Muuda oma päev edukaks

Igapäevased tegevused kulutavad igal inimesel hulga energiat. Energia taastamine on aga keerulisem ja vaevalisem, kui see, et mitte lasta oma energiavarudel otsakorrale kuluda. Toomegi ära mõned näpunäited, kuidas hoida ennast igapäevaste tegemiste juures värske ja energilisena.




1. Tee valmis päevaplaan

Alusta päeva sellega, et pane paika päevaplaan, soovitavalt kirjalikult. Ära võta ette liialt palju erinevaid kohustusi, sest päeva jooksul tuleb Sul kindlasti tegeleda ka mitmete selliste asjadega, millega Sa arvestanud polnud. Kui Sul pole tegevusnimekirjas liialt palju kohustusi, siis võimaldab see Sul päeva lõpus tunda, et oled oluliselt enam päeva jooksul korda saatnud. Hoidu ebarealistlikest plaanidest, kuna vastasel korral oleksid pettumustunded kerged tekkima. Tee päevaplaan järjekorras, kus kõige olulisemad tegevused oleksid esimesel kohal.

2. Hommikusöök

Hommikusöök on aktiivse päevaga toimetulekuks hädavajalik. Vajad energiat, et kohe hommikul oluliste asjadega tegelema asuda. Oluline on see, et Sa aga oma kõhtu liialt täis ei sööks, pigem eelista toitvaid toite, kuid väiksemates kogustes.




3. Varu aega lõunasöögiks

Lõunasöögi söömine on äärmiselt oluline, eriti pikkadel tööpäevadel. Vajad täiendust oma energiavarudele. Ka on lõunasöögi aeg võimalus ennast vabaks lasta ning seeläbi vähendada tekkinud lihaspingeid. Lõunasöök tuleb valida selline, mis oleks rikas toitainete poolest ning annaks energiat, kuid samas ei ajaks kõhtu liialt täis, kuna vastasel korral võib tööasjadele tegelemine muutuda raskeks. Ka tekitab liialt täis kõht unisust. Hea on lõunasöök kodunt kaasa võtta, kuna siis tead täpselt, mida sööd. Ka aitab isevalmistatud söök aega kokku hoida, kuna Sa ei pea oma nappe ajavarusid toidukoha otsingule kulutama. Hoidu sellest, et Sa söömise ajal tööasjadega tegeleksid.

4. Suhtle teiste inimestega

Tead ju ütlust, et jagatud mure on pool muret. See ei kehti mitte ainult suuremate probleemide tekkimise korral. Aktiivne suhtlemine aitab kaasa sellele, et probleeme ei tekikski. Suhtlemine võimaldab Sul jooksvalt takistustele lahendusi leida ilma, et need Sind vaevama saaksid hakata. Ka tuleks Sul julgemalt välja öelda see, kui Sind miski asi häirib. See aitab vähendada võimalust stressi tekkimiseks. Samas ole ettevaatlik liialt teravate väljaütlemistega, sest Sul pole ju vaja tekitada probleeme inimsuhete vallas.




5. Veeda aega perega

Pärast pikka ja rasket päeva tuleb kasuks see, kui koos oma perega ühtteist koos teeksid. Mitmesugused ühised tegevused aitavad leevendada pingeid ning annavad uut energiat. Midagi suurt ei peagi ette võtma, sest ka väiksematel tegevustel on sarnane efekt (teleka vaatamine, väljas jalutamine jne.).

6. Võimle

30 minutit võimlemist päevas võimaldab vähendada stressi ning suurendab olulisel määral organismi vastupidavust. Võimlemine annab Sulle võimaluse unustada igapäevased asjaajamised ning seeläbi võimaldab ajul puhata. Võimlemine ei pea olema ilmtingimata suuremat sorti trenn, vaid piisab vähemast.




7. Loe kümneni

Päeva jooksul liigub Sinu peas tohutul hulgal mõtteid. Samas ei tasu kõiki asju ka endale südamesse võtta. Oluline on see, et õpiksid mõistma, millised asjad vajavad Sinu tähelepanu ning millised asjad oleks mõttekas tähelepanuta jätta. Selles osas on üsna olulist kasu selles, kui loeksid enne otsuste langetamist kümneni. See võimaldab kehal rahuneda ning võimaldab Sul selgema peaga otsuse langetada.

8. Suhtle oma kaaslasega

Igapäevased asjaajamised võivad tekitada hulgaliselt stressi. Seda aitab ehk kõige paremini leevendada see, kui oma kaaslasega midagi ühist ette võtaksid. Ühised kodused asjaajamised, jalutuskäigud vms. tegevused leevendavad kiiresti stressi ning annavad juurde uut energiat järgmiste päevade tegemisteks. Oma kaaslasega kontaktis olemine ei tähenda ainult hommikuid või õhtuid. Ka päeval tasuks oma kaaslasele tähelepanu pöörata, näiteks talle helistades. Ka aitab päevas positiivsust esile tuua mõningate üllatuste valmistamine oma kaaslasele.




9. Õhtusöögiks valmistumine

Planeeri juba varakult seda, mida koos oma perega süüa. See võimaldab kaupluses vähem aega kulutada ning nii väldid ka seda, et ostaksid asju, mida Sa niikuinii õhtul ei kasuta. Iga päev tasuks ka oma pereliikmetega arutada, mida järgmine päev süüa teha. See võimaldab ära hoida seda, et mõnele pereliikmele üks või teine asi ei meeldi.

10. Varu endale aega

Liigne tormakus võib kergesti olulised pisidetailid Sinu jaoks tähelepanuta jätta. Seepärast on oluline see, et varuksid kõikide asjadega tegelemiseks aega. Liigse tormakusega Sa ei jõua tegelikult enam asju korda saata. Rahulik lähenemine annab paremad tulemused ning ei kurna Sind liigselt ära. Pead ju arvestama sellega, et ühe või teise tegevusega ei lõppe päev. Sulle peab ka teiste tegevuste jaoks energiat jätkuma. Sama oluline on see, et oskaksid oma päeva lõpetada. Sa ei pea ju kõiki asju ühe päevaga tehtud saama.





NB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele sisuturundusartiklit kliki siia.

Seotud postitused