Kuld-nõelköis

Kuld-nõelköis
(Epipremnum pinnatum)

Veel tuntud nimesid: Tarsaniköis




TUTVUSTUS

Kuld-nõelköis on pärit Kagu-Aasiast (Indoneesia, Malaisia). Taim kuulub võhaliste sugukonda.

Nõelköie puhul on tegemist ronitaimega, mis kasvab kiiresti ja suureks, looduslikult isegi 20-23 meetri pikkuseks.

Taime lehed on südamekujulised ja nahkjad. Lehtede värvus ja muster (valge-rohelise- või kollasekirjud) on varieeruv, sõltuvalt taime sordist. Toatingimustes taim tavaliselt õitsema ei hakka.

Taime saab kasvatada nii ronitaimena kui ka amplis ripptaimena. Tegemist on vähenõudliku ja kiirekasvulise toataimega, mida võib edukalt kasvatada ka algaja lillekasvataja.

Tegemist on hea õhupuhastajaga.




HOOLDAMINE

Taime võib julgelt kärpida ja tagasi lõigata. Sellega saab taime ainult lopsakamaks ja tihedamaks muuta. Kärpimise juures tuleks jälgida seda, et lõigata tuleks vart kuni leheni.

Kui taimelehed muutuvad kollaseks, võib selle põhjuseks olla tõmbetuul, aga ka ala- või ülekastmine.




Valgus:

Nõelköis ei ole valguse suhtes nõudlik taim. Taim kasvab hästi ka varjulises kasvukohas. Kõige paremini sobib taimele hajusvalge kasvukoht. Kui lehemuster hakkab kahvatumaks muutuma, viitab see sellele, et taim tuleks tõsta valgemasse kasvukohta.

Taime tuleks hoida otsese päikesevalguse eest.

Temperatuur ja õhuniiskus:

Taim vajab kasvamiseks sooja toatemperatuuri, sobiv temperatuur on vähemalt 20 kraadi. Liialt jahedas ruumis läheb nõelköis puhkereþiimile. Vältida tuleks alla 15-kraadist temperetuuri.

Hoida taime suurte temperatuurikõikumiste ja tuuletõmbuse eest.

Taimele meeldib mõõdukas õhuniiskus. Aeg-ajalt võiks taime piserdada.




Kastmine:

Kastmisega nõelköie puhul väga palju vaeva näha ei tule. Kasta tuleks korrapäraselt. Enne järgmist kastmiskorda tuleks jälgida, et muld oleks kuivanud. Mida jahedam on kasvukoht, seda vähem tuleks taime kasta. Kastmisel tuleks kasutada pehmet vett (vihmavesi, lumesulamisvesi).

Kui taime kastmine on ununud, muutuvad taime lehed pehmeks, kuid see ei tähenda ilmtingimata seda, et taim oleks hukule määratud. Pikemaajalisele alakastmisele viitavad kollakaks muutuvad lehed.

Väetamine:

Kevadest sügiseni tuleks nõelköit väetada orienteeruvalt kord kuus. Liigne väetamine ei tule kasuks ning võib lehemustri kahvatumaks muuta.




Paljundamine

Nõelköie paljundamine on kerge. Selleks tuleb lõigata taimelt varreots (ca 10 cm) ning panna see vette juurduma. Pistikul peaks olema 1-2 lehte. Juurdumine võtab aega orienteeruvalt 3-4 nädalat.

Ümberistutamine

Taim tuleks ümberistutada 2-3 aasta järel või kui pott on taimele väikseks jäänud. Muld valida nõrgalt happeline, pott tuleks valida võimalikult väike.





Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Lapse horoskoop


Numeroloogia kalender


Aastahoroskoop - 214 lehekülge


Õun: roheline aventuriin


Skulptuur: rebane


Taro kaardid: The Sugar Skull (koos raamatuga)


Käevõru: päikesekivi


Pehme mänguasi: pteranodon


Kaelakee: tiigrisilm


Padjakate 40 x 40 cm (2 tk)


Seinapilt lõuendil või kapal: sügis


Käevõru: tiigrisilm

Seotud postitused