Kampsunipadjad

Mida mõistlikku teha vanade kampsunite ja seismajäänud kudumitega?

Nii mõnigi kudum või vana kampsun on väga ilusa koemustriga või nii heast ja pehmest lõngast, et ära visata ei raatsigi. Isegi vanale kampsunile on võimalik uus elu anda, kui valmistada sellest näiteks diivanipadjad. Kampsuni või kudumi kereosast lõigatakse kaks ühesuurust ümmargust, ruudu- või ristkülikukujulist poolt, mille küljed kokku õmmeldakse. Võib jätta ka kampsuni kereosa terveks ja eemaldada vaid varrukad. Lustakad padjad võib valmistada näiteks mõne looma moodi, lisades mingeid toredaid detaile. Võib kasutada kampsunist saadud materjali ka ainult padja pealmise poole tarbeks, alumiseks pooleks võib lisada kanga. Et moodustuks kena komplekt, peaks kasutama sarnase tooni või mustriga kudumeid.

Kokku saab küljed õmmelda nii käsitsi kui ka masinaga. Hea oleks kõik detailid enne korralikult äärestada, et edasi ei hargneks. Koesilmad võib ka heegelnõelaga üles korjata ja korralikult kinnitada. Masinaga õmblemisel peaks tugevduseks kasutama kindlasti riiet, et villane ei veniks ega hakkaks lokkima.
Padja tagumisele küljele võib õmmelda nööbiliistu, nööbid võivad isegi erinevad olla, mis padja huvitavamaks teeb. Nööpide asemel võib kasutada ka lukku või takjariba, et katet saaks eemaldada pesemiseks ja puhastamiseks. Padjad võib valmistada ka tavalise padjapüüri moodi kinnisega.

Täidiseks võib kasutada käepärast pehmet materjali, aga sellise katte võib ka poest ostetud tavalisele padjale panna. Põhjamaisesse interjööri on kampsunist valmistatud padi väga sobiv. See sobib nii diivanit kaunistama kui kamina ees küljealuseks või õuemööbli pehmenduseks. Väiksematest järelejäänud osadest (kraed, taskud, varrukad, ka vanad sokid ja kindad) saab valmistada lapitekke. Kui lõng on kvaliteetne ja ilus ning koi pole kampsunit purenud, võib vana kudumi lihtsalt üles harutada ja lõngale uue elu anda. Vana kudumi lõngast on võimalik kududa või heegeldada midagi täiesti uut.

Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Parima sõbra horoskoop


Kõige olulisem karma sünnitabeli ja nimetabeli järgi


Parima sõbra horoskoop


Seinakaunistus


Elevandi kujuke: obsidiaan


Tass: lehm


Skulptuur


Skulptuur: ema lapsega


Valgusti: meduus


Söögiriistade komplekt (16 tk)


Skulptuur: perekond


Dekoratsioon: roosNB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Seotud postitused