Millised värvid meelitavad ligi õnne?

Värvid on inimeste emotsioonide ja meeleolu kujundamisel väga tugeva mõjuga. Juba ammustest aegadest on seostatud värve erinevate tähendustega ning need mõjutavad meie alateadlikke otsuseid ja tundeid rohkem, kui meist igaüks ehk arvatagi oskaks.

Inimeste emotsioonid on keeruline kooslus bioloogilistest, sotsiaalsetest ja psühholoogilistest teguritest. Värvidel on võime tekitada inimestes tugevaid tundeid ja neid seostatakse sageli ka teatud emotsioonidega. Näiteks seostatakse punast värvi armastuse ja kirglikkusega, sihist rahulikkusega ja usaldusega ning rohelist looduse ja värskusega. Need seosed on osaliselt universaalsed, kuid ka paljuski mõjutatud kultuurist.
Valides teadlikult enda ümber positiivseid emotsioone esile kutsuvaid värve, on võimalik muuta enda ümbritsev keskkond õnnelikumaks ja meeldivamaks. Oluline on aga meeles pidada ka seda, et meie emotsioonid on komplekssed ja värvide mõju võib varieeruda sõltuvalt isiklikest eelistustest ja tajudest.

Kollane – rõõmu ja positiivsuse värv

Kollast peetakse tihti õnne ja positiivsuse värviks. See on seotud päikesevalguse ja soojusega, tuues esile rõõmsad ja optimistlikud tunded. Kollane värv stimuleerib aju, suurendab energiat ja aitab võidelda ärevusega. Kollane soodustab loovust ja aitab tuua ellu positiivseid muutusi.
Roosa – armastuse ja hoolivuse värv

Roosa värv on seotud armastuse, sõpruse ja hoolivusega. Roosa loob rahustava ja emotsionaalselt toetava atmosfääri. Roosat kasutatakse sageli just stressi leevendamiseks ning see aitab vähendada pingeid ka inimsuhetes. Roosat on õnnevärv just seetõttu, et seostub positiivsete inimsuhetega.

Sinine – rahu ja stabiilsuse värv

Sinine värv on rahulikkuse, stabiilsuse ja usalduse värv. See aitab lõõgastuda ning vähendab stressi ja ärevust. Sinine värv aitab selgelt mõelda, toetab selget ja kainet mõtlemist. Sinine, eriti taevasinine, on seotud heaolu ja õnnetundega.
Roheline – looduse ja tasakaalu värv

Roheline värv on seotud looduse, kasvu ja tasakaaluga. See värv viib inimese loodusele lähemale, aitab leevendada pingeid ja stressi. Roheline värv suurendab rahulolu ja heaolu ning seetõttu suurendab õnnetunnet.

Lilla – vaimsuse ja loovuse värv

Lillat värvi peetakse vaimsuse, intuitsiooni ja loovuse värviks. See värv aitab luua sügavamaid tähendusi ning toob esile sisemise rahu. Lilla värviga seostatakse sageli eneseotsinguid ja isiklikku arengut.

Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Numeroloogia kalender


Inimese numeroloogiline sünnitabel + Sünniratta kood


Aastahoroskoop - 75 lehekülge


Pendel: lepidoliit


Päikesepüüdjad (4 tk)


Kaelakee: koolibri


Kõrvarõngad: kaksikud


Padjakate 40 x 40 cm (2 tk)


Käevõru: merekarbid


Käevõru: maasika kvarts


Käevõru: aafrika türkiis


Kaelakee: ametüstNB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Seotud postitused