Kas sukulendid on head toataimed?

Sukulendid on taimed, mis on kohanenud kasvama keskkondades, kus veevarud on piiratud. Nende omaduste hulka kuuluvad paksud, mahlakad lehed, varred või juured, mis suudavad vett salvestada. Levinumad sukulendid on kaktused, aaloe, turdleht ja paljud teised.

 1. Hooldamine
  Sukulendid on tuntud oma vähese hooldusvajaduse poolest. Nad vajavad harva kastmist, kuna nende mahlakad osad salvestavad vett pikaks ajaks. Ideaalis tuleks sukulente kasta alles siis, kui muld on täielikult kuivanud. See omadus muudab sukulendid suurepäraseks valikuks neile, kes kipuvad taimede kastmise ära unustama.
 2. Valguse vajadus
  Sukulendid armastavad valgust ja eelistavad päikeselist kasvukohta. Nad sobivad suurepäraselt aknalaudadele või kohtadesse, kus päikesevalgust on küllaga. Kuid paljud sukulendid suudavad kohaneda ka kaudse valgusega, mis teeb neist mitmekülgsed toataimed.
 3. Õhuniiskus
  Erinevalt paljudest toataimedest ei vaja sukulendid kõrget õhuniiskust. Nad on ideaalsed kuivematesse siseruumidesse ja sobivad hästi keskküttega kodudesse, kus õhuniiskus on madal.Sukulendid pakuvad tohutut valikut kuju, värvi ja suuruse osas. On olemas väikeseid kompaktseid taimi, mis sobivad ideaalselt lauale või aknalauale ning suuremaid taimi, mis võivad olla pilkupüüdvad dekoratiivsed elemendid ruumis.

Sukulendid on populaarsed ka oma dekoratiivse välimuse poolest. Sukulendid sobivad hästi ka kaasaegsesse ja minimalistlikku sisekujundusse.
 1. Ülekastmine
  Üks suurimaid väljakutseid sukulentide kasvatamisel on ülekastmine. Kuna nad on kohanenud kuivade tingimustega, võivad nad liigsest veest kergesti mädanema minna. Oluline on tagada, et muld saaks kastmiskordade vahel täielikult kuivada.
 2. Valguse puudus
  Kuigi sukulendid suudavad kohaneda erinevate valgustingimustega, võivad nad pimedamates kohtades liialt välja venida ja kaotada oma kauni kuju. Kui sukulendid ei saa piisavalt valgust, võivad nende lehed muutuda kahvatuks ja taim ise nõrgaks.
 3. Jahedus talvel
  Sukulendid vajaksid talvisel ajal puhkeperioodi, mil nad peaksid olema üsna jahedas kasvukeskkonnas.

Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Inimese isiksuse ja elutee skeemi põhjalik numeroloogiline analüüs (lühem kokkuvõtlikum variant)


Sobivus perekonnaliikmega


Horoskoop mehele


Nukk Annelie


Kaelakee: ammoniit


Seinapilt lõuendil või kapal: udune raba


Taldrikud (22 cm) (4 tk)


Tassid (4 tk)


Kaelakee: mäekristall


Skulptuur: rebane


Tuletõrje


Käevõru: roosa kvartsNB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Seotud postitused