Õnnemängud ja astroloogia: mille poolest need sarnanevad?

Sisuturundus

Tähelepanu! Tegemist on hasartmängu reklaamiga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult!

Esimese hooga võib tunduda, et kasiinomängudel ja astroloogial pole oluliselt palju ühist, kuid tegelikkuses on mõlemad kunstid käinud pikka aega käsikäes. Tänase päevani leidub tuhandeid inimesi, kes järgivad teadlikult või alateadlikult mõnda astroloogilist põhimõtet, olgu selleks kindlate numbrite valimine panuste tegemisel või oma tähtkujust tulenevad suundumused.

Uurisime aga lähemalt, milliseid astroloogilisi trende võib õnnemängumaailmas kohata ning mille poolest astroloogia õnnemängudega üldse kokku puutub.

Numeroloogia ja panuste tegemine

Kõige levinum viis, kuidas kasiino pakutavad õnnemängud ja astroloogia kokku käivad, on numeroloogia. Numeroloogia levik kasiinomaailmas on nii mastaapne, et internetis leidub isegi erinevaid graafikuid või kalkulaatoreid, mis üritavad välja arvutada numeroloogilisi põhimõtteid spordiennustuste jaoks.

Numeroloogia kohaselt üritatakse välja selgitada parimad päevad või numbrikombinatsioonid, millele vastavalt panuseid teha, lootuses võita rohkem kui teistel päevadel või muude numbrivalikutega. Teooria kohaselt on igal inimesel erinevad õnnenumbrid vastavalt nende sünniajale ning igaüks peaks seega järgima enda õnnenumbreid.

Kui rääkida õnnenumbritest üleüldiselt, siis siin on mõned levinumad uskumused:

  • number 8 on idamaistes kultuurides õnnenumber, kuna Hiina keeles kõlavat sõna “kaheksa” sarnaselt sõnale, mis tähistab “jõukust”;
  • numbrid 7 ja 5 on samuti levinud õnnenumbrid;
  • paljudes kultuurides peetakse numbrit 4 õnnetuks numbriks. See teooria on viidud suisa nii kaugele, et mõnes kaubanduskeskuses jäetakse 4. korruse number täiesti välja, vältimaks ebaõnne;
  • number 6 on tüüpiliselt jällegi õnnetu number.

Numeroloogia kohaselt on aga igaühel oma õnnenumbrid – mõne inimese jaoks võib olla näiteks 6 õnnenumber, teise jaoks jällegi ebaõnne tähistav number. Kuna igal inimesel on erinevad õnnenumbrid, ongi internetis saadaval erinevad kalkulaatorid, mille põhjal saab igaüks leida oma õnnenumbri.

Numeroloogia kasutamine on seejuures populaarne ruletis, kus tulebki teha panuseid teatud numbritele. Mõned mängurid kasutavad oma õnnenumbreid seega osana ruletistrateegiast, tehes panuseid vastavatele sektoritele.

Erinevad tähemärgid, erinev käitumine

Horoskoop on ilmselt sama vastuoluline teema nagu hasartmängud: mõned inimesed usuvad horoskoopi suisa niimoodi, et peavad iga päev lugema sama päeva horoskoopi, et näha, kuidas päev või nädal kulgema hakkab. See, kas horoskoobil on tõsi taga ning kas see on seotud iga inimese iseloomuga, on suuresti küsitav, kuid pole mingi saladus, et erinevate teooriate kohaselt on ka teatud tähemärkide käitumine hasartmängudes erinev.

Tähemärgid on eriti seotud just inimeste mänguharjumustega. Näiteks öeldakse, et tulemärgid Lõvi, Jäär ja Ambur on riskialtimad, seega nad kipuvad tegema suuremaid panuseid, tehes selliseid panuseid, mida enamus teisi inimesi kunagi ei teeks. Samuti tähendab see, et need tähemärgid kipuvad raha kiiremini maha mängima oma adrenaliinijoovastuse tõttu.

Maamärgid Sõnn, Neitsi ja Kaljukits on tuntud oma rahulikuma meele poolest ning seega öeldakse, et need tähemärgid kipuvad valima strateegilisemaid õnnemänge nagu näiteks pokker või blackjack. Erinevalt tulemärkidest kipuvad need tähemärgid olema kalkuleeritud ning teevad strateegilisi otsuseid, mitte niivõrd impulsiivseid.

Õhumärgid Kaksikud, Kaalud ja Veevalaja on sotsiaalsemad, mistõttu naudivad nad selliseid õnnemänge, kus on ka teatud sotsiaalne element: näiteks live-kasiino. Horoskoobi kohaselt on need tähemärgid ka uudishimulikud, seega naudivad nad erinevate õnnemängude reeglite ja strateegiatega tutvumist.

Lõpetuseks veemärgid Vähk, Skorpion ja Kalad on intuitiivsed, mis tähendab, et nad suudavad teisi inimesi hästi lugeda. Just seetõttu öeldakse, et tegemist on tähemärkidega, kes säravad pokkeris, eriti näost-näkku toimuvas füüsilises pokkeris, kus on vaja teisi mängijaid hästi mõista.

Ilmselgelt ei tasu võtta tähemärke ja horoskoopi kui kindlat viidet mängimisele, kuid olenevalt tähemärgist võivad teatud iseloomujooned viidata erinevale mängukäitumisele.

Tähtede seisuga arvestamine

Mõned teooriad on suisa välja pakkunud, et astroloogia tundmine ning tähtede seisuga arvestamine võib aidata õnne suurendada. Mõistagi on tegemist puhtalt teooriaga, kuid ühe lähenemisviisi kohaselt arvestatakse oma sünnikaardist tuleneva planeetide seisuga, mis pidavat dikteerima isiku õnne.

Sünnikaardi lugemise alusel üritatakse välja selgitada, milline on parim päev selleks, et kasiino pakutavad mängud ette võtta. Näiteks arvatakse, et isiku 5. maja valitsev planeet viitab õnnele ning seega tuleks kasiino külastuspäevad sättida planeetide seisu järgi, vältides samal ajal neid päevi, mil planeetide seis ei ole sünnikaardi kohaselt parim.

Sama teooria kohaselt ei ole näiteks parimad ajad siis, kui valitsev planeet on isiku sünnikaardi järgi 7. või 10. majas, sest see viitavat hoopis kasiino edukusele, seega ei tasuks nendel päevadel kasiinomänge ette võtta. Taolised strateegiad võivad olla lausa võrdlemisi keerukad ning minna süvitsi astroloogia põhimõtetesse, kuid pole ebatavaline leida mängureid, kes on uurinud oma sünnikaarti, selgitamaks välja parima planeetide seisu.

Siiski ei tohi unustada, et kõik kasiinomängud on juhuslikud ning sõltuvad õnnest, mitte paraku planeetide seisust. Kuigi sünnikaardi järgimine võib olla omamoodi põnev, ei tohiks ainult sellest kasiinos panustades lähtuda.

Iga hobi ja tegevuse harrastamisel tuleb jääda vastutustundlikuks, seda eriti mängimise puhul. Enne kasiinomängude mängimist loo endale eelarve, mis vastab sinu võimekusele ning ära ületa seda. Isegi, kui soovid lõbu pärast järgida mõnda astroloogilist põhimõtet, ei tohi lasta sellel end pimestada – jää alati vastutustundlikuks ning naudi mänge vastavalt oma võimetele.

Seotud postitused