Mis vahe on 20 ja 100 eurosel elektrilisel hambaharjal?

Kommertsartikkel

Hambahügieen on üheks olulisemaks osaks meie igapäevases elus. Puhaste ja tervete hammaste hoidmine ning igemehaiguste vältimine on tegelikult sama lihtne kui igapäevane korralik hammaste pesemine. Kahjuks tavalise manuaalse hambaharjaga ei jõua me raskesti ligipääsetavatesse kohtadesse nii tõhusalt kui vaja oleks, mille tõttu tekivad hammastesse augud ning muud ebameeldivad haigused.

Lahenduseks sellele on turule toodud elektrilised hambaharjad, mis on muutnud meie hambahügieeni märgatavalt. Hinnaklassid on erinevad – nii kallimad, kui odavamad variandid. Kuid kas kallimad harjad, mis maksavad enam kui 100 eurot on tingimata paremad, kui odavad 20 eurosed elektrilised harjad?

Jagame teiega paari nippi, mida tuleks tähele panna, kui olete valimas endale sobivat elektrilist hambaharja.

Aku kestvus

Üheks oluliseimaks punktiks on kindlasti hambaharja aku. Elektrilise hambaharja aku kestvus võib sõltuda sellest, kas see töötab patareidega või mitte. Enamasti on odavamad harjad patareidega, mis tähendab seda, et elektriline hambahari tühjeneb suurema tõenäosusega kiiremini ja sagedamini.

Meie õnneks pole patareid kallid, ning väga kulukaks hambaharja ülalpidamine ei lähe, kuid pidev patareide vahetus võib ajapikku tüütuks muutuda.

Kallimad elektrilised hambaharjad maksavad kuni 100 eurot, kuid enamasti on need alati koos laetava akuga, mistõttu ei tule teile ette hetki, kus te hambaharja kasutada ei saaks. Sõltuvalt sellest, milline hambaharja mudel teil on, peaks harja täielikuks laadimiseks kuluma 14–22 tundi.

Akud pole alati juhtmega, vaid olemas on ka spetsiaalseid hambaharjatopse, mis laevad teie hambaharja automaatselt. Suure valiku erinevas hinnaklassis hambaharju koos erinevate lisade ja funktsioonidega võite leida siit!

Mootori kiirus

Kallimate elektriliste hambaharjade üks tähelepanuväärseim omadus on see, et need suudavad saavutada madalama hinnaklassiga konkurentidega võrreldes palju suurema mootori kiiruse.

Kiirusel vahemikus 6000–30 000 lööki minutis, on hammaste pesemiseks vaja väga vähe jõupingutusi. Võite hoida oma harja 45-kraadise nurga all, liigutada seda üle hammaste ja igemete ning hari teeb teie jaoks ülejäänud töö. Samuti saate kallima harjaga valida kiiruse ja tugevuse astme, mis sobib just teie hammastele. Kaup24 pakub teile mitmeid erinevaid elektrilisi hambaharju, et leiaksite enda jaoks selle ühe ja õige, mis vastab teie vajadustele.

Odavad hambaharjad on enamasti kõik sama keskmise kiirusega, mis pole kõige parem, kui teil on probleeme oma hammaste tundlikkusega. Selle eest teeb hambahari oma töö paremini ära kui tava hambahari, mis ei pruugi kõiki hambaid ära puhastada.

Hambaharja otsikud

Hambaarstid soovitavad elektrilise hambaharja pead vahetada iga kolme kuu tagant. Paljud inimesed arvavad, et see on liiga sageli, kuid tegelikult tuleks ka tava hambahari iga kolme kuu tagant ära vahetada, et vältida halbade bakterite levikut.

Odavad hambaharja otsikud on enamasti sama disainiga, kuid harjaste tase on erinev – kerge, lastele mõeldud otsik või tugev. Kallimate elektriliste hambaharjadega on teile lugu, kuna nende otsikute disainid on erinevad ja keerulisem poelettidelt leida, mis teeb nende hinnaklassi kõrgemaks.

Harjaste tasemed on samuti erinevad, et kliendid leiaksid just enda hammastele sobivamad harjased.

Funktsioonid

Suur osa tänapäeval elektriliste hambaharjadega kaasnevatest kuludest võib tuleneda üksnes lisa funktsioonidest ja vidinatest, mida pakutakse hambaharja kõrvale kaasa või osadena. Ükskõik, kas see on rõhu väljalülitamise funktsioon, erinevad harjamise liigutused või isegi LCD-ekraan, mis annab teada, millistes suuosades pole te piisavalt aega veetnud.

Samuti annavad teatud harjade survesensorid märku, kui vajutate hambaharja hammastele liiga tugevasti.

Lisaks on enamik hambaharjadel sisse ehitatud taimeri funktsioon, mis aitab teil teada kui kaua peaksite igat piirkonda harjama. Uusimaid mudeleid on võimalik ka enda telefoniga ühendada, et näeksite täpselt kuidas ja millal oma hambaid harjama peaksite. Hambaharjadega käivad kaasas ka spetsiaalsed reisimiseks mõeldud ümbrised, kuhu on mugav paigutada oma hambahari koos erinevate lisatarvikutega.

Eriti naudivad erinevaid mängulisi funktsioone lapsed, keda saab nende abil kergelt motiveerida hambaid pesema. Kuigi funktsioonid on toredad, pole neid vaieldamatult igaühel vaja. Need on küll lõbusad ja informatiivsed, kuid tavalise elektrilise hambaharjaga veidi põhjalikum harjamine teeb oma töö ideaalselt ära.

Kas osta odavam või kallim elektriline hambahari?

Elektrilised hambaharjad pakuvad teile paremat puhastuskogemust ja head hambahügieeni võrreldes tava hambaharjadega, mis saavad küll tööga hakkama kuid ei tee seda ideaalselt.

Hinnaklass hambaharjadel on erinev, kuid oma otsuse peaksite tegema sõltuvalt sellest, mida te otsite ja millised on teie vajadused. Heaks abimeheks on juhendid ja klientide tagasisided, mille abil saate otsustada, milline hambahari oleks teile parim.

Teada on see, et enamus elektrilisi hambaharju teevad oma tööd väga hästi, kuid kallimad kõrgtehnoloogilisemad harjad on kõrgemal positsioonil oma lisa funktsioonide tõttu, mis muudavad nende kasutamise väga kergeks ja mugavaks igale hambatüübile. Samuti soovitavad hambaarstid kasutada hambaharju, millel on võimalikult palju funktsioone et hammaste pesust saavutada parim tulemus.NB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Seotud postitused