Õppimine kui elukestev vajadus

Elukutsevalik pole lihtne, tänapäeva muutuvas maailmas kaob vajadus ühe või teise ameti järele väga kiiresti. Kindlasti annaks iga inimene paljugi selle eest, et teada saada, millest tema saatus oleneb ja mis on antud ajahetkel kõige õigem. Keegi ei oska ega saa nõu anda, mis on iga inimese jaoks parim, lõplik valik on alati tema enda teha. Tagantjärele jõutakse küll selgusele, aga see on vaid tagantjärele tarkus, millest kasu eriti pole.

Sageli valitakse nooruses vale elukutse õppimiseks, vahel tehakse seda vanemate või sõprade nõuande tõttu, vahel iseenda tarkusest, vahel otsustatakse spontaanselt ega mõelda üldse. Mingil hetkel avastatakse, et see ei sobi ega vii kuhugi ja jõutakse arusaamisele, et elukutse on valesti valitud ja elu valesti elanud.

Aastatega väsitakse isegi õigesti valitud elukutse puhul, inimene kulub ja tülpib ühest ja samast, eriti kui see rõõmu ning eduelamusi vähe pakub või neist üldse ilma jätab. Julgus kaob ja nii elataksegi tuimalt, tööst ja elamisest rõõmu tundmata.
Ei tohiks unustada, et kogu elu on kui kool, see on ELUKOOL. Elamise tarkust päris koolis omandada ei saa. Elukoolis on kogemused loengud ja õppetükid, on hea kui osatakse õppida teiste vigadest või suudetakse enda vigadest midagi õppida. Kui hästi keegi elutarkuse omandab, see on suuresti tema enda teha, aga palju oleneb ka juhustest ja asjaoludest, mõnikord lihtsalt heast õnnest või selle puudumisest. Millised “kaardid” kellelgi käes on, see on ilmselt iga inimese Saatusega seotud. Kogemus on alati kindlam kui teoreetiline teadmine.

Elu meenutab malemängu, eelisolukorras on need, kes suudavad ette planeerida kasvõi mõne käigu võrra. Õnnelikud on ka need, kellel kogemusi ja erinevaid oskusi piisavalt varuks on, neil on tööturul ja elus üldse alati rohkem valikuid ja võimalusi. On mõned universaalsed oskused, mis alati edasi aitavad: näiteks suhtlemisoskus, rahaga ümberkäimine, oskus midagi ilusat või vajalikku oma kätega teha. Kasuks tulevad alati akadeemilised teadmised, keeleoskus ja eluks vajalike oskuste omandamine. Väga hea suhtlemisoskus on sageli edu pant, teistega hea läbisaamine avab uksi. Kõik inimesed ei pea meeldima, aga viisakalt ja heatahtlikult peaks teisi kohtlema küll, vaenlaste sihilik juurde tekitamine pole mõistlik, neid tekib edukatel inimestel niigi.
Kuna tehnika nii kiiresti areneb, on kasulikud kõikvõimalikud tehnilised oskused. Akadeemiline kõrgharidus ei välista seda, et inimene oma kätega midagi teha ei võiks osata ja see ei garanteeri sugugi mitte inimese edukamat hakkamasaamist reaalses elus. Rohke lugemine ning ise õppimise harjumus arendavad samuti inimest.

On väga oluline teha selgeks enda tugevad ja nõrgad küljed ja keskenduma peaks oma tugevustele. Pole mingit mõtet raisata oma energiat ja aega nende asjade peale, milleks eeldused ja anded puuduvad. Sel on mõtet vaid siis, kui see on vaid isiklik huvi ja sellele karjääri ehitama ei hakata.

Kunagi ei ole liiga hilja ega liiga vara midagi juurde õppida, kui vähegi tahtmist, huvi ja eeldusi on, võib omandada mida iganes. Ükski oskus ja teadmine ei too kahju, vaid parandab elukvaliteeti. Inimene elab selleks, et õppida ja areneda. Kui tehakse vigu, siis on oluline kaasa võtta vigadest saadud õppetund, nii võib iga elult saadud kogemus olla omamoodi kasulik ja õpetlik. On väga oluline õppida ennast usaldama, oma sisetunnet kuulama, et saaks tuua endast nähtavale parimad omadused. Kes pühendumusega tööd teeb ja ennast pidevalt arendab, see ka midagi lõpuks saavutab.
Keha ja mõistust aitab töös hoida vaid sisemine elujõud, mistõttu on vaja tegeleda ka oma sisemise Mina arendamisega. Töö, mis ei meeldi ja vastumeelne on, raiskab vaid energiat, kulutab inimest, muudab ta tuimaks ja rõõmutuks. Kui seda pole võimalik vahetada ja huvitavat tööd pole võimalik saada, siis tuleb endale kindlasti leida mingi tasakaalustav ja rõõmu pakkuv hobi või tegevus.

Kõik siin ilmas on ajaliselt piiratud kestvusega, on väga oluline leida üles need asjad, mis endale meeldivad ja sobivad, nii on ka lõpptulemus nauditav. Edukamad on alati need, kel elujõudu tagavaraks on, nemad saavad paremini elus hakkama, nad on julgemad uute asjade proovimisel ja enda täiendamisel. Iga tegevus, mis meeldib ja mida pühendunult tehakse, mitte ei kuluta energiat, vaid annab seda juurde. inimene suudab siis kõrge eani olla atraktiivne ja teovõimeline.

Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Nimemuutuse mõju eluteele


Aastahoroskoobid, kuuhorksoobid, aasta analüüs numeroloogia järgi


Elutee üldskeem


Söögiriistade komplekt (30 tk)


Skulptuur: öökullid (3 tk)


Kaelakee: mäekristall


Kausid (6 tk) (17,5 cm)


Käevõrud partneritele: hauliit ja oonüks


Kaelakee: tiigrisilm


Kaelakee: veevalaja tähtkuju


Seinakaunistus: hirved


Kilpkonna kujuke: kuukiviNB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Seotud postitused