Maa-, vee-, tule- ja õhumärkide eripära

Iidsetes traditsioonides on teada 4 põhielementi: maa, õhk, vesi, tuli. India ajurvedas lisandub viies element eeter ja Hiina traditsioonis on selleks puu element. Need 4 elementi on arheotüüpsed mõisted. Teatud elemendi domineerimine annab teatud iseloomuomadusi.
TULI (Jäär, Lõvi ja Ambur)

Tuli võib süttida äkki, levida kiiresti, hävitada kõik oma teel. Tegevus ja liikumine on tuleelemendi põhiomadused. Tule loomus võib väljenduda mitmel moel, ka leebemas vormis. Tule põhiolemus on loov, armastav, rõõmus, võidukas, aga tuli võib olla ka hävitav, vihane, brutaalne, vägivaldne. Tuli sütitab teisi tegutsema, tule tegutsemine võib olla nii ülesehitav kui lammutav. Tuli toob valgust ja annab soojust, aga tulele liiga lähedal olles saab kõrvetada. Tule element on äkiline, uhke, vihastab kergesti ja jahtub kiiresti maha. Võib põletada kõik sillad ja maa lagedaks. Temas on olemas alateadlik mõistmine, mis on olemas ja valmis ning mida tuleb teha. Kõik tulemärgid on säravad ja võidukad. Inimese keha puhul mõjutab tuli seedimist, nahka, kehatemperatuuri (kuumenevad kergesti üle), põletikke, haavade tekkimist, sinikaid, arme. Välimuses annab tule element keskmise kasvu, palju sünnimärke, tedretähne, vistrikke, kalduvuse õhetamisele. Tuleelemendiga inimese iseloom on jõuline, keevaline, võimukas, spontaanne, taiplik, optimistlik, loominguline, äge, intelligentne ja hea intuitsiooniga. Neil on kiire mõttetegevus ja nad tegutsevad eelaimduse ajel, taipavad asjade olemust väga kiiresti. Tasakaalustamata tuli muudab inimese vihaseks, vägivaldseks, keevaliseks, õnnetustele altiks ja kallutab läbipõlemisele. Tuleelemendi puudumisel on inimene vastuvõtlik haigustele, tal on kehv seedimine, pidev külmatunne, tahtejõudu on vähe, julgust napib ja visadus puudub.

JÄÄR on tulihingeline ja kirglik tulemärk, tema tegevus on peamiselt omaenese egole suunatud.

LÕVI väljendab tule soojust ja valgustandvat mõju, aga võib olla liiga võimukas ja isegi despootlik.

AMBUR on kõige laiahaardelisem ja õpivõimelisem tulemärk, kelle peamiseks eesmärgiks on teekond ja liikumine, sageli isegi ilma kindla eesmärgita.

Idamaade looma-aastatest on tule mõju all Rott, Draakon ja Ahv.
MAA (Sõnn, Neitsi, Kaljukits)

Maa element esindab materiaalset maailma, on seotud rikkuse ja omandiga. Maa valitseb kõike, mis on maine ja seejuures ka ärilist tegevust. Ressursid ja süsteemid on vajalikud, et luua rikkust, tooteid ja teenuseid, mida teised kasutavad. See võib meelitada ahnuse ja mõnulemise juurde, teeb paksuks, muudab tarbijalikuks, tekitab asjade kogumise kirge. Maa elemendiga inimesed võivad olla sünged, masendunud, rusutud, aga nad on püsivad ja stabiilsed. Hambad ja luud kuuluvad maa elemendi kaitse alla. Kõik, mis maapinnas sisaldub ja mis mullas kasvab, on maa elemendiga seotud. Idamaades eristatakse maad, milles leidub metalli ja maad, milles miski kasvab (puu element). Maa võib olla viljakandev ja loominguline, aga saak võib ka ikalduda. Maamärgi mõju kehas näitavad hambad, küüned, luustik, lõhnameel. Maamärgiga inimese kehaehitus on hea, luustik on tugev, hambad püsivad terved. Maamärgid on väärikad ja konservatiivsed ning väga praktilised. Nad kasutavad suhtlemisel kõiki viit meelt, keskenduvad peamiselt praktilistele vajadustele (ellujäämine, toit, turvalisus, soojus). See on sõltumatu element, mis armastab füüsilist kontakti ega vaja toimetulekuks teisi inimesi. Tasakaalustatud maa element on eluterve väärtussüsteemiga, realistlik, salliv ja püsiv, aga kangekaelne. Kui maa element on liiga tugev, siis muutub inimene järeleandmatuks, aeglaseks, muudatustevaenulikuks ja tema keha vajab regulaarset puhastumist. Nõrk maaelement on ebastabiilne, tema energia on hajutatud ja ta käitub irratsionaalselt ning ebaloogiliselt.

SÕNN on kõige kindlam ja vastupidavam maamärk.

NEITSI on kõige kohanemisvõimelisem ja töökam.

KALJUKITS on seotud materiaalse maailma ühendamise, kujundamise ja vallutamisega. Tema on ambitsioonikas maamärk ja vajab saavutusi.

Idamaade looma-aastatest on maa mõju all Pühvel (Härg), Madu ja Kukk.
ÕHK (Kaksikud, Kaalud, Veevalaja)

Õhul pole vormi ega kuju, aga ilma selleta elada ei saa. Ka mõtetel ja muredel pole vormi ega kuju. Õhumärgid on seotud mõtete, sõnade, kirjutistega, suudavad mõista ja andestada. Valesti sõnu kasutades tekkib valetamine, manipuleerimine, petmine ja see tekitab pettumusi. Õhk võib ka tormituulteks paisuda ja purustusi tekitada. Tasakaalus õhuelement on graatsiline, dünaamiline ja liikuv. Õhu hingamine toob hapniku kopsudest vereringesse ja ajju, et saaksime elada. Õhuelemendiga inimese kehaehitus on kõhn, sale, habras, kerge ja enamasti on nad ilusate juustega. Õhu mõju all on kõik hingamiselundid. Õhuelemendiga inimene on elav, püsimatu, taiplik ja kiire mõtlemise ning jutuga. Suhtlemine ja ideed on talle omased, ta on kõige intellektuaalsem ja uuenduslikum. Õhumärgid näevad lõputult võimalusi, nad on algatajad, aga ideede elluviimisel loodavad teiste peale ja vajavad toetust. Nad koguvad andmeid, töötlevad neid ja otsivad seoseid. Tasakaalukas õhk on õiglase meelega ja aus, avatud mitmekesisele suhtlemisele. Tasakaalustamata õhk on rahutu, närviline, murelik ja ebastabiilne. Liiga suure õhuelemendi mõju puhul inimese mõtted pidevalt ekslevad, mõttetegevus on üliaktiivne, mistõttu ei suuda ta keskenduda ja end arusaadavalt väljendada. Vähene õhuelement on endassetõmbunud, puuduliku tajuga, aeglane, sõnu ja tegutsemist kontrolliv.

KAKSIKUD nõuavad pidevat suhtlemist, ei suuda vait olla, on kohanemisvõimelised ja väga muutlikud.

KAALUD kasutavad oma mõistust ja otsivad pidevalt partnerlust, seejuures intellektuaalne sobivus on väga oluline.

VEEVALAJA on prohvetliku ettenägemisvõimega ja tunneb rohkem selle pärast muret, mis tulevikus olema saab. Tal on kindel mõistus, mida muuta ei saa.

Idamaade looma-aastatest on õhu mõju all Tiiger, Hobune ja Koer.
VESI (Vähk, Skorpion, Kalad)

Kõik maapealsed veed, alates tillukestest ojadest ja veeniredest voolavad suurde ookeani. Vesi aurustub õhku, et uuesti alla sadada. Vesi ühendab kõike, mis elab. See on elu allikas, mis toetab, lõdvestab, ravib ja toidab maad. Leiab tee igast takistusest mööda voolata, lihvib maha kõik kareda ja terava, mis jääb tema teele. Loodet ümbritseb ja kaitseb lootevesi. Vesi aitab selgust luua, rajab teed läbi emotsionaalsete takistuste, liidab teisi elemente. Võimas jõud, mis võib vaikselt vuliseda, aga võib ka uputada ja hävingut tekitada. Vesi purustab lõpuks tammi, kui tulvaveena selle taha koguneb, sel juhul on kontrollimatu. Veeinimesed on ratsionaalsed, ettearvatavad, rahulikud, aeglased vihastama. On põhjatu ja ohtlik vesi, koolmekohad ja keerised, nagu on ka rõõmsalt silerdavad järved ja vaikselt vulisevad ojad. Kehavedelikes mängib juhtrolli, viib ära jäägid, jahutab kuumaga, aitab võidelda haigustega. Lümf, veri, plasma ja sekretsioon on vee mõju all. Veeinimesed on volüümikamad, suurte pehmete silmadega ja hea jumega. Nad on vagurad, tasased ja kaastundlikud. Vesi on tundeline ja õrn element, veega on seotud tsüklid ja kõikumised ning looded. Vee mõjuga inimesed tunduvad ebaratsionaalsed, aga intuitsioon on neil väga tugev, mistõttu langetavad nad õigeid otsuseid. Kunstnikud, poeedid jt. loomeinimesed on vee mõju all, nad tunnetavad maailma emotsioonide ja alateadvuse kaudu. Tasakaalustatud vesi on ilus, rahulik, tasane, vastuvõtlik, kaastundlik, kindel, suudab emotsioone talitseda. Kui vee mõju on ülemäärane, siis muudab see inimese araks, ülitundlikuks, enesekeskseks, liiga sensuaalseks, ülekaaluliseks, emotsionaalseks. Vee-elemendi vähesust näitab emotsioonide puudumine, kiretu objektiivsus ja realism.

VÄHK on kõige kaitsvam, hoolitsevam ja omandihimulisem veemärk. Emotsionaalselt on ta väga haavatav.

SKORPION on kõige sügavam ja kõige suuremate allhoovustega, näitab vähe välja, ta on nagu sügav põhjatu soolaugas.

KALAD ei suuda kehtestada piire oma tunnetele ja emotsioonidele.

Idamaade looma-aastatest on vee mõju all Jänes (Kass), Kits ja Siga.
Puhtaid märke peaaegu ei ole, ikka esineb mingi koosmõju.


TULI+MAA

Tule tegutsemine ja ägedus valmistab maapinna ette uueks kasvuks, nagu tehakse alemaad. Maa tähendab maailma, mis toidab, peegeldub isudes ja omandis. Tuli võib maa küll hävitada, aga varem või hiljem hakkab seal midagi uuesti kasvama. Kui see kombinatsioon hästi toimib, on sel tohutu püsivus ja jõud, sest “vankri ette” on rakendatud tule energia, mida kasutatakse praktiliste maalähedaste ülesannete täitmiseks. Kui see ühendus aga halvasti toimib, tekib äkilise plahvatuse oht, sest maa küll ohjab tuld, aga mitte lõpmatuseni.

ÕHK+VESI

Õhku ei saa puudutada ega näha, tuulena liiguvad mõtted ja sõnad muutuvad nagu pilved taevas. Vesi valitseb emotsioone, mis ühendavad ja tervendavad. Tuul paneb vee virvendama, tekitab merel laineid (isegi tormilaineid). See paneb fantaasiates elama, ideed lausa lendavad, aga enamasti on need ebapraktilised ja teostumatud. Sõnadesse pannakse palju tundeid, selline seis sobib poeetidele.
MAA+VESI

Maa muutub poriseks üleliigse vee mõjul, sest maa kipub vett sogaseks tegema, piirab emotsionaalset eneseväljendust, tekitab arusaamatusi. Mõõdukas vormis kastab ja toidab vesi maad ja muudab selle viljakandvaks. Kogunenud setete mõjul kasvavad aga kaunid veekogud kinni. See võib olla igav ja kindel või viljakas ja töökas kooslus.

ÕHK+TULI

Õhk puhub leegi suuremaks, tekitades hävitust. See on ebapüsiv ühendus, plahvatusohtlikud energiasööstud on iseloomulikud. Sellele järgneb läbipõlemine või vaimne kurnatus. Ideede ja kujutluste tasandil see ühendus toimib, aga igapäevaelus pole hea.
TULI+VESI

Vesi jahutab tule maha, jääb vaid susisev aur, mistõttu tulekahju ei saa tekkida. Kui emotsioonid kuumenevad üle, siis vesi jahutab, aga summutab seejuures ka tule loomingulist energiat. Siiski võib see anda väga rikkaliku kujutlusvõime ja väga sügava intuitsiooni.

MAA+ÕHK

Nende märkide ühendus ei ole hea. Maa protsessid on aeglased ja reeglipärased, õhk aga on stiihiline, reeglipärasus on talle vaid needuseks ja takistuseks, mis muudab selle ühenduse väga vastuoluliseks. Mõnikord võib see viia produktiivsete ja püsivate mõteteni ja soodustab vaimset arengut.

Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Aastahoroskoobid, kuuhorksoobid, aasta analüüs numeroloogia järgi


Kahe inimese numeroloogiline analüüs ja armastuse soodsad ajad


Reisihoroskoop üheks kuuks


Taro kaardid: Mystical Medleys (koos raamatuga)


Skulptuur


Skulptuur: koer-inimene


Skulptuur: noodid


Taro kaardid: The Starseed Oracle (koos raamatuga)


Tööriistakomplekt: 215-osaline


Kausid (4 tk) (750 ml)


Chevrolet Corvette 1957


PäikesepüüdjaNB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Seotud postitused