Igal inimesel on võime end ise tervendada

Tänapäeva meditsiin vaatab inimese isetervendamise võimest mööda, sest platseeboefekti ebamäärasus ei sobi tavameditsiini ratsionaalsusega kokku. Tervenemise puhul on aga ääretult suur roll nii eneseusul ja lootusel, kui ka müütidel ja halva tulemuse välistamisel. Ravimitest saavad abi vaid umbes pooled patsientidest, aga kui õnnestuks inimese enda taastusprogramm iga kord sisse lülitada, siis oleks tervenemiseks hoopis paremad eeldused. Inimese organism oskab ise ennast “parandada”, kui ollakse sisimas veendunud, et antud tablett, ravim, süst, operatsioon või arst suudab aidata. Enesesisendus, sügav usk tervenemisse ja optimistlik meelelaad aitavad tervenemisele tohutult kaasa. Heale tulemusele on vaja sügavuti häälestuda. Sageli paneb hoopis platseeboefekt tööle inimese enda varjatud ressursid, mistõttu tervenemine leiab aset inimese enda sisemise “apteegi” ja sügava tervenemisusu toel.
Vähi jt. väidetavalt ravimatute haiguste puhul on peamiseks tervenemise takistuseks müüt, et antud haigus on ravimatu. Kui selline teave on kinnistunud inimese alateadvuses liiga tugevalt, siis pole lootuski paraneda. Määrava tähtsusega on õige arsti õiged sõnad ja isegi tema kehakeel, arsti võime ravida ja patsiendis tervenemise usku tekitada. Pruugib vaid öelda täiesti tervele inimesele, et ta sureb kuu aja jooksul, kui ta haigestubki tõsiselt ja ilmselt lõpetabki just nii. Haige vajab haiguse alistamiseks kindlat ja veendunud paranemisusku, mida saab anda just hea raviarst, keda inimene täielikult usaldab. Meeleheide ja negatiivsed elamused teevad haigestumise puhul vaid halba. Kui inimene kaotab oma rõõmu ja usu tervenemisse, lülitab ta alateadlikult sisse enesehävitusprogrammi. On ju teada, et vähk “kardab” tugevaid ja rõõmsa meelelaadiga inimesi. Et haige inimene saaks uskuda oma tervenemisse, peab uskuma ka raviarst oma patsiendi tervenemisse.
Isegi hea ravim ei anna soovitud tulemust, kui arst ise kahtleb või ükskõikne on. Ka platseebo kasutamine ravimeetodina pole headele tohtritele võõras, targad arstid kasutavad seda tasa ja targu kogu aeg. Platseebo efekti ja ravimite toimet kärbivad kriitiline maailmavaade, usaldamatus, kahtlemine, skepsis ja ükskõiksus. Inimese ürgsed “emapiimaga” saadud instinktid ja uskumused võivad aga ka sellega edukalt toime tulla. Kui võtta mingit tervenemiseks vajalikku ravimit, siis tuleks püüda kujutleda visuaalselt, kuidas raviained tungivad keha igasse rakku, aktiveerivad kõik kaitsejõud, kuidas haigus saab võidetud ja keha taastub. Inimese enda sügav usk aktiveerib keha aktiivsele tervendamisele.
Tervendamisprotsessi on võimalik käivitada ka hüpnoosi abil, aga see toimib vaid siis, kui inimene seda tõepoolest ise tahab. Hüpnoosiga on aga alati seotud teatud ohud ja riskid ja igale inimesele see ei sobi. Tervenemise puhul on peamine faktor inimese enda elutahe. See selgitabki, miks ühe ja sama haiguse puhul ühed tervenevad ja teised mitte. Inimese usk ja tahe mõjutavad mingil kummalisel viisil haiguse kulgu isegi ilma kangete ravimiteta. Patsientidel, kes sageli mingil müstilisel viisil paranevad, on lihtsalt suurem elutahe, kui passiivsetel põdejatel, enesehaletsejatel, allaandjatel või pessimistidel.
Haiguste puhul kerkib sageli pinnale ka “needuste” jutt, mis on täiesti omaette teema. Igasugune jutt peale pandud “needusest” tugevdab inimese uskumusi, tema kujutlusvõime hakkab maalima “hulle” pilte, kui keegi annab stardi selleks. Nüüdismeditsiinil ja maagial puudub kokkupuutepunkt, kumbki käsitleb haiguste tekkepõhjuseid ja raviviise täiesti erinevalt. “Needuse” puhul on tegemist kellegi teise sisendatud uskumusega, tugeva närvisüsteemi ja rõõmsa meelelaadiga inimesele pole võimalik “needust” püsivalt peale panna, sest “needuse” võtab inimene ise endasse oma uskumustega. Nii on sageli ka haigustega: kui usud, siis on, kui ei usu, siis pole. On väga oluline hoida end seesmiselt tasakaalus. Eneseusk ja optimism ei aita küll õnnetuse puhul kaotatud kätt või jalga uuesti kasvatada ega aita ka loomulikku vanadussurma vältida, aga aitab olukorraga paremini toime tulla ja elutahet viimse võimaluseni säilitada. On teada fakt, et inimesel endal on olemas ka ohtude ennetamiseks sisemine kaitse, mistõttu seesmiselt tasakaalus olevate inimestega juhtub õnnetusi vähem ja nad püsivad tervemad.

Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Ühe inimese numeroloogiline analüüs sünnikuupäeva ja nime järgi (lisana aasta lühinumeroloogia)


Horoskoop naisele


Saatus-tulevik horoskoop


Taro kaardid: Barbieri Zodiac Oracle (koos raamatuga)


Roostevabast terasest kausid (4 tk)


Kaelakee: täht


Vaagnad (2 tk)


Vaas


Seinakaunistus: süda


Kaelakee: vähi tähtkuju


Skulptuur: baleriin


Kausid (19 cm) (4 tk)NB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Seotud postitused