8 omadust, mida inimene vajab loomiseks

Loominguline inimene on tüüpmõtlemisest vaba. Igasuguses loomisprotsessis õpib inimene ümbritsevat maailma tundma, kohaneb sellega, oskab seda ise kujundada ja muuta. Õige meeleolu soodustab loomingulist produktiivsust ja kvaliteeti. Kvaliteetne loometöö vajab kriitilist hindamist, looja enda lõppviimistlust.

Uutel ideedel tuleb alati lasta kõigepealt ajus laagerduda, et saaks tekkida “huumus”, millest midagi tõeliselt head, kaunist ja ajas püsivat tekkiks. Mitmed loovad anded (lauluoskus, kunstianded, näitlejaoskus jt.) on kaasa sündinud omadused, loomingulised võimed aga on midagi veel enamat.

Iga inimene on tegelikult võimeline midagi looma oma käte, mõistuse, oskuste abil, kui tõeliselt loomisele pühendunud on. Inimese elu on värvikam, mitmekülgsem ja ka terviklikum loojana. Nii toiduvalmistamisel, kodu kujundamisel, riietumisel, kui ka töötegemisel tuleb loovus vaid kasuks, sest aitab ka kriitilistes olukordades tavapäratuid ja täiesti toimivaid lahendusi leida. Loovus annab inimesele ja teda ümbritsevale keskkonnale mingi erilise aura.

Ka inimsuhetes ja eriti pereelus muudab see suhted mitmekesisemaks. Laste kasvatamisel ja arendamisel on loovusel hindamatu tähtsus, sest kasvatusprotsess nõuab vanematelt lausa elukunstniku oskusi.
Millised omadused on vajalikud loomiseks?

1. KUJUTLUSVÕIME

Kujutlusvõime võimaldab visualiseerida oma ideid, saada nii selgem pilt soovitud asjadest. See on fantaasia, visualiseerimisvõime, võime näha asju perspektiivis, tajuda maailma kõigi meelte abil. Laste kujutlusvõime on suurem kui täiskasvanutel, aga küpsuse saavutab see täiskasvanueas ja parimad loometööd valmivad sageli just kõrges vanuses, kui elukogemus toetab. Laps lihtsalt usaldab oma kujutlusvõimet rohkem ega kontrolli seda, tema meeled on avatud.

2. SPONTAANSUS

See eeldab oma sisehääle kuulamist ja oma sisemise sunni järgimist, tahtmatult toimimist. Ka loomistung tekib spontaanselt, aga sellega tegelda tuleb teadlikult, sest seda ootamatut impulssi edasi lükates võib see kaotsi minna.
3. EGOISM

Selline looja isekus tuleneb spontaansusest ja sisehääle kuulamisest. Kui on tekkinud äratundmine, siis ei arvesta looja teistega, vaid järgib oma loomistahet ja südame sundi. Loojad on alati vähemuses, keskpärase enamuse arvamus vaid pidurdab neid.

4. INSPIRATSIOON

See eriline mõttevälgatus või idee tekib pingelise töö või sügava mõttetegevuse käigus, vahel lihtsalt täiesti ootamatult ja millestki näiliselt ebaolulisest ajendatuna. See võib tekkida isegi magades, sel juhul ilmutab unenäos.

5. ORIGINAALSUS

See on isikupärane mõtteviis, tavapäratul moel asjade lahendamine. Originaalsus sisaldab alati midagi uut, harvaesinevat, huvitavat, intrigeerivat ja tundmatut. Liigne originaalsus võib mõjuda ka “veidrusena”.
6. MÕTLEMISE KIIRUS

See võimaldab leida ajust vajaliku tarkuse või olulise teabe kiiresti. Mõtlemise kiirus näitab, kui kiiresti inimene leiab vajaliku info oma mälust. See aitab keerulisi olukordi efektiivselt lahendada ja on õppimisel väga kasulik.

7. MÕTLEMISE PAINDLIKKUS

Paindlikkus võimaldab ideede ja kujutluste voolavust. Siia kuulub teabe paigutamine, liigitamine, grupeerimine, töötlemine, alternatiivide leidmine, seoste märkamine ja kasutamine.

8. PROBLEEMITAJU

Vastuste otsimine ja küsimuste esitamise oskus, kahtlemine üldtunnustatud käibetõdedes ja massimeedia infos võimaldab näha tegelikke probleeme, isegi kui need esinevad varjatud kujul. See aitab tegelda probleemide lahendamisega.

Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Töö ja raha aastahoroskoop


Armastuse karma + armastuse- ja seksihoroskoop


Karjäärihoroskoop


Skulptuur: öökullid (3 tk)


Kaelakee ja kõrvarõngad


Kaelakee: lõvi tähtkuju


Kott: moonid


Seinapilt lõuendil või kapal: Pirita jõgi Tallinnas (infrapuna)


Taro kaardid: Kawaii Tarot (koos raamatuga)


Skulptuur


Elevandi kujuke: rodoniit


Taro kaardid: Spellcasting Oracle (koos raamatuga)NB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Seotud postitused