Vesi ja tuli unenägudes

VESI UNENÄGUDES

Vesi on sigivuse ja sünni sümbol, seotud alati alateadvusega, kannab naiselikku energiat. Vanades muinasjuttudes tõi kurg lapsi just suurest tiigist, Veenus sündis veevahust ja Mooses õngitseti veest välja, kaitsev lootevesi on aga sündimata lapse asupaik.

Vihm on viljakuse sümbol pea kõikides saagades ja pärimustes. Vesi on alateadvuse, sügavamate tunnete ja emotsioonide peegeldus unenäos. Vesi väljendab uueks saamist, naiselikku energiat, hingejõudu ja suuri tundeid. Vesi võib olla nii vaikne kui tormine, nii selge kui tume ja on alati saladuslik. Vesi puhastab selle, mis määrdunud näis.

Noored naised näevad väga sageli veeunenägusid. Ka lapseootel olles, sügavalt armudes, puberteedieas ja vananemise hakul nähakse vett unes rohkem.
Omamoodi sümboliks on udu, mis varjab alati midagi. Vesi on elu andja ja säilitaja, ilma veeta elada ei saa. Rahulikult voolav vesi on alati hea sümbol, viib mured minema. Kui vesi üle kallaste ajab ja ümbruskonna uputab, siis on tekkimas tunnetest lähtuv oht. Selge vesi on õnn ja hea tervis, sogane ja mudane viitab halbadele tunnetele ja haigustele.

Mõnus soe vihm on armastuse ja töö viljade nautimisega seotud, külm vihm tormi ja tuulega viitab raskustele, tunnetest lähtuvatele tülidele ja probleemidele armuelus. Soe vihm viitab sageli ka rahaasjade ja elu paranemisele. Enda või kellegi teise pesemine viitab puhtaks pesemisele mingitest süüdistustest ka tegelikus elus, et hing oleks rahul. Pesu pesemine viitab süütunnetest vabanemisele, et väliselt oleks kõik korras.
Rahuliku veepinnaga järv viitab alati rahulikumale eluperioodile, mis annab puhkust vähemalt mõneks ajaks. Selge veega voolav jõgi viib ära mured, mõnegi ülearuse “prahi” elust. Hall ja mudane jõevesi viitab sellele, et soovitakse vabaneda kurvastusest ja murest, aga see võtab aega. Kaev on hingelise taassünni ja noorenemise sümbol. Kaevust puhta vee joomine on väga hea enne, esineb sageli raseduse unenägudes. Kaevust puhast vett ammutades soovitakse oma elu uuendada, puhta veega täidetud kaevust ammutatakse hingejõudu ja elurõõmu. Kuivanud kaev viitab kadedusele, hingejõu kahanemisele või isegi hääbumisele. Kaevu kukkudes langetakse vanade pahede küüsi.

Meri sümboliseerib täisverelist elu (elumeri), aga ka kollektiivset teadvust. Merereis on minek uude eluetappi, uutele kallastele, laeva peal on uued inimesed ja teisel kaldal uued võimalused. Meri on alati sõnum alateadvuse sügavustest. Meri on sümbolina seotud emainstinkti, alateadvuse, väga sügavate tunnetega. Unenäo teised sümbolid räägivad, kas see on ohtlik või ohutu. Jää viitab hirmule, et ei suuda oma tundeid piisavalt väljendada, et tunded jäätuvad. Kui jää sulab, on veel lootust. Kui unenäos on jäämägi, siis võidakse külmust peita sõbralikkuse maski taha. Unenäod merest on seotud emaihuga, viitavad sageli põgenemisele täbara olukorra eest, fantaasiale ja enesepettusele, alateadlikule soovile tagasi emaihusse, sooja ja turvalisse paika pääseda.
Jääkuubikud joodavas vees viitavad halbadele harjumustele. Selgeveeline allikas on nooruse allikas, pulbitsev ja lustlik elu. Vesi viitab alati sügavamate tungide ja tunnete tagamaadele, aitab jõuda probleemide põhjusteni.

Veeunenägudes võivad olla seisva veega veekogud (järved, tiigid), rahulikult või jõuliselt voolavad jõed, langeva veega kosed, kividel voolavad kärestikud, pulbitsevad allikad, väikesed ojad, veelombid, vett täis või tühjad kaevud – need on alati individuaalse tähendusega unenäod. Kui ollakse vee sees või vee peal ise, siis on oluline, kas ollakse nagu kala vees või on uppumisoht, kas vesi on selge või sogane, soe või külm, meeldiv või ebameeldiv.

Ujumisel on oluline, kas see edeneb hästi või nõuab suurt vaeva. Põhja vajumine on alati suur mure, mille põhjusteni on vaja jõuda. Kui vesi on paisu või tammi taga, siis ohjeldatakse tundeid ja see on ohu märk, vesi võib paisu tagant välja pääseda suure jõuga ja võib purustada midagi.
Veemöll, tugev tuul ja tormine vihmane ilm viitavad stressile. Veepuudus viitab vaesele ja ärakuivanud tundeelule.

Palju oleneb enda suhtumisest, kas armastatakse vett või mitte. Veepind on alateadvuse sümbolina inimese enda Mina. Mis vee all toimub, on teiste eest varjatud. Veealune tunnel ja selle läbimine viitab eneseteostuse vajadusele, uuestisünnile. Ristimisega seotud unenäod on seotud sooviga alustada uut elu, muuta harjumusi ja elustiili, elada puhtamalt ja väärikamalt, vesi kui sellises unenäos kui puhastav sümbol.

Veekogu teine kallas viitab elu pöördepunktile, uuele kaldale jõudmisele. Kui teisele kaldale viib sild, siis milline see sild on. Sinna võib jõuda ka laeva või paadiga, ujudes või mingi abivahendi peal. Veekogule võib jääda sihitult triivima või hoopis uppuda. Päikesepaisteline mererand ilusa puhta rannaliiva ja sillerdava veepinnaga on meeldiva ja mugava elu sümboliks.Artikkel jätkub. Viite järgmisele lehele leiad pärast e-poe reklaami...

Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Horoskoop naisele + aastahoroskoop naisele


Aasta horoskoop (armastus ja suhted) + aasta horoskoop (armastuse otsimine ja leidmine)


Aastahoroskoop - 214 lehekülge


Nõude komplekt lastele (3-osaline)


Citröen 2CV6


Kaelakee: sõnni tähtkuju


Kristall: ametüst


Skulptuur


Päikesepüüdja: konn


Vaas


Taldrikud (25 cm) (4 tk)


Kaelakee ja kõrvarõngadLehed ( 1 / 2 ): 1 2Järgmised »

Seotud postitused