Olulised märksõnad erinevatest tähtkujudest lastega toimetulemiseks

Igal tähtkujul on oma ainulaadsed tunnused, mis mõjutavad lapse käitumist ja vajadusi. Millised on olulisemad märksõnad erinevatest tähtkujudest laste kohta, et seeläbi aidata vanematel luua tugevam side ning toetada laste arengut ja heaolu?

JÄÄR

Jäärast laps on pealetükkiv ja lärmakas, ta erutub kergesti, vihastab ja rõõmustab häälekalt. Mis aga kõige olulisem, ta on aldis kõikvõimalikele õnnetustele, eriti peatraumadele. Tundub, nagu tal üldse ohutunne puuduks, temaga võib tekkida lausa verdtarretavaid ohuolukordi, aga teda ennast see ei häiri. Ta ei taha üksi mängida, vajab teisi lapsi, peab võistlema ja võitlema, teda peab pidevalt motiveerima. Hariv ja huvitav keskkond meeldib talle, aga ta ei pinguta ülearu tulemuste nimel. Võita ta aga soovib, teistest parem olemine on tema jaoks oluline ükskõik millisel kujul. Ta õpib just teistega konkureerides kõige paremini, peab pidevalt tegutsema ja teda on vaja ergutada. Kui lärmakalt mässumeelne ja jonnakas Jäärast laps jääb tähelepanuta, on ta õnnetu või hakkab pahandust tegema. Temaga pole lihtne toime tulla. Spordis on võidutahe aga väga hea. Tuleb jälgida, et ta olulisi asju pooleli ei jätaks, see kalduvus on tal olemas.
SÕNN

Sõnnist laps vajab kindlat päevarežiimi ja korda oma ellu. Ta õpib kõige paremini praktilise elu kaudu, kasutades oma keha ja meeli, ta on looduselaps. Sõnnist lapsel on vaja mingit turvalist kaitset, mõnda talismani või tuttavat mänguasja, et end hästi ja kaitstuna tunda. See laps ei riski liiga palju, ta võib küll pingutada, aga tulemustest olulisem on kindlustunne ja sobiv keskkond. Teda on vaja isegi tagant upitada, et ta pisut rohkem riskiks. Siiski on otsest vastuseisu temaga targem vältida, sunni ja käsuga Sõnnist lapse puhul midagi ei saavuta, ta ajab kangekaelselt sarved vastu ja toetab jalad tugevalt vastu maad. Tema vastuseisu on raske jõuga murda, aga see sulab helluse ja armastusega. Sõnnist laps vajab kallistusi ja füüsilist kontakti. Ta on visa ja enamasti olulisi tegemisi pooleli ei jäta. Isegi kui tulemused on keskpärased, on kogutud teadmised püsivad. Sõnnist lapsele sobib hästi muusika ja tantsimine, samuti kunstitegevused.
KAKSIKUD

Kaksik on seltsiv, jutukas ja uudishimulik laps. Tal on vaja intellektuaalset ümbruskonda. Ta lihtsalt peab kõike teada saama, uurija vaist on temas juba varakult olemas, ta on ka suur tembutaja ja surfab internetis lubatust rohkem. Kaksik kipub tegema maast-madalast mitut asja korraga, õppides võib ta kuulata kõva muusikat või on ühe silmaga nutiseadmes, üks tegevus ei sega teist, ta suudab oma tähelepanu mitmel tegevusel korraga hoida. Sõbrad on talle tähtsad, aga kodus meeldiks olla tal rohkem ainuke laps. Seda ärksa vaimuga last ongi mitme eest. Kui tal kedagi kaaslaseks pole, mõtleb ta välja nähtamatu sõbra, sest kujutlusvõime on tal hea. Vaikselt istuda ja lihtsalt kuulata on tal kõige raskem, seetõttu võib koolis pahandusi tulla. Kui tal igav on, siis hakkab ta tembutama ja tundi segama. Igavuse peletamiseks võib Kaksik vägagi häirivalt käituda.
VÄHK

Väike Vähk vajab stabiilset ja turvalist keskkonda. Ta tahab saada pidevalt kinnitust, et vanemad teda armastavad ja õed-vennad temast hoolivad. Ta saab õppida vaid turvalises keskkonnas, iga uue olukorraga peab teda harjutama. Vähk on armastav ja hooliv laps, kes tahaks jäädagi oma armastavate lähedaste inimeste juurde, ta on väga kodulembene. Tal on raske tuttavast ja turvalisest lahti lasta, seetõttu on lasteaeda või kooli minek talle hirmutav. Teda peab muutusteks ette valmistama. On vaja õpetada talle iseseisvust ja teda peaks julgustama rohkem tegutsema. Vähist laps on tundlik ja tujukas. Kui ta läheb kurvana, murelikuna või solvunud olekus oma kesta peitu, siis pole teda sealt kerge välja meelitada. Ta võib vahel viriseda, on ka muretsev ja uje, võib end haigekski muretseda.
LÕVI

Lõvi on väga särav laps ja paistab teiste hulgast alati silma. Tal on juba maast-madalast terve hulk kiindunud austajaid, tihti ta lihtsalt hellitatakse ära juba lapsena. Ta peaks saama ennast väljendada juba väikesena, peaks kas tantsima, laulma või näitlema. Ta peab saama särada, kuskil tagaplaanil ta olla ei suuda, siis hakkab ta ulakusi tegema ja võib muutuda ebaviisakaks. Lõvi ego tuleb siiski hoida kontrolli all, muidu kasvab see laps kergesti vanematel ja ka õpetajatel üle pea. Ta vajab distsipliini, talle peab õigel ajal selgitama, miks reeglid on elus vajalikud. Kui ta kasvatus käest lasta, siis hakkab ta iga keelu ja käsu korral stseene korraldama. Ta peab saama särada, aga peab õppima ka teistega arvestama.
NEITSI

Neitsist laps on iga vanema rõõm. Ta on puhas ja korralik, teab alati, kus on tema asjad ja käitub viisakalt, on tagasihoidlik ja töökas. Tema õppimine peab olema hoolikalt korraldatud, ta oskab hinnata praktilisi kogemusi ja omandatud teadmisi. Ta vajab maaga kontakti, talle meeldib aias nokitseda ja loodust uurida, meeldib ka oma kätega midagi teha, ta on täpne ja hoolas igas tegevuses. Ta võib olla vaid veidi uje, pisut suuremaks saades lööb välja ka kriitikameel, vahel võib ta liiga palju viriseda, aga tema kasvatamine pole raske, ta allub reeglitele. Vaoshoitud Neitsi on viisakas ja meeldiv laps, aga võib liiga palju pingutada, et head tulemust saada. Tema enesekindlust peaks toetama, ta võib enda tubliduses kahelda.Artikkel jätkub. Viite järgmisele lehele leiad pärast e-poe reklaami...

Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Nimemuutuse mõju eluteele + Kas Sinu nimi sobib eluteega kokku?


Ühe inimese numeroloogiline analüüs sünnikuupäeva ja nime järgi (lisana aasta lühinumeroloogia)


Numeroloogilised analüüsid


Kaelakee: neitsi tähtkuju


Seinakell Diva


Kaelakee: ema ja tütar


Taro kaardid: Oracle of the Roses (koos raamatuga)


Käevõru


Unenäopüüdja


Peegel: makramee


Käevõru: merevaik


PuksiirautoLehed ( 1 / 2 ): 1 2Järgmised »

Seotud postitused