5 nippi, et pesumasin kestaks kaua

Kommertsartikkel

Pesumasina puhul on tegemist asendamatu abimehega teie vannitoas, ilma milleta tänapäeval enam hakkama ei saa. Lisaks aitab pesumasina kasutamine kokku hoida teie aega, vett, energiat ja pesuvahendit, võimaldades teil hoopis põnevamalt oma aega sisustada.

Selleks, et teie pesumasin kestaks kaua peate masinat regulaarselt hooldama. Regulaarne pesumasina hooldus aitab teil vältida rikete tekkimist, mis võivad seadme kasutusest kõrvaldada – või mis veelgi hullem, põhjustada vältimatuid lekkeid ja kulukaid veekahjustusi.

Kuidas pesumasinat hooldada?

Ennem masina kasutamist tuleks kindlasti pesumasina kasutusjuhend hoolikalt läbi lugeda ja tulevikuks hoida kättesaadavas kohas pesumasina läheduses – juhuks kui tekib probleeme.

Vali välja endale sobiv kvaliteetne pesumasin hea hinnaga siit!

Jagame teiega 5 erinevat nippi, kuidas käituda, et teie pesumasin kestaks aastaid ilma probleemideta.

· Vahetage vanad voolikud välja ja puhastage filter

Kord aastas tuleks kontrollida pesumasina voolikuid, sest surve all töötamise tagajärjel võivad neisse tekkida praod. Samuti tuleks kontrollida, et pesumasina ja seina vahel oleks ruumi vähemalt neli tolli, et vältida voolikute väändumist.

Masina filter vajab samuti regulaarset puhastust, eriti peale topiliste riiete pesemist. Samuti tuleb puhastada aeg-ajalt sissevoolufiltrit veesettest. Puhas filter tagab selle, et teie masin töötaks tõhusalt.

· Puhastage oma pesumasin

Suurem osa pesumasinatootjaid soovitavad pesumasinat puhastada korra kuus. Mõnel uhkemal masinal on olemas spetsiaalne programm, mis on mõeldud pesumasina puhastamiseks, kuid kui seda pole siis piisab kui te lapiga masina seest puhastate.

Kindlasti tuleks ka pesuvahendi sahtel puhastada pesupulbri jääkidest. Samuti loputage masinast seebijäägid puhastusvahendi või kuuma vee, äädika ja sooda lahusega.

Peale riiete pesu tuleks pesumasina luuk lahti jätta ja kuivatada pesumasin pehme lapiga.

· Kasutage spetsiaalseid tooteid

Kindlasti on paljudele inimestele tuttav telereklaamidest katlakivi ja kareda vee teema. Tõsi on see, et kare ning mineraalaineterikas vesi aitavad tõepoolest kaasa katlakivi tekkele ning seda eriti kõrgetel temperatuuridel pesu pesemise puhul.

Katlakivi ennetamiseks võiksite kasutada spetsiaalseid katlakivi tekkimist pärssivaid pesuvahendeid. Katlakivi saab eemaldada ka lastes pesumasinal tühjalt 90 kraadisel valge pesuprogrammil töötada.

Jätke meelde, et pesumasinat ei tohi puhastada happe, kloori või tugevatoimelise pleegitusvahendiga, kuna ohuks on kahjustada eriti kummitihendeid.

· Mõõtke oma pesuvahendit

Lugege seadme kasutusjuhendit ja veenduge, et kasutate oma masinale õiget tüüpi pesuvahendit. Kui olete pannud liigselt palju pulbrit siis teie masina trummel läheb vahtu täis, masin teeb küll ettenähtud koguse pöördeid, kuid pesu trumlis ringi ei käi. Pesu jääb seebiseks ning järgmine kord lisate veelgi rohkem pulbrit juurde. Lõpptulemusena ei jaksa masin ka korralikult loputada. Värv- ja lõhnaained jäävad kiududesse ning vastu nahka puutuv riie tekitab allergiat.

Näiteks uksega masina puhul on näha läbi klaasi, kui vahtu on liiga palju. Pealttäidetava masinaga on veidike keerukam, kuna peate hoolikalt kuulama. Vesi peaks pesemisel solksuma, mitte mühisema.

Tutvu Kaup24 valikuga, kus toimub pesumasinate müük. Vali välja sobivaim ja telli koju!

· Ärge koormake masinat üle

Reegel on see, et pesumasin võiks olla vähemalt pooles ulatuses täidetud. Kindlasti pole hea kui masin on tihkelt täis topitud, kuna riided ei saa siis puhtaks.Üksikut jopet või tekikotti ei ole soovitatav pesta, lisama peaks väiksemaid esemeid, et pesu ühtlaselt jaotuks, ning ka vibratsioon on siis väiksem. Kindlasti peske raskeid või mahukaid esemeid väikeste koormatena, kuna need on seadmel raskemad.

Kuidas pesumasina eest igapäevaselt hoolt kanda?

Igapäevane või nädalane masinahooldus pole üldse raske, lihtsalt pidage meeles, et peale pesu jätke pesumasina uks või kaas lahti, sest nii saab pesumasina sisemus täielikult ära kuivada ja ebameeldivat lõhna sinna sisse ei jää.

Lapiga võib üle käia ka pesumasina ukse, et sellele tekkinud kondensatsioonivesi ära pühkida. Nagu varasemalt mainitud on väga oluliseks sammuks kasutada alati õiget kogust pesuainet.

Milline pesumasin valida?

Et valida endale parim masin on soovitatav uurida erinevate masinate omadusi ja funktsioone. On olemas kahte tüüpi pesumasinaid – poolautomaatsed pesumasinad ja automaatsed pesumasinad.

Poolautomaatsed pesumasinad vajavad kasutaja sekkumist, kuna seadme kõik protsessid ei toimi automaatselt. Poolautomaatsetel pesumasinatel on kaks eraldi trumlit – üks pesemiseks ja teine loputamiseks, see tähendab seda, et peate oma pesu ühest mahutist teise tõstma.

Kuid sellisel pesumasinal on omad eeliseid, näiteks ei vaja see keerulist torustikku, mistõttu on seda võimalik hõlpsasti ühest kohast teise paigaldada, see on väga mugav näiteks õpilaskodu või aiamaja puhul.

Poolautomaatsed pesumasinad on ka tunduvalt soodsamad ja vajavad sageli tööks kordades vähem vett.

Automaatsed pesumasinad on arvatavasti väga paljude inimeste kodudes. Pesu protsessid toimuvad ühes trumlis, nii et meil ei jää üle muud, kui nuppu vajutada ning masin teeb kogu töö meie eest ära. Automaatsed masinad on küll kallimad, kuid need säästavad tihti tunduvalt rohkem energiat ja aega.

Kindlasti peaksite oma pesumasina valiku tegemisel arvestama erinevate mudelite ja funktsioonidega.NB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Seotud postitused