Kuidas valida sobivaid tarokaarte?

Taro koosneb suurest ja väikesest tarost, kaarte on kokku 78. Väikese taro kaardid jagunevad nelja masti, igas mastis 14 kaarti, millest 4 on õukonnakaardid (kuningas, emand, rüütel, paaþ). Sageli on lisaks ka üks või kaks tühja kaarti. Taro neli masti on sauad (tuli), karikad (vesi), mõõgad (õhk), mündid (maa). 22 suure taro kaarti on sümbolistlikud ja mitmete teooriate järgi kannavad endas heebrea tähestiku 22 tähe okultseid omadusi. Nummerdatud on suure taro kaardid 21-ni, 22 võrdub nulliga. Kõikides pakkides on jaotus sama, erinevad on kujundus, värvid ja pildid. Sümbolid on sarnased, aga erineval kujul.
Kui esimesi kaarte endale valida, siis võiks piirduda lihtsamate sümbolite ja kergemini arusaadavate piltidega. Pole olemas selliseid kaarte, mis annaksid paremaid ja õigemaid vastuseid, aga mida keerulisemad ja mitmetähenduslikumad on pildid ja sümbolid, seda raskem on algajal neid lahti mõtestada. NB! Vastused lahtimõtestamisel annab alati kaardiladuja ise, peamiselt oma intuitsiooni ja tunnetuse kaudu. Kaartide üldtähendus võib ju olla sama, aga tegelik tähendus on hoopis laiem ja põhineb alati intuitsioonil. Pole tegelikult oluline, millised kaardid välja näevad, tähtis on vaid, et nad omanikku “kõnetaksid”.
Kaardid peavad sobima nende omaniku energeetikaga, olema temale igas mõttes sobivad. Seda sobivust saab määrata vaid kaartide katsumisel, vaatamisel ja tunnetamisel. Õige tunnetuse puhul saab inimene ise aru, kas kaardid “kõnelevad” temaga, kas tuntakse nendega sidet ja tõmbejõudu või mitte. Kaarte ostes peaks katsuma läbi erinevaid kaardipakke, nende valimisel ei peaks kiirustama. Kaartide valimisel on kindlasti oluline, kas tõmmatakse päevakaart, kasutatakse kolme kaardi meetodit või mingit keerulisemat ladumisviisi. On mõistlik õppida ära paar kolm kindlat ladumisviisi, mitte kõiki variante segamini kasutada. Kaartide ostmisel peaks kindlasti neid katsuma ja segama. Vastuskaart prooviks mõnele lihtsale küsimusele näitab selgelt, kas kaardid “kõnelevad”. Kaartide tunnetamine ja katsumine annab kõige selgema viite sobivuse kohta. Kui kaardipakk on välja valitud, siis tuleb see kodus enne tõelist kasutamist puhastada: käte vahel leegi kohal hoides, mõttejõu abil, võib lasta süütul lapsel neil peal istuda, võib kasutada mingit muud meetodit.
Tarot on nimetatud läänemaailma joogaks, kuna see annab materialistlikule lääne inimesele võimaluse paremini keskenduda ja endasse süüvida. Kaarte on vaja pidevalt ja regulaarselt kasutada, siiski ei tohiks nendest sõltuvusse sattuda. Isiklikke kaarte ei tohiks anda teiste kätte ja vahetevahel on neid vaja puhastada. Tõlgendamine on pisut erinev Crowley, Rideri või Marseille taro puhul, aga algaja jaoks piisab, kui ta kõige selgemad ja lihtsamad sümbolid omandab ja enda tunnetuse järgi nende tähendust lahti mõtestab.

Endale sobiliku Taro kaartide paki leiad ka meie e-poest

Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Suhtehoroskoobid


Parima sõbra horoskoop


Kahe kuu horoskoop (päevade lõikes)


Skulptuur: perekond


Kaelakee: roheline aventuriin


Käevõru: unepüüdja


Seinapilt lõuendil või kapal: talvine maastik


Käevõrud partneritele: aafrika türkiis ja obsidiaan


Seinakaunistus: hunt


Taro kaardid: Tarot of Mystical Moments (koos raamatuga)


Taro kaardid: Cats Rule the Earth (koos raamatuga)


Kassi kujuke: roosa kvartsNB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Seotud postitused