8 soovitust, kuidas töövestlusel väliselt head muljet jätta

Töövestlusele minnes peaks end ette valmistama küsimusteks, mis puudutavad antud tööd, enda oskusi ja tugevaid külgi. Rääkima peaks töövestlusel asjalikult ja pigem vähem kui liiga palju. Ei tasu ennast ülearu ei kiita ega laita, aga ühtki olulist oskust või omadust ei tohiks mainimata jätta. Endist töökohta, ülemust või vanu töökaaslasi ei tohiks mingil juhul maha teha, see jätab väga halva mulje.

Töövestlust juhib tööandja või tema esindaja, kandideerija peaks rääkima ainult asjakohast, aga siiski ammendavat juttu. Küsimused on mõlemalt poolt õigustatud, et jõuda kõiges selgusele. Kui tööd tõepoolest pakutakse, võib võtta aega järelemõtlemiseks, et kindlalt veenduda enda soovis ja sobivuses. Kui tööandja jääb vastuse osas ebamääraseks, siis tuleks kindlasti küsida, millal vastuse saab. Tänada tuleks igal juhul, elu võib kunagi uuesti kokku viia, isegi kui ei osutu valituks esimesel katsel.




Töötasust rääkides peaks jääma realistlikuks, ei tohiks enda võimekust üle- ega alahinnata. Peaks arvesse võtma sõidukulusid, riietust, lõunasöögi hinda, tööga seoses kõiki vältimatuid kulusid. Lisaks palgale ja töötingimustele on olulised ka töökohaga saadavad boonused. Tööandjad otsivad alati töötajaid, kes on võimekad, algatusvõimelised, usaldusväärsed, tööle pühendunud, abivalmid, hea suhtlemisoskusega, omakasupüüdmatud, visad, töökad, vastutustundlikud ja täpsed. Tülid ja intriigid segavad tööd, laisad ja lohakad töötajad aga tekitavad teistele koormust juurde. Kuigi pereseisu ei küsita, võiks tööandja teada, milline see on. Ka muudest asjadest, mis võiksid tööd mõjutada, on vaja rääkida kohe alguses, et neist hiljem probleemi ei tuleks. Saladused tulevad varem või hiljem ilmsiks ja siis on usaldust raske taastada.

Kuna kõige esimene mulje tekib alati välimuse põhjal, siis on oluline rõhku panna oma riietusele ja väljanägemisele. Kuigi riietumise stiil on tänapäeval läinud vabamaks, on vana hea klassikaline stiil alati kõige kindlam valik. Tagasihoidlik ja korrektne riietus on alati kõige sobivam töövestluse puhul, aga seejuures peaks tundma end ka mugavalt, et tähelepanu ei hajuks mingite ebamugavuste tõttu.




4 soovitust meestele

1. PUHTUS on väga oluline, isegi hingeõhk peaks olema värske, rääkimata küüntest, hammastest, juustest ja riietest. Habe peaks olema aetud või korralikult piiratud. Turritavad habemetüükad võivad mõjuda küll mehelikult, aga ei pruugi tööandjale meeldida. Lühike soeng on alati parem. Kui pikad juuksed meeldivad, siis peaks need olema hooldatud. Ülemäärase lõhnastamisega peaks olema mees pigem ettevaatlik. Oluline on puhtus.

2. SOBIV RIIETUS. Võiks enne proovida, millistes riietes on mulje mõjuvam. Oluline on, et tuntakse ennast mugavalt ja hästi, et riietus poleks lohakas ega ülepakkuv. Kui kandideeritakse tähtsamale kohale, on kvaliteetne ja hästiistuv ülikond parim valik, eriti hall või tumesinine. Pruun või mingi liiga erk toon pole hea valik. Võib kanda ka midagi trendikamat, aga kindlasti peaks see sobima ja riietuses peaks end hästi tundma. Ülikonna või pintsaku puhul on parim villasegune materjal (vill+kunstkiud), see ei kortsu, ei veni ega lähe kotti. Kvaliteet on ülikonna puhul alati oluline. Kui ei kandideerita tippkohale, võib ka pintsaku ja teksapükstega või millegi sportlikumaga minna, aga vältima peaks liiga kirevaid ja silmatorkavaid rõivaid. Töövestlus pole õige koht oma trendikuse näitamiseks. Liiga kerglane, määrdunud või lohakas riietus jätab mulje, et ollakse ka tööülesannete puhul lohakas ja pinnapealne. Pintsaku all on parem kanda heledat (näiteks helesinist) triiksärki ja sobivas toonis lipsu. Kui kandideeritakse lihtsamale ametipostile, pole lips ja ülikond kohustuslik.




3. JALATSID. Väga olulised on jalatsid. Ülikonnaga peaks kandma alati kingi, parim valik on mustad või tumepruunid kingad. Jalatsid peaksid riietusega sobima ja peaksid olema puhtad ning terved, kvaliteetne jalats jätab kandjast alati hea mulje. Tööandjal ei teki siis ettekujutust, et tööd otsitakse meeleheitest. Ülikonda kandes ei sobi botased, tennised või kauboisaapad, need kuuluvad sportliku riietuse juurde. Valged sokid sobivad vaid sportliku riietusega, ka liiga kirevad sokke tasuks vältida ja paljas säär ei tohiks istudes paista.



Artikkel jätkub. Viite järgmisele lehele leiad pärast e-poe reklaami...





Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Elukutsevalik numeroloogia põhjal


Aastahoroskoop - 105 lehekülge


Kuuhoroskoop (päevade lõikes)


Lihvimata kristallid


K.I.T.T.


Multitööriist: Bibury 21-osaline


Elevandi kujuke: roosa kvarts


Padi 40 x 40 cm


Kaelakee: kuukivi


Kilpkonna kujuke: kuukivi


Tass: pingviin


Pendel: lepidoliit



Lehed ( 1 / 2 ): 1 2Järgmised »

Seotud postitused