Toataimed – talismanid või vampiirid

Palju on kirjutatud sellest, et toataimed võivad olla nii sõbrad kui vaenlased. Taimed kodumiljöös rõõmustavad silma, mõjuvad rahustavalt, värskendavad ning puhastavad õhku. Taimed on võimelised ka energeetiliselt toetama. Mõned taimed võivad parandada kodu energeetikat ja inimeste tervist, teised mõjuvad halvasti kodu sisekliimale ja isegi seal elavate inimeste tervisele.

Eluruumid, kus ühtegi taime ei ole, mõjuvad aga tühja ja külmana. Iga inimene tunneb ise ära need õiged taimed kasvamise ja õitsemise järgi. Naljaga pooleks öeldakse, et kõigepealt võtke endale taim ja kui see jääb ellu, siis võtke lemmikloom ning kui ka lemmiklooma kasvatamisega hästi hakkama saate, alles siis olete valmis peret looma ja lapsi kasvatama. Olgu kuidas on, aga kindel on see, et ka taim vajab kasvamiseks palju hoolt ja armastust.




Arvatakse, et kaktused provotseerivad tüli, luuderohi ajab mehe kodust välja, monstera võtab energiat jne. Tegelikult võivad kõik rohelised sõbrad toas inimesele appi tulla, kui ta vaid küsida ja tänulik olla oskab. Kaktused tõepoolest akumuleerivad energiat ja väljutavad energeetilisi impulsse hiljem oma okaste kaudu. Energiasädemed paiskuvad igasse ilmakaarde. Kui agressiivne inimene viibib kaua kaktuste kõrval, muutub ta veel agressiivsemaks ja ärrituvamaks. Vaiksele inimesele on kaktuste energia väga kasulik, annab jõudu, eneseusku ja läbilöögivõimet. Lausa kasulik on vaiksel ja ujedal inimesel istuda kaktuste lähedal.




Feng shui seisukohalt võttes aitavad raha ja ärilist edu kindlustada taimed elupaiga lõuna või läänesektoris (tulestiihia). Luuderohust arvatakse, et ta on kahjulik pereliikmetele ning võib mehe panna jooma ja ringi hulkuma. Luuderohi võib ebakõlasid provotseerida, kui suhted ei ole inimeste vahel soojad. Kirgliku suhte ja suure armastuse puhul on ta aga koduse tule hoidja. Monstera kohta liigub koguni sellist laimu, et inimesed surevad ja haigestuvad tema tõttu (eriti vanurid ja lapsed). Tegelikult ta ongi “energiaimeja” (nagu kaan), aga ta võtab eelkõige ära negatiivse, närvilise, haige, ebasõbraliku energia. Pool tundi monstera kõrval on nagu aadrilaskmine vanasti.




Begooniad on meeldiva välimusega, aga alati peremehele head ei tee. Begoonia võib muuta igati aktiivse ja loomingulise inimese laisaks diivanil lösutajaks. Õrnad kannikesed on küll kaunid ja meeldivad väga naistele. Aga üksiku daami kodus tekitavad liiga naiseliku õhustiku, mistõttu ta võibki üksikuks jääda. Mehed ei pea sellises naiselikus ruumis pikka aega vastu. Sama mõju on ka begooniatel. Mõlemad õrnad lilled võivad eemal hoida üksiku naise juurest kõik sugulased ja lähedased inimesed. Aga mõlemad lilled sobivad hästi kalmistule.




Tõelised toatohtrid on aga eukalüpt ja rohtliilia. Mõlemad tervendavad ja puhastavad elupaiga õhku. Rohtliilia mõjub väga hästi ruumide energeetikale, puhastab õhku kahjulikest bakteritest, varustab ruume hapnikuga ning kasvab seejuures ka pimedaimas toanurgas edukalt. Rohtliilia tekitab kergustunde igas elupaigas. Väga huvitava energeetikaga on mürt, mis kannab just puhast armastuse energiat, mistõttu vanasti peeti teda pruutide lilleks. Arvati, et tüdruk jääb vanapiigaks, kui ta mirditaimel ära kuivada laseb. Mürt vajab aga väga suurt hoolitsust ega talu tülitsemist ja lärmi.

Immuunsüsteemile on väga head taimed sidrunipuu, gardeenia, jasmiin (eriti head magamisruumides). Haiguse perioodil aitab magamistoas kohvipuu, aaloe, luuderohi. Teised taimed peaks ajutiselt ümber paigutama, eriti kaktused ja draakonipuud. Stressi, unetust, depressiooni, masendust, ebamääraseid peavalusid aitavad leevendada passifloora, kannatuslill, loorber, hibisk. Nemad aga vajavad valgusrikast kasvukohta ja nähtaval olemist, et neid oleks võimalik imetleda.




Eneseusku aitavad suurendada pelargoon jt. punaste õite või lehtedega taimed. Rahalist seisu ja tervist aitavad parandada kannike, sinningia, priimula, peperoomia jt. tugevate varte ja lehtedega taimed. Suhtlemisoskust aitavad parandada aspar, luuderohi, datlipalm, tradeskantsia jt. lopsakate lehtedega taimed. Perekondlikke sidemeid ja lähedasi suhteid korrastava mõjuga on diffenbahhia, fuksia, aaloe, agaav, mägisibul jt. sellised taimed, mis puistavad enda ümber rohkelt “tütartaimi”. Armunutele ja loomeinimestele on hea mõjuga valge pelargoon, hiina roos, gardeenia, balsamiin, jaapani kameelia, kalla ja teised lilled, mis vajavad palju päikesevalgust. Intellekti suurendada ja mõtteid korrastada aitavad jaapani aukuuba, monstera, draakonipuu ja teised õhujuuri kasvatavad taimed. Partnerlussuhteid aitavad soodsalt kujundada ja esteetilist maitset parandada aitavad asalea, ananass, punapipar, väikeseõieline krüsanteem, palm, hortensia – taimed, millel on ilusad õied ja värvikad lehed ning tugevad tüved. Okultseid võimeid aitavad avastada kõrbe kaktused, draakonipuu, oleander jt. sageli mürgised taimed. Reisimist ja vaimset tõusu soodustavad bonsai, toa viinamari, havisaba, palm, tsitrused, viigipuu jt. kõrgustesse pürgivad taimed. Karjäärile ja rahaasjadele soodsa mõjuga on puisdraakonipuu, lõhnav draakonipuu, viigipuu, kummipuu, loorberipuu, mis sobivad hästi ka tööruumidesse ja tõmbavad rikkust enda poole. Igava ja ühetaolise elu puhul aitavad pitslehik, abuutilon, kolmevärviline maranta jt. ebatavalised eksootilised taimed, mis avavad uusi horisonte ja vaatenurki. Elu mõtet aitavad avastada pelargoon, papüürus, orhidee, kääbusviigipuu, mille abil on meditatsiooniseisundit kergem saavutada.




Igal inimesel on võimalik leida sobivaimad “sõbrad” toataimede hulgast ja avastada ka need taimed, mis energeetiliselt ei sobi meie energiaväljaga. Võimalik on pendlit kasutada, energeetiliselt tunnetada või lihtsalt leida need taimed, mis just meie hoolitsuse all rikkalikuks ja kauniks kasvavad. Taimede eest hoolitsemine ei tähenda mitte ainult kastmist ja väetistega toitmist, pigem ikka oma roheliste “sõpradega” suhtlemist (vaatamist, imetlemist, kasvuks sobivate tingimuste loomist, isegi rääkimist või meloodilise muusika kuulamist).




Siiski on ka mürgiseid toataimi, mille kasvatamisel peaks olema ettevaatlik eriti väikeste lastega ja lemmikloomadega peredes. Agaavi mahl põhjustab nahapõletikku, nõgestõbe, silmapõletikke ja sissesöömine kõhulahtisust. Alokaasia ärritab nahka, tekitab silmapõletikku, sissesöömine muudab keele ja suu tuimaks, põhjustab iiveldust ja kõhulahtisust ning raskel juhul isegi surma. Alpikanni mugula söömine võib põhjustada hingamislihaste halvatust. Diifenbahhia suhu sattunud taimeosa põhjustab tugeva põletiku, suu tursub ja kõnevõime kaob. Mürgistus võib lõppeda ka surmaga. Ebakrootoni mahl tekitab nahapõletiku, taimeosade suhu sattumine tekitab tugeva ärrituse suus, neelus, maos ja sooltes. Filodendroni mahl põhjustab naha- ja silmapõletikke ja suhu sattumine limaskesta põletikke. Flamingolill ärritab nahka. Havisaba mahl tekitab nahal ekseemi ja sissesöömine seedehäireid. Jasmiini õisi ja võrseid närides nõrgeneb pulss, nahk kahvatub ja võivad tekkida krambid. Jõulutäht ehk kaunis piimalill on ohtlikult mürgine, ärritab nahka ja silma sattudes võib pimedaks jätta, suhu sattudes tekkib tugev oksendamine, närviregulatsiooni häired ja isegi teadvusekadu. Kalla suhu sattumine teeb huuled, keele ja kurgu paiste, ärritab magu ja soolestikku. Kliivia põhjustab oksendust ja kõhulahtisust. Koralltomati viljad on väga mürgised, nende söömine tekitab mürgistuse ja vereringehäireid. Luuderohu suhu sattumine põhjustab kõhuvalu ja oksendamist, mahl ärritab nahka. Monstera suhu sattumisel tekib iiveldus ja kõhulahtisus. Ratsuritähe õite, lehtede ja sibula suhu sattumine toob suure mürgistuse, võib olla isegi surmavalt ohtlik. Vahalill ärritab nahka ja õitsemise ajal võib lõhn panna pea valutama ning muuta uimaseks.





NB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele sisuturundusartiklit kliki siia.

Seotud postitused