Mees ja naine on ühe terviku kaks poolt

See, et mees ja naine on vastandlikud, tõmbab neid teineteise poole. Mida erinevamad nad on, seda tugevam on vastastikune huvi ja tõmme. Selles peitub ka probleem. Lähenedes teineteisele püüavad nad saada aina lähedasemaks, tahavad lausa sulanduda teineteisesse, püüdes nii saada üheks harmooniliseks tervikuks. Täielikuks harmooniaks on vaja vastandlikkus ja erinevused ületada, selleks peaks üks või teine neist muutuma. Nad ei mõista, et nende külgetõmme ongi tekkinud nende erinevusest. Armastajad ei ole enamasti teadlikud selle külgetõmbe põhjustest ja tagamaadest. On kummaline, et kõige õnnelikumad on need armastajad, kes kunagi ei kohtu või kelle armastus jääb platooniliseks.
Kui armastajad kohtuvad, siis sünnitab nende vastandlikkus veetluse ja muutub samas vastuoluks. Kuigi mees ja naine räägivad sama keelt, ei suuda nad teineteist mõista. Isegi pisiasjades on nende hoiakud ja vaated erinevad. Mees on huvitatud kaugetest maadest ja inimkonna tulevikust, igavikulistest asjadest, ta soovib midagi suuremat saavutada. Naist huvitab väike ja suletud eluring: perekond, naabrid, uudised tuttavate inimeste kohta, igapäevased asjad. Naise huviobjektid on lähedal, need on inimestekesksed ning praktilised. Talle ei tee muret elu ja surm või inimese eksistentsiga seotud teemad. Mees ei ole kunagi siin ja praegu, ta on alati mõtetes kuskil mujal. Mehe ja naise kohtumine loob võimaluse teineteist mõista. Kui see õnnestub, võib kooselu olla kaunis harmoonia. Enamasti on see lakkamatu vastuolude ületamine, milles on väikesi harmooniahetki. Ehkki mehed ja naised on koos eksisteerinud tuhandeid aastaid, on nad teineteisele teatud mõttes võõrad.
Ilma teadliku pingutuseta seda vastandlikkust täielikult ületada ei saagi. Igas armusuhtes on hea tahte korral võimalik saavutada meditatiivne lähedus, et suhe kasvaks millekski enamaks armastuse kaudu. Pimesi armudes või kirglikult ihaledes seda ei juhtu. Sobiva kaaslase võib leida teadlikult kaalutledes, hingeline armastus sünnib siis läbi meditatsiooni, mis on ainus tõeline side kahe armastaja vahel. Selline hingeline side kahe inimese vahel toimib hoopis teisel tasandil ja püsib kindlamalt. On kerge isegi vaikselt istuda koos ja tunnetada teise poole sügavamat olemust. Kui armastajad tülitsevad või füüsiliselt armastavad, on nad kontaktis oma kehaga ja teadvus on välja lülitatud, kui kontakt on vaid füüsiline, jäävad hinged lahku ega mõista teineteist. Kui abielluvad vaid kehad, ei saa suhe olla püsiv pikas perspektiivis, sest hinged on liiga kaugel teineteisest. Füüsilisest armastusest üksi ei piisa, et kooselu oleks harmooniline ja kestev. Meditatiivsus annab “pimedale” armastusele “silmad”. Sellest tuleneb mõistmine, et ollakse küll teekaaslased, käiakse teineteise kõrval ja koos, aga säilib kummagi osapoole individuaalsus. Selline suhe ei ole vaid mehe ja naise suhe, see on ka sügav sõprus, mis juhatab uurima elu suuremaid saladusi.
Teekond võib ilma tõelise mõistmiseta liiga pikk ja tüütav olla. Üks elu raskeim ülesanne ongi harmooniline kooselu mehe ja naise vahel, milles ollakse nii “õpetaja” kui “peegel” teise poole suhtes. Vaid nii toimub hingeline areng. Hea on olla koos inimesega, kes võtab oma kaaslast sellisena, nagu ta tegelikult on, ilma liigseid nõudmisi esitamata ja püüdmata teda endasarnaseks või meelepäraseks kujundada. Heakskiitmine ja andestamine ei tähenda mitte sugugi seda, et lubatakse teisel poolel endale haiget teha. Keskendudes sellele heale, mis teises inimeses on, ei tunta vajadust otsida vigu või püüda teist enda järgi ümber kujundada. Toimivad inimsuhted on tõeline kingitus elult, seda peaks oskama igaüks vääriliselt hinnata. Raskusi abielus ja armastuses tuleks võtta kui õppetunde, siis ei tekita need eraldatust või vaenulikkust. Igas paarisuhtes saab nii kokku kui lahku kasvada.
Mida saab teha ise kahe vastandliku poole ühendamiseks?

Ausus tunnete väljendamisel on väga oluline, see on lugupidamise mõõdupuu, igasugune lugupidamatus tapab armastuse. Kui soovitakse ühtekuuluvust, ei saa teha elukaaslasest ainusüüdlast, sest igal tülil ja vastuolul on kaks osapoolt. Süüdistamine ei anna kunagi head tulemust. Kumbki osapool peab võtma isikliku vastutuse tunnete ja kooselu eest. Saladused, valetamine ja petmine kaotavad usalduse, mis on kahe inimese koosolemise põhitingimus. Rääkida tuleb ausalt oma soovidest, tunnetest ja mõtetest.
Oma arvamuse saab välja öelda sõbralikult, igasugune survestamine tekitab alati vastuseisu. Sellest, mis häirib, tuleb rääkida juba siis, kui see on veel väike mure ja teise poole arvamust peab kuulama kriitika ja halvustamiseta. Kummalgi poolel võib olla õigus, tõde on alati kuskil kahe arvamuse vahepeal. Teise poole isikupära ja individuaalsust ei tohi hävitada ja kolmandaid isikuid ei tohi lasta oma nõuannetega suhet lõhkuma. Et mees ja naine saaksid õnnelikult ja pikalt koos olla, peavad nad kumbki selle nimel ka pingutama. Nad peavad mehena ja naisena kasvama ning arenema.

Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Aasta horoskoop (armastus ja suhted) + aasta horoskoop (armastuse otsimine ja leidmine)


Ühe inimese numeroloogiline analüüs sünnikuupäeva ja nime järgi + aasta analüüs numeroloogia järgi


Aastahoroskoop


Skulptuur: ema ja poeg


Kaelakee: Picasso jaspis, tiigrisilm


Taro kaardid: Dark Wood Tarot (koos raamatuga)


Seinapilt lõuendil: Päikeseloojang Suurupis


Kott Art - Kipling


Kaelakee: kuukivi


Kaelakee: tiigrisilm


Seinapilt lõuendil või kapal: puu lehed avanemas


Alpine Renault 1600 S Stardale, 1971NB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Seotud postitused