Mida tähendavad kirkad värvid unenäos?

Kirkaid värvilisi unenägusid näeb suhteliselt väike osa inimkonnast. Põhjuseks võib olla see, et enamik inimesi ei pane värve unenäos tähele või ei mäleta hommikul, mida täpselt nägi. Kui mõni värv unenäos meenub hommikul eredana, siis on see kindlasti ka tähenduslik. Näiteks inimene mäletab, et rohi oli intensiivselt roheline, taevas võrratult sinine või lilleõis kirkavärviline.

Värvid võivad olla kirkad ka erineval viisil tavapärasest, näiteks taevas punane või rohi sinine. Mõnikord on must-valges või hallitoonilises unenäos vaid üks väike detail eredalt värviline, mõnikord on terve unenägu kirgastes värvides. Ühe värvilise detaili puhul hallis unenäos püüab alateadvus pöörata tähelepanu mingile konkreetsele unenäo sümbolile.

Värvid selgitavad vaimseid läbielamisi ja näitavad midagi inimese hingeelu kohta. Arvatakse, et värviliste unenägude nägijad on temperamentsemad, tundlikumad ja kirglikumad. Võib olla ka nii, et nad lihtsalt soovivad, et elu oleks kirkam ja rõõmsam tegelikkusest. Värvilistel unenägudel arvatakse olevat tugev seos inimese loovusega.
Millelele viitavad erinevad värvid unenägudes?

PUNANE

Punane on kire värv ja võib tähendada nii suurt armastust kui ka raevukat viha. See märgib alati energiat ja elujõudu, on seotud südame ja verega. Unenäos viitab tunnetele, mida tuntakse oma vanemate, laste, armsama, abikaasa, armukese või sõbra suhtes, aga ka vihavaenlase suhtes. Võib sümboliseerida nii suurt armastust kui ka suurt viha, nagu “härjale punase räti näitamine”. Tähendus sõltub ülejäänud sümbolitest ja enda tunnetest ning sellest, mis unenäos toimus. Punane on unenägudes ka hoiatav värv ja keelumärk, tekitab ärevust. Selles tähenduses võib viidata võitlusele, verele, tulekahjule jms. Punane on nii voorus kui pahe, andumus ja ahastus, armastus ja halastus, punane on suur kirg. Eristada tuleks punase erinevaid toone (näiteks erkpunane, veinipunane, korallpunane jt.).
PRUUN

Pruun on mulla ja loodusläheduse värv. Selles on midagi kaitsvat, sooja ja emalikku. Viitab rahulikumale ja turvalisemale eluviisile. Väljaheited viitavad raha saamisele.

ORANŽ

See särtsakas ja rõõmus värv tõmbab alati tähelepanu. Unenäos nägemine viitab sellele, et soovitakse rohkem tähelepanu, lausa vajatakse seda. Inimene soovib olla sõbralik ja populaarne. See on ka enesekindluse värv. Erkoranžid apelsinid unenäos viitavad enesekindlamale hoiakule ja loovusele. On vaja hoida selg sirge ja pea püsti ning väärtustada ennast ja oma andeid.
KOLLANE

Kollast sooja värvi unes näha on enamasti alati hea enne. Päike, võililled, nartsissid, soe kollane rannaliiv jt. kollast värvi sümbolid võivad unenäos sageli ilmuda. Hea, soe ja tugev kollane on alati viide pulbitsevale elujõule ja energiale ning on ka intuitsiooniga seotud värv. Soe kollane viitab loovusele ja kunstiannetele, soe kollane päike võib viidata heategijale. Päikesepaiste annab sooja ja valgust, tekitab rõõmsaid tundeid, aga liiga lähedal olles võib ka kõrvetada saada. Kui kollase toon on määrdunud ja kahvatu või luitunud, näitab see energiapuudust ja viitab puhkuse vajadusele, on vaja rohkem vitamiinirikast toitu süüa. Kahvatukollane viitab ka pettumustele. Mõni kollase varjund võib viidata isegi salakavalusele ja reetmisele (näiteks kui keegi on kollastes riietes, tasuks olla tähelepanelik). Ka neoonkollane kipub olema negatiivse varjundiga.
ROHELINE

Roheline on kevade, lootuse ja kasvu värv. Lubab õnne ja rõõmu nii armastuses kui elus üldse. Soovitab lihtsat ja looduslähedast elu. Looduse, rohu ja taimede värvina pakub lohutust ja lootust, viitab kasvule ja arengule, näitab haigele paranemist, õnnetule paremaid aegu. Lopsakad rohelised taimed, roheline värske muru, looduse roheline värv on tervendava ja rahustava mõjuga. Mõni võib olla ka kadedusest roheline, seda domineerib mürkroheline värv. Kui keegi vaatab otsa roheliste silmadega unenäos, võib ta olla kade. Saatana värviks peetakse just mürkrohelist. Ka rohus püherdamine ja riiete määrimine rohuplekkidega viitab “sinisilmsusele” ja lapsikusele, on aeg saada täiskasvanuks. Närtsiv rohelus või taimede kuivamine on alati halb enne.
SININE

Sinise taeva ja vee värvi seostatakse suhtlemisega, aga ka koostööga ja see viitab ka meeskonnas edukale töötamisele. Hele säravsinine taevas on helge ja hea värv ning lootusrikka tähendusega. Tumesinine on tõsine, viitab püsivusele ja kindlusele, aga ka masendusele ja raskemeelsusele, võib peegeldada sügavat seesmist kurbust. Sügavsinine on tõsise ellusuhtumise sümbol.Artikkel jätkub. Viite järgmisele lehele leiad pärast e-poe reklaami...

Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Aastahoroskoop - 239 lehekülge


Saatuse analüüs + saatus-tulevik horoskoop


Sünnihoroskoop + horoskoop mehele


Söögiriistade komplekt (12 tk) - Victorinox


LED teeküünlad (24 tk)


Kõrvarõngad: ema ja tütar


Käevõru: lasuriit


Seinapilt lõuendil või kapal: Nõmmeveski juga


Padjakate 40 x 40 cm (4 tk)


Seinapilt lõuendil või kapal: võilill


Seinapilt lõuendil või kapal: päikeseloojang


LED küünlad (3 tk)Lehed ( 1 / 2 ): 1 2Järgmised »

Seotud postitused