Laps ja alkohol kokku ei sobi, aga tänapäeval on see siiski reaalne probleem ja aina nooremas eas.
Loe edasiRubriik: Lapsed ja laste kasvatamine
Kuidas iseseisvalt tulemuslikult õppida?
Käia koolis on nii kohustus kui ka võimalus. See on vajalik eelkõige inimesele endale, et oleks rohkem valikuid meelepärast tööd leida. See tõstab ka enesehinnangut, sest annab elus võimaluse paremaid valikuid teha.
Loe edasiÜlihoolitseva ema üleskasvatatud poeg võib elus õnnetu olla
Ema ülesanne on arendada pojas hoolivust, mehelikkust ning kujundada tema suhtumist vastassoosse.
Loe edasi7 nõuannet, kuidas toime tulla agressiivse lapsega
Agressiivsus oleneb kaasasündinud omadustest ja temperamendist, aga ka muudest tingimustest. Iga inimene ja ka laps on võimeline agressiivsuseks, kui on viidud viimse piirini.
Loe edasiKuidas toime tulla jonniva lapsega?
Lapse jonni pole mõtet võtta millegi kohutava ja koormavana, see on tema arengus tähtis nurgakivi ja möödub varem või hiljem. Laps muutub seeläbi enesekindlamaks ja omandab eluterve auahnuse, tema läbilöögivõime kasvab.
Loe edasiVanade eestlaste uskumused lastesaamisest ja lastetusest
Eesti vanarahvas on öelnud, et iga lapse tarvis on leib loodud. Lastetut naist on võrreldud oksteta puuga, lastetut meest on peetud aga täiesti tühiseks. Eesti vanarahvas pidas parajaks laste arvuks mehe jaoks kaks poega ja naise jaoks kaks tütart ehk siis neli last.
Loe edasiPäikesemärkide koolitee raskused ja rõõmud
Erinevatest tähtkujudest lapsed on erinevad ning lasteaeda või kooli minek mõjub neile erinevalt. Kuidas erinevatest tähtkujudest lapsed kooliteega toime tulevad ja sealsete katsumustega harjuvad?
Loe edasiKuidas tõsta eneseusaldust?
Eneseusaldus on enesekindluse eelduseks, see näitab suhtumist iseendasse. Enesehinnang võib olla nii kõrge kui madal, enesekindla inimese puhul toetub see seesmisele väärikusele.
Loe edasiMillest tekib koolistress?
Koolistressil on palju erinevaid põhjusi: suured klassid ja mammutkoolid, pingelised programmid, liiga mahukad kodused ülesanded, tuimavõitu tunnid, omavahelised pinged, koolikiusamine, väsimus, vaesemate ja vähemvõimekate alaväärsustunne, kehvad hinded ja eksamite hirm jt.
Loe edasiLapse kaks kõige olulisemat hügieeniharjumust
Kaks kõige olulisemat hügieeniharjumust, mida lapsele maast-madalast õpetada, on hambapesu ja kätepesu. Hambad on inimese tervise seisukohalt väga olulised, sest haiged hambad ja igemepõletikud põhjustavad ka teisi haigusi ning lisaks on hambaravi väga kallis teenus.
Loe edasi