6 kohvripakkimise nippi reisileminekul

Kohvripakkimine on reisirõõmu mõru osa. Kuidas mahutada kõik vajalikud asjad väikesesse kohvrisse, ei saa ju kaasa võtta kogu elamist. On mõistlik võtta pakkimiseks veidi rohkem aega ja teha nimekiri, mida kaasa võtta ja mida mitte. Mõnda asja saab ka kohapeal olles osta. See nimekiri tuleks enne pakkimist kriitiliselt üle vaadata, arvestades seejuures sihtkohta, aastaaega, reisi kestust, eesmärki ja enda rahalisi võimalusi.

Hea kohver on paraja suurusega ja kvaliteetne. Kvaliteetsesse kohvrisse tasub investeerida. Naised vajavad alati veidi suuremat kohvrit. Lühikeste ja tihedate reiside puhul on mõistlik piirduda vaid käsipagasiga või väikese kohvriga, mis on käsipagasi mõõtudes. Nii on tunduvalt mugavam. Kergus on kohvri puhul väga oluline, vältima peaks sellist kohvrit, mis isegi tühjana on raske. Suurem kohver peaks olema ratastega ja järelveetav. Väga oluline on pealispinnamaterjal, veekindlus, sahtlid asjade paigutamiseks, lukud-andurid on samuti olulised.
Jõhkra jõuga kohvrit kinni suruda pole mõistlik. Parem on võtta kaasa pisut vähem asju, aga hädavajalik, mida sihtpunktis võib olla raske või liiga kallis hankida. Rõivad peaks olema sellised, mis vähem kortsuvad ja mida saab kombineerida omavahel. Rõivaste valimisel võib need näiteks voodile laotada, nii on hea erinevaid esemeid kokku sobitada. Rõivaste ja jalanõude valik oleneb sihtpunktist ja reisi eesmärgist. Asjad peaks kohvris rihmadega kinnitama, hea kohvri sees on sahtleid ja kinnitusi, mis asju paigal hoiavad. Kohvri pakkimisel on oluline kindel süsteem.

Pakkida tuleks vaid täiesti kuivi riideid, vahetult enne ei tasu pesta ega triikida. Minimaalnegi niiskus ja surve tekitavad kohvris olevatele rõivastele “igavesed” kortsud, mida on hiljem raske siluda. Sihtpunktis on riided mõistlik riidepuule riputada niiskema õhu käes (näiteks hoida veidi aega vannitoas ja see veeauru täis lasta). Kohvris kortsunud riided tõmbuvad sel viisil iseenesest sirgemaks.
Hea reisigarderoob koosneb vähestest asjadest, mida saab omavahel kombineerida ja kokku sobitada. Valida tuleks seejuures põhivärv ja baastoonid, stiil peaks olema ühtne ja see oleneb reisi eesmärgist: kas on ametireis, eksootiline seiklus või vallatu puhkus. Särke-pluuse peaks olema poole rohkem, kui pükse-seelikuid, aluspesu alati varuga ja vahetusjalatsid on samuti vajalikud. Reisile on mõistlik võtta mugavad sissekantud jalatsid. Ärimees peaks arvestama igaks päevaks uue päevasärgiga, pidulikuks puhuks eraldi. Sobivate ja vajalike rõivaste leidmiseks peaks aega võtma.

Jalatsid, kosmeetika ja muu raske kraam paigutada allaossa, väikesed asjad äärtesse, kõrvalsahtlitesse või eraldi pakendisse, siis ei vajuta need riideid kortsu. Kõik tuleb turvaliselt pakendada, terved lukud ja kinnitused on seejuures olulised, et igasugune lekkimisoht oleks välistatud. Piisab väikesest lekkest, et reis oleks rikutud.
See oleneb reisi eesmärgist, aga dokumendid, sõiduga seotud paberid, telefon ja laadija, krediitkaardid, raha (ka sularaha igaks juhuks) peab kindlasti kaasas olema. Kohvrisse on mõttekas ka väike andur peita, et see kaduma ei läheks ja nutiseadmest oleks võimalik kohvrit jälgida. Hädavajalikud hügieenivahendid, kosmeetika, hädapärased esmaabivahendid, mugavad jalatsid, rõivavaru vastavalt reisi eesmärgile ja muu vajalik reisi eesmärki arvestades. Kui igapäevaselt on vaja tarbida mingeid ravimeid, siis ka nende varu peaks kaasas olema. Kaasa tuleb võtta kõik vajalik ja ei grammigi rohkem. Asju, mida on kohapeal soodne ja mugav osta, pole mõtet kaasa vedada.

Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Aastahoroskoobid, kuuhorksoobid, aasta analüüs numeroloogia järgi


Parima sõbra horoskoop


Aasta horoskoop (armastus ja suhted) + aasta horoskoop (armastuse otsimine ja leidmine)


Seinakaunistus: roos (2 tk)


Kõrvarõngad: lill


Padjakate 45 x 45 cm (2 tk)


Kristallipuu: roosa kvarts


Kaelakee: akvamariin


Taro kaardid: The Wild Unknown Animal Spirit (koos raamatuga)


Söögiriistade komplekt (20 tk)


Vaas


Taro kaardid: Pastoral Tarot (koos raamatuga)NB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Seotud postitused