temaga olema siirad ja ausad. Siis on võimalik sünnipärast soodumust parandada.

Põhjalikuma lapse horoskoobi leiat siit »AMBUR

Tema üle ei tohi võimutseda, tuleb teda võtta nagu ta on. Tal on kalduvus kasvada kannatamatuks ja püsimatuks pillajaks, suurt vanemateaustust tal pole. On vaja suurt kannatlikkust, et talle selgeks teha täpsus ja sõnapidamine. Ta võib oma vabadusihas vastu seista isegi kooliskäimise kohustusele. Kui teda püüda oma võimule allutada, siis võib rikkuda tema isiksuse. Ta on otsekohene, aus, taktitu, sageli peaaegu solvavalt avameelne. Temaga suheldes ei tohi olla ei arg ega halemeelne. Ta ei tunne neid nõrkusi. Oma liikuvuses ja tegutsemistahtmises on ta väga ettevaatamatu. Alalõpmata seab end ohtu ja vigastab sageli. Nõuab häid närve vanematelt, sest ei mõista keelamist ja hakkab vastu. Isegi loogilise selgitamisega pole teda võimalik panna paremini sõna kuulama. Teda tuleks võtta nii nagu ta on. Amburist laps kasutab sageli ära isa ja ema teineteise vastu. Koduloom teeb Amburist lapse õnnelikuks, sest ta ei taha olla kunagi üksi. Väike Ambur karjub kui “ratta peal”, kui ta on üksi jäänud. Talle meeldivad peod ja talle meeldib, kui ta saab sõpru koju kutsuda. Ta ei talu ka vanemate külaliste puhul teise tuppa kamandamist. Ta tahab olla juures ja saada kõigest toimuvast osa.

Põhjalikuma lapse horoskoobi leiat siit »KALJUKITS

See laps on väga murelik ja tõsine. Kui vanemad on optimistlikud, siis Kaljukits ei muretse nii palju. See laps peab saama ujuda, joosta, mängida, muskleid treenida. Kooli minnes on ta algul vaikne ja silmatorkamatu, varem või hiljem saab temast klassis autoriteet. Kaljukitsest laps vajab kindlat päevareþiimi ja elukorraldust ning tal võiks olla ka lemmikloom. Ta on puhas ja kuulekas ning võtab kergesti omaks head maneerid. Talle võib varakult anda kergemaid ülesandeid, mida ta täidab väga kohusetundlikult (näiteks koeraga jalutamine, poes käimine, lillede kastmine jne.). Teda ei tohi liiga palju kritiseerida, see võtab tegutsemisiha ja -julguse, sest ta on väga enesekriitiline ja pole enesega kunagi rahul. Kaljukitsest laps vajab kiitust ja tunnustust. Liiga palju kohustusi talle laduda ei tohiks, ta võtab kohustusi väga tõsiselt ja võib üle pingutada. Ta on liiga tõsimeelne, teda tuleks ergutada lõbustustele. Sõbralik suhtlusmaneer sobib kõige paremini.

Põhjalikuma lapse horoskoobi leiat siit »VEEVALAJA

Veevalajast lapse küsimustele peab alati vastama ammendavalt, teda ei tohi saata lastetuppa, kui ta sinna minna ei taha. Teda peaks takistama arvutite ja nutitelefonide liigse kasutamise eest. Ta tahab kõiki aparaate näppida ja uurida. Ehitusklotsidest oskab ta varasest east fantastilisi asju meisterdada. Tal on suur teadmistejanu, mida ta püüab igal võimalikul viisil rahuldada. Meelsamini ta küsib, kui ise loeb. Jutustamise kaudu omandab ta kiiremini kui lugedes. Vanemad ja õpetajad peaksid talle alati ammendavalt vastama. Koduloom on tema arengu jaoks oluliselt tähtis. Koolis käies vajab ta pisut vanemate juhendavat kätt. Vähemalt nooremates klassides peaks koduste ülesannete tegemisel olema keegi juures. Tal on raske kontsentreeruda ja paigal istuda. Veevalajast laps ei näita üles kuuma kiindumust oma vanemate vastu. Ta pole lembealdis, pigem sõbralik ja selles väljendubki tema poolehoid. Veevalaja juures ei saavuta keegi midagi võimukuse või ähvardustega. Piisab selgitusest, et nii või naa ei tohi. Kui Veevalajast laps on pidevalt sõnakuulmatu, siis on vanemad teinud kasvatusvea. Kui tema vastu usaldust üles näidata, oskab ta suurepäraselt end ülal pidada igas olukorras. Ta ei hooli juba varakult oma lastemängudest, sest on varaküps. Sageli meeldivad talle endast vanemad inimesed, ta on väga intelligentne.

Põhjalikuma lapse horoskoobi leiat siit »KALAD

Kaladest last peaks alati toetama ja hoidma pettumuste eest. Kaladest lapse üle ei tohiks naerda, see teeb ta haigeks. Talle peaks pöörama piisavalt tähelepanu, et ta ei tunneks end tõrjutuna. Ta võib oma helduses kõik oma mänguasjad kaaslastele kinkida. Kooliülesandeid peaks aitama lahendada, sest vaid nii tulevad head hinded ja edu. Üksi ei tule ta nii hästi toime. Tal peaks olema juures ka siis, kui ta oma igapäevategevusi toimetab, siis ei viida ta liiga palju aega. Teda ei peaks piirama minutitäpse kalendriga, see võtab talt eluisu. Tal peab olema piisavalt mänguruumi. Kaladest laps vihkab reeglipärast elu, eriti magamaminekut kindlal kellaajal. Ta ei taha teha midagi käsu peale, vaid loominguliselt. Kodus ta eriti ei aita. Kui tal on ebaõnne, peaks teda lohutama, ta on väga enesekriitiline. Ta vajab armastust, kiitust ja imetlust. Tema loomingulisust peaks toetama. Las ta tantsib, laulab, joonistab, luuletab, teeb ükskõik mida, mis pinget pakub. Ühised tegemised lapsega koos on kasuks. Kalad tõmbuvad pettudes oma unistuste maailma. Vanemad peaksid püüdma last sealt välja tuua nii, et lapse unistused ei kannataks. Talle peaks näitama elu ilusaid külgi ja teda peaks hoidma pettumuste eest. Ta usub, et kõik inimesed on head, aga kahjuks see nii ei ole. Kui kurjuse kogemused kogunevad, võib ta suureks saades olla õnnetu. Talle peaks arusaadavalt selgitama, kuidas end hoida selle eest.

Põhjalikuma lapse horoskoobi leiat siit »

Artikkel jätkub… Lingi järgmisele lehele leiad pärast personaalseid horoskoobipakkumisi…

Artikkel jätkub:

Seotud postitused