Enesesisendus on võimas relv

Tihti maadlevad inimesed sundmõtetega ja mittevajalike teemadega, hirmude ja paranoiadega, teevad endale etteheiteid ebaõnnestumiste pärast, milles ise süüdi polegi. Kõiki rolle ja mõtteid ei saa korraga prioriteediks muuta, tuleb teha valik ja keskenduda sellele, mis on oluline. Valikuid ei tasu vältida, ka see on valik, kui me laseme elul omasoodu areneda. Kõik maailmas muutub, mis ei tähenda, et ka tulevikus kõik viltu veab, kui minevik on olnud halbu valikuid täis.

Pole vaja kogu aeg mängida läbi vanu stsenaariume, see ei anna võidutunnet mineviku äparduste üle. Pilk minevikku pole kunagi objektiivne ja ka tulevikku on keeruline prognoosida, kuna kõike ise mõjutada ei saa. Muuta saab aga oma suhtumist toimuvasse. Keegi ei saa kunagi täiuslikuks, see lihtsalt pole võimalik, mõistlikum on reaalselt oma väärtusi ja puudujääke hinnata ja oma südame sunni järgi elada. Kui lubatakse iseendale vigu, siis ollakse kannatlikum ka teiste vigade suhtes, see omakorda alandab tunduvalt stressitaset ja aitab hoiduda nii enda kui teiste süüdistamisest.
Üks oluline punkt, mis aitab jõuda positiivse enesesisenduseni, on oskus öelda “ei”. Seda tuleb teha rahulikult argumenteerides, mitte viha, ärrituse, kaeblemise, enesekaitse, õigustuse või armulikkusega. Tegelikult võib “ei” öelda ka ilma põhjendamata ja pole vaja teha endale etteheiteid, kui arvamus hiljem muutub. Väärtuste ümberkujundamine on vaid märk mõtlemise paindlikkusest. “Kuldne” kesktee on alati parem kui täielik paindumatus või väärtuste täielik puudumine.

Kui inimene vajab puhkust, siis pole vaja tervet maailma selles veenda, kedagi ei huvita eriti teiste inimeste seisukord, kui nad pole just lähedased. Puhkamine, lõõgastumine ja teadlike piiride kehtestamine aitab tasakaalus püsida.
NB! Tähelepanelik on vaja olla kõige suhtes, mis tekitab halba enesetunnet ja stressi, see kõik ongi tegelikult inimese enda jaoks halb ja viib tasakaalust välja. Kõige olulisem on kujundada endale elujaatav maailmanägemus, mida saab teha just enesesisenduse abil.

10 sammu positiivse enesesisenduse saavutamiseks:

1. Esmalt on vaja vabaneda ärevusttekitavatest aimdustest ja mustades värvides tulevikunägemustest. Need suurendavad halba enesetunnet, madalseisu ja hirme. Pole vaja tekitada kriitilisi olukordi, kahjustada sellega ennast ja kurvastada lähedasi.

2. Ennast on vaja pidada oma elu peategelaseks. See pole egoistlik, tuletab vaid meelde, et maailma on vaja näha enda, mitte võõraste silmadega. Võõra pilgu abil maailma vaadates jääb inimene igavesti “vaatlejaks”. Ennast ei pea hindama isegi mitte oma lähedaste, sõprade või oma laste silmade läbi. Elu läheb nii mööda ilma hetkel kasutada olevate naudingute ja rõõmudeta. Oma head tervistki saab nautida samamoodi kui head
muusikat.
3. Visualiseerimine aitab luua positiivset maailmapilti. Positiivsed kujutluspildid suudavad muuta isegi immuunsüsteemi tugevamaks. Kujutlusest siiski üksi ei piisa, sellega paralleelselt peaks muutuma ka ellusuhutumine ja eluviis.

4. Heasoovlikud sisemised dialoogid aitavad terveneda. Iga kord peegli ees seistes võiks kinnitada oma peegelpildile: “Ma tean, et minu immuunsüsteem on piisavalt tugev” või “Ma olen ilus, terve, tark ja hea”. Pole tähtis, milline see positiivne kinnitus tegelikult on, tähtis on, et see annaks sisemist enesekindlust. Enesesisendusega saab tegeleda loodusega kontaktis olles, mere ääres või metsas jalutades. Ammutades nii endasse looduse piiramatut energiat, hakkab inimene tajuma, et looduses on kõik täiuslik.
5. Üks oluline osa positiivses sisenduses on heasoovlik või vähemalt erapooletu suhtumine teistesse. Inimene tõmbab välismaailmast endale külge peamiselt seda, mis on temas endaski olemas. Kui pole iseendas kurjust ja õelust, siis ei saa ka väline kurjus ja õelus kuhugi haakuda, pole pidepunkte ja see libiseb mööda külgi maha, oluliselt haiget tegemata.Artikkel jätkub. Viite järgmisele lehele leiad pärast e-poe reklaami...

Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Numeroloogilised analüüsid


Inimese isiksuse ja elutee skeemi põhjalik numeroloogiline analüüs (lühem kokkuvõtlikum variant)


Aastahoroskoop


Barbie nukk (GXF07)


Seinapilt lõuendil või kapal: päikeseloojang liivamägedes


Taro kaardid: Everyday Witch (ainult kaardid)


Taro kaardid: In Dreams Oracle (koos raamatuga)


Õun: ametüst


Seinapilt lõuendil või kapal: sügisvärvid


Tassid: Almond Blossom - Vincent van Gogh (2 tk)


Seinapilt lõuendil või kapal: Narva Hermanni linnus


2in1: käevõru/kaelakee: amasoniitLehed ( 1 / 2 ): 1 2Järgmised »

Seotud postitused