Lõikelillede säilitusnippe (järg)


Foto: FreeDigitalPhotos.net

Liiliad

Liilia on lõikelillena vähenõudlik. Mingit erilist hoolitsust ta ei vaja, kuid puuviljadest tuleks liiliad eemale hoida, kuna nad on etüleeni suhtes väga tundlikud.

Pungad, mis ostes varrel on, avanevad kõik üksteise järel.Krüsanteemid

Krüsanteem on vägagi hea säilivusega lõikelill. Krüsanteemi puhul on oluline vähemalt üle päeva vett vahetada, kuna vesi kipub vastasel korral kiiresti roiskuma. Jälgida tuleks seda, et varrelt oleks eemaldatud kõik need lehed, mis võivad vaasis vee alla sattuda.

Nelgid

Nelk on lõikelillena vägagi vastupidav. Ilma erilise hoolitsuseta võib nelk vaasis säilida ka kaks nädalat. Nelgi ostmisel tuleks jälgida õie tuppe. See peab olema kõva, mis viitab värskele õiele. Kui õie tupp on pehme, siis pole ka erilist lootust, et õis vaasis enam kaua säiliks.

Nelk tuleks panna toasooja vette. Õie iga aitab säilitada ka see, kui vette lisada aspiriini.Iirised

Iirise puhul tuleb jälgida seda, et lill ei jääks eriti kauaks ilma veeta. Seda tasuks arvestada ka lille transportimisel. Iirised vajavad külma vett, mille tagamiseks võib kasutada jääkuubikuid. Vett tuleks vaasi panna üsna vähe, et lillevars ainult mõne sentimeetri ulatuses vees oleks. See aitaks ära hoida võimaliku varre mädanemise.

Freesiad

Freesia säilitab oma ilu vaasis mitu nädalat, seepärast kasutatakse seda lille tihti kimpude valmistamisel. Oluline on varrelt eemaldada kuivanud õied. Õite ilu aitab säilitada see, kui vette lisada veidi suhkrut.

Pojengid

Pojengi sorte on palju, mõned säilivad vaasis paremini kui teised. Üldiselt võib aga öelda, et pojeng säilib lõikelillena küllaltki hästi. Pojengi puhul tasuks silmas pidada seda, et õis säilib vaasis kauem, kui asetada lill kuuma vette.Sirelid

Sirel säilib vaasis üsnagi hästi, kui arvestada mõningate aspektidega. Sireli vaasi asetamisel tuleks oksalt eemaldada kõik lehed ja oksad, mis võiksid vee alla sattuda. See aitab ära hoida võimalikku mädanemist. Varre ots tuleks haamriga purustada, sest see aitaks taimel paremini vett omastada. Kui sirelid on vaasis üksinda (ilma teiste lilledeta), siis võib vette lisada happelisuse suurendamiseks veidi sidrunhapet. Lehtede veega piserdamine pikendaks samuti sireli eluiga vaasis.

Artikkel jätkub… Lingi järgmisele lehele leiad pärast personaalseid horoskoobipakkumisi…

Artikkel jätkub:

Seotud postitused