Saatus versus juhus: kuidas mõista elu ettearvamatust?

Inimelu on täis ootamatusi ja ettearvamatuid sündmusi. Paljud meist on vähemal või rohkemal määral kohanud olukordi, kus tunneme, et mingid sündmused on juhuslikud kokkusattumused. Teisalt on olemas ka uskumus, et meie elu on saatuse poolt ette määratud ja kõik toimub kindla plaani järgi.

Saatus ja juhus on kaks vastandlikku mõistet, mis on aastasadu inimeste mõtteid köitnud ning filosoofide, teadlaste ja religioonide vahel arutelude teemaks olnud.
Saatus viitab sageli uskumusele, et meie elu on ette määratud jumalate, kõrgema võimu või üleloomulike jõudude poolt. Mõned usuvad, et iga inimese elutee, kohtumised ja sündmused on juba enne sündi kindlaks määratud. Saatus võib olla seotud ka karma kontseptsiooniga, kus inimese tegude tagajärjed mõjutavad tema olevikku ja tulevikku.

Paljudes religioonides usutakse, et jumal või jumalad juhivad inimeste elusid vastavalt nende tegudele, usule või saatusele. Paljudele inimestele annab see kindluse, et elus toimuvad sündmused on suurema plaani osa ja neil on kindel mõte.
Juhus viitab ebaotstarbekale, juhuslikule ja ettearvamatule sündmusele, mis ei ole seotud mingi eelneva plaaniga ega kõrgema jõuga. Paljud inimesed võtavad juhuseid kui elu ühte osa, mille taga ei ole mingit suuremat põhjust või plaani.

Teistele inimestele võib juhuste eksisteerimine tunduda ebameeldivana, sest see tähendab, et meie elutee on kontrolli alt väljas ja kaootiline. Juhus suurendab paratamatult ebakindlust ja võib paljudes tekitada hirmu tundmiseni tuleviku ees, sest me lihtsalt ei tea, mis võib juhtuda.
Saatus ja juhus on vastandlikud mõisted. Inimesed kogevad sageli elus nii saatuslikke kui ka juhuslikke sündmusi. Mõnikord võivad juhuslikud kokkusattumused viia meid saatuslike hetkedeni ning vastupidi.

Elu ettearvamatus paneb meid sageli mõtlema meie valikute ja otsuste üle. Kuidas saame leppida asjaoluga, et elus võib juhtuda midagi ootamatut? Võib-olla peitub vastus selles, et tuleb leida rahu ja tasakaal saatusliku ettemääratuse ja juhuste keerulises mängus. Elu ettearvamatus võib olla põnev ja hariv, aidates meil kasvada, õppida ning avastada uusi võimalusi ja väljakutseid.

Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Ühe inimese numeroloogiline analüüs sünnikuupäeva ja nime järgi + aasta analüüs numeroloogia järgi


Aastahoroskoop - 214 lehekülge


Kas Sinu nimi sobib eluteega kokku? + Millest räägib Sinu nimi?


Käevõru – tiibeti ahhaat


Taro kaardid: The Elemental Oracle (koos raamatuga)


Kausid (3 tk) - Villeroy & Boch


Kott - Kalidi


Kõrvarõngad: skorpion


Kaelakee: kaksikute tähtkuju


Taro kaardid: Jack-O’-Lantern (ainult kaardid)


Taldrikud (22 cm) (4 tk)


Kaelakee: labradoriitNB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Seotud postitused