19 tarkust, mis aitavad kasvõi 100 aastaseks elada

Tervist mõjutab 70% õige mõtlemine, 10% õige hingamine, 10% õige toitumine, 10% füüsiline liikumine. Puhas südametunnistus ja rahulik meel annavad tugeva kaitse väliste mõjude vastu. Tervena püsimiseks on väga tähtis hoida oma mõttemaailm puhas. Negatiivsed emotsioonid ja vaimsed pingutused tuleb kompenseerida alati mõistliku lihaste koormuse ja füüsilise tegevusega.

Tavameditsiin on häälestanud inimestes veendumuse, et ravimid aitavadki olla terve ja tegeleb vale eluviisi tagajärgede leevendamisega. Inimene, kes on sunnitud pidevalt ravimeid tarbima, ei ole ju terve. Tegelikult on tervise säilitamine raske töö, sellega tuleb tegeleda iga päev järjepidevalt.
Ka laste tervis oleneb nende vanemate tervisekäitumisest. Hea tervise alustala on liikumine, keha tuleb hoida liikumises. Igapäevane jõukohane liikumine (jooksmine, kiire kõnd, jalgrattasõit, ujumine, füüsiline töö) aitavad südant, mis on ju inimese mootor, treenida ja töökorras hoida. Looduses on palju kehale kasulikke taimi, rahvameditsiini teadmiste omandamine ja kasutamine on tervise säilitamisel ja haiguste ennetamisel väga oluline oskus.

Haige keha saab terveks teha aga vaid terve hing. Mõtted, sõnad, pilgud, teod on materiaalsed, kui saastada aju halbade mõtetega, tekitab see varem või hiljem haigusi. Haigus algab energeetilisel tasandil, selles etapis saab ilma arsti ja ravimiteta sellest jagu. Vihkamine, hirmud, kadedus, ahnus, kurjus, õelus, pahatahtlikkus jt. halvad tunded, aga ka pessimism, enesehaletsus, kurvad ja melanhoolsed mõtted hakkavad organismile vastu töötama, kui liiga pikalt mõju saavad avaldada.
Negatiivsed emotsioonid tekivad iga päev, neid ei tohi endasse peita ega maha salata, neist peab püüdma vabaneda. Inimene on tulnud siia ellu head tegema, teisi aitama ja elust rõõmu tundma. Vanadel inimestel muutub tervis järsult halvemaks just seetõttu, et vaevama hakkab lootusetus ja üksindus, harjumuslik elulaad muutub, ei leita enam elule mingit sisu. Tegelikult peaks elu pensionile jäädes just algama, sest saab pühenduda endale, tegeleda hobidega, saab tunda rõõmu elust ja olemisest ilma teiste poolt peale pandud kohustusteta. Just siis on aega rohkem, et oma keha ja selle vajadusi tundma õppida, loodusega kontakti otsida. On ju inimenegi vaid looduse osa.

Igas vanuses võib elu olla elamisväärne, kui ennast armastatakse. Kui ei suuda taluda ja armastada iseennast, siis ei suuda ka teisi taluda ja armastada. On oluline püsida aja voolus, kohaneda oma vanuse ja pidevate muutustega. Aeg, sõnad ja võimalused ei tule tagasi. Ei tohi kaotada armastust, lootust, hingerahu ja oma au ning sisemist väärikust. Elus on kõige väärtuslikumad asjad armastus, sõprus, puhas südametunnistus ja sellele toetuvad veendumused (eluterved põhimõtted).
Mida teha, et end sisemiselt puhtana hoida?

1. Tuleb hoida oma südames ja hinges harmooniat ja tegudes halastust.

2. Ületada viha ja säilitada armastus.

3. Soovida teistele inimestele head ja õnne, isegi neile, kes meile eriti ei meeldi.

4. Aidata teisi raskustes, kui see võimalik on ja sellega ennast ei kahjusta.

5. Õpetada noori ja kogenematuid.
6. Teha selgitustööd eksinutele, kui keegi seda tõeliselt vajab.

7. Aidata vanu ja nõrku.

8. Mitte vaielda tõe ja vale pärast, ka eriarvamuste puhul saab keskenduda sellele, mis ühendab.

9. Puutudes kokku agressiivsusega, mitte vastata samaga.

10. Eemalduda kurjusest, püüda headuse poole.

11. Loobuda liigsest ja ülearusest, mõõdutunne kõiges aitab sisemist tasakaalu hoida. “Kuldne kesktee” on enamasti alati parim lahendus.

12. Mitte endast liiga palju arvata, alati leidub ilmas ilusamaid, targemaid, paremaid, andekamaid, toredamaid. Iga inimene võib meist milleski parem olla.
13. Rääkida teistest head, jätta alati alles teise inimese au ja väärikus, isegi kui see inimene ei meeldi.

14. Teha head, ootamata selle eest vastutasu.

15. Unustada vana kurjus. Anda andeks teiste vead ja anda andeks ka iseenda vead. Kõik teevad vigu, keegi pole täiuslik.

16. Austada endast vanemaid inimesi, eriti päris vanu inimesi.

17. Olla heatahtlik, vastutulelik, järeleandlik, tagasihoidlik.

18. Olla aus, ustav, omakasupüüdmatu.

19. Olla südames hea ja mõtetes kaastundlik. Hoides oma hinge, mõistuse ja meeled puhtad saastast ning mustusest, aitab iga inimene oma kehal tervemana püsida. Sisemiselt tasakaalus ja hingelt terve inimene tunnetab alateadlikult, mis on tema kehale hea ja mis mitte.

Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Kahe inimese numeroloogiline analüüs sünnikuupäeva ja nime järgi + omavaheline sobivus


Aastahoroskoop (armastus ja suhted) ja numeroloogia - 39 lehekülge


Aastahoroskoop (saatus ja otsused)


Kaelakee: tiigrisilm


Kausid (5 tk) (10 cm)


Püramiid: karneool


Käevõru: punane ahhaat


Taro kaardid: Affirmators (koos raamatuga)


Kööginoad (2 tk) - WMF


Päikesepüüdja: merevaik


Nukk Mali


Käevõru: sodaliitNB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Seotud postitused