Mida teha, et aias oleks sääski vähem?

Sääsed võivad olla tõeliseks nuhtluseks, eriti suveõhtutel, kui soovid nautida oma aega aias. Nende eemal hoidmiseks on mitmeid tõhusaid meetodeid, mis aitavad muuta õues olemise meeldivamaks ja sääsehammustuste arvu vähendada.

Sääskede paljunemiseks on vajalikud seisva vee kogumiskohad, kuna nende vastsed arenevad just vees. Seega on oluline kontrollida ja eemaldada kõik potentsiaalsed vee kogumiskohad oma aias. Tühjenda lillepotialused, vannid, vanad rehvid ja muud anumad, kuhu võib koguneda vihmavesi. Samuti veendu, et vihmaveetorud oleksid puhtad ja vesi voolaks vabalt.
Mõned taimed on tuntud oma sääski tõrjuvate omaduste poolest. Näiteks sidrunhein, lavendel, piparmünt, kassinaeris ja saialill on suurepärased valikud, mida oma aeda istutada. Need taimed mitte ainult ei kaunista sinu aeda, vaid aitavad ka vähendada sääskede arvu.

Teatud eeterlikud õlid on samuti tõhusad sääsetõrjevahendid. Sidrunieukalüpti, teepuu, lavendli ja sidrunheina õlid on kõik tuntud oma sääski tõrjuvate omaduste poolest. Neid õlisid võib kasutada nii küünaldes kui ka otse nahale kantavatena, kuid nahale kasutades tuleks need kindlasti lahjendada.
Õues viibides aitab sobiva riietuse valimine vähendada sääskede rünnakuid. Heledad, pika varrukaga riided ja pikad püksid pakuvad paremat kaitset kui tumedad ja lühikesed riided. Lisaks saab kasutada sääsevõrke ja spetsiaalseid sääsetõrjevahendeid riietele.

Kaasaegne tehnoloogia pakub mitmeid sääsetõrjevahendeid, mida saab kasutada nii sise- kui ka välistingimustes. Ultraheli seadmed, mis tekitavad sääski peletavaid helisid, ja spetsiaalsed sääsetõrje laternad on tõhusad abivahendid. Samuti võib kasutada elektrilisi sääselõkse, mis meelitavad ja hävitavad sääski.

Hoolitsetud aed on vähem atraktiivne sääskedele. Püüa hoida muru lühikesena ja lõika regulaarselt põõsaid ning hekke. Pikad ja paksud taimed pakuvad sääskedele varjulisi kohti, kus nad saavad päevase palavuse eest peituda.

Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Nimemuutuse mõju eluteele + Kas Sinu nimi sobib eluteega kokku?


Inimese numeroloogiline sünnitabel + Sünniratta kood


Saatuse analüüs + saatus-tulevik horoskoop


Tassid (6 tk)


Kaelakee: ema ja tütar


Käevõru: lasuriit


Citröen 2CV, 1952


Käevõru: turmaliin


Seinapilt lõuendil või kapal: ülased


Kaelakee: tiigrisilm (55 cm)


Seinakaunistus: roos (2 tk)


Taldrikud (21 cm) (3 tk) - Villeroy & BochNB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Seotud postitused