Põhinumbrite sümboolika ajaloos

Numeroloogia kasutab numbreid 1-78, mis on seotud Taro 78 kaardiga, mille tähendused väljendavad inimkonna terviklikku kogemust. Tavaliselt taandatakse kahekohalised numbrid ühekohalisteks põhinumbriteks 1-9 (v.a. meisternumbrid 11 ja 22). Põhinumbrid 1-9 esindavad universaalseid printsiipe, inimese tasandil omadusi ja sündmusi. Juba muistsed hiinlased ja egiptlased lõid numeroloogilisi süsteeme, hindud aga seostasid esimesena numbreid tähtedega (kasutasid sanskriti tähti). Hiljem rakendati seda ideed Babüloonias, Pärsias, Kreekas, Heebreas.

Kreeka müstikut ja filosoofi Pythagorast aga loetakse numeroloogia “isaks”. Ta rajas Kreeka tähestikule rajaneva numeroloogia. Pythagoras sündis 582 aasta paiku eKr Kreekale kuuluval Egeuse mere saarel (Samos). Noore mehena rändas ta Egiptusse, tutvus seal matemaatika alustega, õppis Pärsias Zarathustra juures ja tutvus Juudamaal kabalaga, mis on juutide müstiline salaõpetus. Tema numeroloogia põhineski suures osas kabalistlikel printsiipidel. Ta asutas Lõuna-Itaalias Müsteeriumide kooli, milles õppimiseks pidi tundma aritmeetikat, muusikat, astronoomiat ja geomeetriat. Tänu tema järglasele Platonile teatakse sellisest koolist tänapäeval. Pythagorase teooria järgi on kõik Universumis olev tsükliliselt prognoositav põhinumbrite 1-9 abil.

Numbrid väljendavad numeroloogias omadusi ja kvaliteeti, arvud matemaatikas hulki ja kvantiteeti. Numbrite ja arvude tähendus ei ole sama, numbrid toimivad vaimses plaanis, arvud aga on asjade ja nähtuste mõõtmiseks materiaalses plaanis. Numbrisümboolikat on leitud nii Vanast kui Uuest Testamendist.
0 on Allikas, Jumala loomislugu, esmapõhjus, ürgalge.

Numeroloogias tugevdab 0 selle numbri mõju, mille järel ta asub ja omab kaitsefunktsiooni. 0 on igavene, sellel puudub kvaliteet ja kvantiteet.

1 – meesprintsiip ehk yang, planeet Päike

1 on “vaakum”, millest kõik saab alguse. 1 koos 0-ga on algoritm. 1 on põhjus ja loov mõte, “Saagu valgus!” Jumala maailma loomisloos. 1 seisab sirgelt ja eraldi, on väga iseseisev ja isikupärane, üks ja ainus. Olles osa kõigist arvudest sümboliseerib 1 Jumalat (jagamatu ainujumal).

Sümboliks on üksik kivisammas, teivas, kõrgusse pürgiv sammas, üksik suur puu, sau, skepter. Nädalapäevadest sümboliseerib pühapäev (Päikese mõju all), mõjutab element tuli. I Taro kaart on Maag, kellel on kõik vahendid eesmärgi saavutamiseks kasutada. Erekteerunud fallos väljendab samuti ürgset meesprintsiipi.

Ühiskonnas on 1 võitja, valitseja, juht, algataja, esmaavastaja.
2 – paar ehk duo, duaalsus, planeet Kuu

2 on vastuoluline naisprintsiip. 2 väljendab duaalsust ja kõigub kahe vahel: päev ja öö, taevas ja maa, mees ja naine, hea ja kuri, must ja valge, õige ja vale, yin ja yang, Päike ja Kuu, negatiivne ja positiivne. 2 hõlmab kõiki vastandite paare. Ükski ei saa teenida kahte isandat korraga (Jumalat ja mammonat), inimene peab tegema valiku. Duaalsuses on oht ja samas ka varjatud areng, rõhutab koostööd. Ükski maa, linn ega inimene ei jää püsima, kui on riius teistega ja puudub koostöö. 2 sümboliseerib kaht aspekti: jumalikku ja inimlikku. Valvureid kasutatakse kahekaupa, mis annab kaitstuse tunde. Hiinas kasutatakse kodu kaitsmiseks keraamilisi õnnetoovaid loomapaare. 2 viitab sellele, et inimene on dualistlik, kahtlev, ekslik. Naiselik ja eluandev energia, hoolimine ja elutarkus.

Sümboliseerivad esemed, mis on kahekaupa (paar). Nädalapäevadest sümboliseerib esmaspäev (Kuu mõju all), mõjutab element vesi. II Taro kaart on Ülempreestrinna.

Ühiskonnas on 2 partner, meeskonnamängija, diplomaat, “hall kardinal” (on tagaplaanil ega trügi esile).Artikkel jätkub. Viite järgmisele lehele leiad pärast e-poe reklaami...

Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Sünniratta kood


Kahe kuu horoskoop (päevade lõikes)


Eelmise elu analüüs


Kõrvarõngad mageveepärlitega


Kaelakee: ema ja tütar


Kõrvarõngad: meritäht


Kausid (19 cm) (4 tk)


Kaelakee: kalade tähtkuju


Kuivainete kaanega purgid (3 tk)


Kaelakee: elevant


Skulptuur: luiged


Mercedes-Benz 190SL, 1955Lehed ( 1 / 3 ): 1 23Järgmised »

Seotud postitused