Sukulendid on taimed, mis on kohanenud kasvama keskkondades, kus veevarud on piiratud. Nende omaduste hulka kuuluvad paksud, mahlakad lehed, varred või juured, mis suudavad vett salvestada.
Loe edasiSilt: toataim
Elujõudu aaloest
Aaloe on lihakate lehtedega mitmeaastane taim, mida saab kasvatada edukalt ka toataimena. Aaloe lehtede mahl sisaldab ohtralt vaike, aromaatsete hapete estreid ja vitamiine.
Loe edasiElavad amuletid (taimed eluruumides)
Ilma taimedeta eluruumid näivad tühjad ja külmad. Eriti vajalikud on taimed betoonseinte vahel, sest rikastavad õhku, rõõmustavad silma, muudavad mikrokliima paremaks ja neil on ka esoteeriline mõju.
Loe edasiHarilik lülikaktus
Jõulukaktuse lehed on lülilised, mis moodustavad puhmastiku. Õied on taimel punased, oranžid, valged või kollased. Jõulukaktus on kergesti kasvatatav ja vähenõudlik toataim.
Loe edasiKannikeseõieline säntpoolia
Säntpoolia on laialt levinud õitsev toalill. Teda on kerge kasvatada ning tänutäheks rõõmustab ta meid kaunite õitega. Säntpooliate kasvatamine ja paljundamine.
Loe edasiKäändbokarna
Käändbokarna on erilise kujuga taim. Tüvi on alt jämenenud. Lehed paiknevad salkudena tüve tipus. Tüvi meenutab pudelit. Käändbokarna on küllaltki leplik toataim.
Loe edasiIlupaprika
Ilupaprika lehed on piklikud, tumerohelised. Viljad on sõltuvalt sordist punased, kollased, valged, oranžid või lillad. Ilupaprika on küllaltki vähenõudlik toataim.
Loe edasiÕiekas pärgväändik
Pärgväändiku puhul on tegemist väga kauni ronitaimega. Taime lehed on tumerohelised, nahkjad, ca. 10 sentimeetri pikkused. Õied valged, vahajad ja väga tugeva ja hea lõhnaga. Ka viljad on taimel kaunid ja meeldejäävad. Tegemist on küllaltki kergesti kasvatatava ja tänuväärse toataimega.
Loe edasiLongus juuskõrkjas
Juuskõrkjas on kaunite pikkade, õrnade, rippuvate vartega toataim. Kõrte tippudes asetsevad väikeste õiekestega kobarõisikud. Juuskõrkjas on kergesti kasvatatav toataim, sobides ka algajale toalille kasvatajale.
Loe edasiKanntaim
Kanntaime lehed on süstjad nahkjad ja rohelised. Osad lehed on aga muundunud püünisorganiks – kannudeks. Kannu suurus ja kuju sõltub liigist ja sordist. Kanntaim on küllaltki kapriisne toataim, kuid oma omapära tõttu tasub tema kasvatamist proovida.
Loe edasi