Palju on kirjutatud sellest, et toataimed võivad olla nii sõbrad kui vaenlased. Taimed kodumiljöös rõõmustavad silma, mõjuvad rahustavalt, värskendavad ning puhastavad õhku. Taimed on võimelised ka energeetiliselt toetama.
Loe edasiCategory: Toataimede hooldamine
Kaneel – suurepärane abivahend toataimedele
Kaneel on juba läbi aegade olnud üks populaarseimaid vürtse maailmas. Seda on juba ammustest aegadest kasutatud toitude juures, kuid ka samamoodi haiguste ravil, sest kaneelil on põletikuvastane toime. Aga kaneeli saab edukalt kasutada ka toataimede kasvatamisel.
Loe edasiRaunjalg
Taime lehed on nahkjad, kasvades kuni 1 m pikkusteks. Raunjala lehed on sõnajalgade maailmas ainulaadsed terved süstjad lehed. Vanematel taimedel tekivad lehtede alumisele küljele eoslad. Taim on aeglase kasvuga. Sobib hästi kasvama kinnisele aknalauale või talveaeda. Õige hoolitsuse korral kasvab aga hästi ka tubastes tingimustes.
Loe edasiElavad amuletid (taimed eluruumides)
Ilma taimedeta eluruumid näivad tühjad ja külmad. Eriti vajalikud on taimed betoonseinte vahel, sest rikastavad õhku, rõõmustavad silma, muudavad mikrokliima paremaks ja neil on ka esoteeriline mõju.
Loe edasiPunane stromante
Stromante puhul on tegemist väga kauni toataimega, mis ei jää teiste taimede vahel märkamatuks. Taime lehtede alumine pool on punane, pealmine pind rohelise-kollase kirju. Taime varred on püstised, lehed on pikad, süstja kujuga. Taim moodustab oma lehtedega kena puhmastiku ning võib kasvada kuni 50 sentimeetri kõrguseks. Taime õied on väikesed ja valged. Õitseb taim kevadel. Stromante kasvatamine ei sobi päris algajale toataimekasvatajale.
Loe edasiBraiaamia
Braiaamial on pikk jäme vars, mille tipus asuvad paksud veidi läikivad lehed. Lehtede vahelt kasvavad välja imeilusad väikesed kollased trompetikujulised õied, mis lõhnavad meeldivalt. Vanemad taimed õitsevad rikkalikumalt kui noored taimed. Braiaamia on looduslikult haruldane taim. Tegemist on küllaltki karpiisse toataimega, mistõttu ei sobi taim kasvatamiseks algajale.
Loe edasiJasmiingardeenia
Jasmiingardeenia igihaljad lehed on läikivad, tumerohelised, kuni 10 cm pikkused. Toatingimustes kasvab harunenud põõsastaim orienteeruvalt 50 cm pikkuseks, looduses võib aga taime kõrgus ulatuda 1.5 meetrini. Jasmiingardeenia täidisõied on valged, vahajad ja meeldivalt lõhnavad. Jasmiingardeenia on küllaltki nõudlik toataim, mistõttu ei sobi algajale taimekasvatajale.
Loe edasiLongus juuskõrkjas
Juuskõrkjas on kaunite pikkade, õrnade, rippuvate vartega toataim. Varte pikkus võib ulatuda 30-40 sentimeetrini. Algselt kasvavad varred püstiselt, hiljem hakkavad aga allapoole kaarduma, moodustades toreda puhma. Kõrte tippudes asetsevad väikeste õiekestega kobarõisikud, mis suuruselt on nööpnõela pea suurused. Juuskõrkjas on kergesti kasvatatav toataim, sobides ka algajale toalille kasvatajale.
Loe edasiKanntaim
Kanntaime puhul on tegemist väga unikaalse ja efektse toataimega. Taime lehed on süstjad nahkjad ja rohelised. Osad lehed on aga muundunud püünisorganiks – kannudeks. Kannu suurus ja kuju sõltub liigist ja sordist. Maksimaalselt võib kannu suurus ulatuda paarikümne sentimeetrini. Taime õied on väikesed ja vähemärgatavad, toatingimustes õitseb taim harva. Kanntaim on küllaltki kapriisne toataim, kuid oma omapära tõttu tasub tema kasvatamist proovida.
Loe edasiVahelduvalehine lõikhein
Toataimena võib kasvada kuni 80 sentimeetri kõrguseks, harvem veelgi kõrgemaks. Lõikheina lehed on tumerohelised ja rihmjad, asetsedes kodarikuna pikkade kolmekandiliste varte otsas. Mõnel aretatud sordil on lehed ka valge-rohelise kirjud. Õied on taimel väikesed ja helerohelised. Lõikheina puhul on tegemist niiskust armastava kiirekasvulise taimega. Kui talle leida sobivalt niiske kasvukoht, siis on tegemist kergestikasvatatava toataimega. Tegemist on suurepärase ruumide õhuniisutajaga.
Loe edasi