»» Kui ülikonda või kleiti pole kaua kantud, tuleks puhastada riideid enne triikimist nõrga nuuskpiirituse lahusesse kastetud harjaga (1 tl klaasi vee kohta). See eemaldab tolmu ja värskendab rõivaste värvi. Äädikalahusel on sama toime.
»» Kui dušiotsik hakkab piserdama rohkem seinu ja lage kui pesijat, pole vaja seda kohe välja vahetada. Tihti piisab, kui siduda ümber otsiku sooja äädikaga täidetud kilekott. Järgmiseks hommikuks on äädikas suure tõenäosusega lahustanud suurema osa mineraalsetest jääkidest ja otsik töötab normaalselt.
»» Katlakivi vanadest vaasidest eemaldab kuum sidrunimahl (valada vaasi ja lasta öö läbi seista). Loputada hoolikalt.
»» Kopituslõhn kohvritest kaob, kui pühkida neid seest äädikasse kastetud lapiga ja lasta lahtiselt kuivada.
»» Kui potipõhi on kõrbenud, võib poti panna paariks tunniks soolveega seisma. Kui see ka ei aita, võib keeta soodaveega.
»» Hõõrudes leivakorvi või -kasti äädikaga, ei teki leivale hallitust.
»» Kadunud väikesi esemeid (ehteasjad, kontaktläätsed jms.) aitab leida, kui tõmmata tolmuimeja otsikule nailonsukk. Ettevaatlikul imemisel jäävad väikesed esemed sinna pidama. Klaasikillud saab kokku korjata niiske vatitupsuga sõrmi vigastamata.
»» Villaseid esemeid suveks seisma pannes puistata nende vahele peotäis nelgiteri. Aitab koide vastu.
»» Must siidpluus võtab iseäranis kauni läike, kui pesta seda vee asemel musta teega.
»» Tüütuid kassi- või koerakarvu saab mööblilt eemaldada niiske nailonsuka abil. Tõmmata kätte ja silitada sellega pehmet mööblit.
»» Hõbedast ja melhiorist lauanõud lähevad särama, kui panna need 10-15 minutiks kartulikeeduvette. Hõbeesemed paneb särama sidrunimahlas niisutatud lapiga hõõrumine (pärast pesta kuumas vees ja kuivatada hoolikalt).
»» Toore kartuliga saab puhastada vaskesemeid ja kõrvaldada lakitud pinnalt plekke.
»» Koltunud heegeldatud pitsid muutuvad äädikavees jälle valgeks.
»» Riide, mööbli ja vaipade värv saab erksamaks äädikalahusega hõõrudes.
»» Nahast kingad määritakse sisse õhtul ja harjatakse hommikul, lakknahast kingi saab puhastada poolekslõigatud sibulaga.
»» Sibula või küüslaugu lõhn kaob suust, kui närida värsket peterselli, imeda sidrunitükki, juua klaas piima või kanget kohvi (hoida natuke aega suus)
»» Värsked veiniplekid kaovad kangalt, kui kasta plekikoht keeva piima sisse või tilgutada peale sidrunimahla. Vanad plekid tulevad välja, kui hõõruda määrdunud osa mõneks ajaks sisse rohelise seebiga ja seejärel seep välja pesta (arvestama peab kanga omadusi).
»» Pastaka plekid tulevad maha piiritusega.
»» Kohviplekkide eemaldamiseks seebitada riie sisse ja hoida lühikest aega keevas vees. Ka kirjult linalt võtab kuumus plekid välja, aga värve ei kahjusta. Sageli kaovad ka kergel pesemisel külmas tärklisevees, kuhu on lisatud veidi äädikat.
»» Vereplekid puuvillaselt või linaselt riidelt kaovad, kui panna ööseks külma soolvette likku. Õrnadele kangastele riputada pisut tärklist ja lasta kuivada. Seejärel kloppida tärklis kangast välja.
»» Sidrunimahl pleegitab ja pehmendab käenahka (nt peale kartulikoormist saab käed puhtaks). Kui valada sidruniviilud üle keeva veega, saab nahka värskendava ja pehmendava näovee. Sidrunimahla ja vee seguga (1:1) näo tupsutamine vähendab poore. Kui hambapastat pole käepärast, võib hambaid hõõruda sidrunikoore sisepoolega. Juustele annab sidrunimahla loputusveele lisamine ilusa läike ja vähendab rasvasust.
NB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.
Kui soovid lisada siia lehele sisuturundusartiklit kliki siia.