Kolm lihtsat soovitust, kuidas rahaasjad kontrolli alla saada

Kommertsartikkel

Praegused pimedad õhtud on sobilikud sisustamaks mõne asjaliku tegevusega. Üheks võimaluseks on vaadata üle enda kulud ja tulud ning mõelda läbi rahalised eesmärgid. Kui mitte nüüd, siis millal küll? Praegused aina kõrgemalt kerkivad hinnad poodides on pannud paljud inimesed selle peale mõtlema, kuid tihtipeale on selleks vaja lisatõuget. Loodame, et meie saame selle looga seda sinusse natukenegi süstida.

Kas sa tead, kuhu läheb sinu raha?

Lihtne küsimus, kas pole? Aga tegelikult ei tea paljud inimesed, kuhu ja kui palju neil raha millegi peale läheb. Sellest saadakse aru siis, kui vaadatakse enda pangakonto väljavõtet. Esimene asi, mida sa saad enda rahaasjade osas teha, on teada seda, millele kulutad raha. Millised kulud on neist sellised, mida ei saa ära jätta? Selleks võivad olla nii erinevad laenud, liisingud, lasteaia kohatasud jms vältimatud kulud. Millised on kulutused, mida saab vähendada või üle vaadata? Selleks võivad olla söögikulud, meelelahutus jms.

Paljudel inimestel on laenud. Üks enamlevinud laen, mis eestlastel on, on kodulaen, aga paljude jaoks ei ole ka kiirlaen midagi uut. Vaata enda laenud üle. Kodulaen on tõenäoliselt mõistlik laen, aga kas olemasolev kiirlaen on seda. Kas on kulusid, mida saad vähendada ja millega hoopiski kokku hoida? Erinevate kokkuhoiu kohtade kui ka muude rahaasjade osas saad lugeda soovitusi nii kreditum.ee nõuannete rubriigist, aga ka paljude investorite ja üksikisikute blogidest. Ükskõik, kas sinu valikuks uute teadmiste ammutamiseks on portaal kreditum.ee või hoopiski mõni asjakohane raamat, oluline on see, et sa viid end jooksvalt kurssi uute teadmistega ja püüad enda rahaasju kontrolli all hoida.

Koosta eelarve plaan

Kui kululiigid on teada, siis järgmisteks kuudeks on mõistlik koostada eelarve plaan. See võiks sisaldada nii planeeritavaid tulusid kui ka kulusid. Lisa sinna nii igakuised teadaolevad kulud, milleks on laenumaksed, koolituskulud vms. Selliste kuluridade, mis on mõeldud meelelahutuse, söögi ja vabaaja sisustamiseks, määra summa, mida võid ühes kuus kulutada. Nii sead endale eesmärgid, mida täita ja millest mitte üle minna. Kui sa märkad, et need kulutused on sul määratud väiksemad kuni seni, tuleb otsida kohti, kust kokku hoida. Tihtipeale on see väga lihtne, sest kui sa pole seni arvestust pidanud, siis sinu senine ostukorv võis olla täis emotsioonioste, mida tegelikult ei vaja.

Mõtle alati enne ostu, kas sa vajad seda

Enamik asju, mis kodust leiad, on ostetud selle pärast, et kellelgi teisel on see olemas või sulle lihtsalt meeldis see ese poes ja sa pidid selle ära ostma. Sellised ostud pakkusid sulle kindlasti rõõmu, aga tõenäoliselt väga lühikest aega. Järgmine kord, kui sa lähed poodi ja näed midagi, mis sulle meeldib, siis mõtle mitu korda, kas sa päriselt ka vajad seda. Kui selgub, et sul on tõesti seda vaja, siis kaalu, kas konkreetne toode on just õige. Kui tegemist on riideesemega, siis uuri, mis materjaliga on tegu, kas see istub sulle selga kui valatult. Kui see pole nii, siis jäta ostmata ja otsi alternatiivne toode mõnest teisest poest.



NB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele sisuturundusartiklit kliki siia.

Seotud postitused