7 kahjulikku keemilist faktorit koduses majapidamises

Kodukeemiat pidevalt ja ohjeldamatult kasutades on suur oht, et see hakkab ajapikku tervist mõjutama. Täiesti tavalised kodukeemia vahendid jätavad pärast kasutamist õhku kemikaale, mida hiljem sisse hingatakse. Tavaliselt kasutatakse erinevaid puhastusvahendeid, kemikaalide koosmõju on tunduvalt ohtlikum, kui ühe kindla kemikaali kasutamine või nende kasutamine ükshaaval. Võiks alati hoolega lugeda infolehti ja vaadata, mida üks või teine puhastusaine tegelikult sisaldab.
Neid leidub üldpuhastus-, pesu- ja nõudepesuvahendites. Need põhjustavad allergilisi reaktsioone, nahapõletikke, limaskesta ärritusi, peavalu, liigese ja rindkere valu, kurnatust, uimasust, immuunsüsteemi häireid. Need on ohtlikud kantserogeenid, mille maksimaalne kodus kasutamiseks lubatud sisaldus tootes võib olla vaid 0,2%. Mistahes toode, milles on formaldehüüde rohkem kui 0,05%, peaks sisaldama selgestieristatavat hoiatust pakendil.
Seda leidub kõige rohkem sanitaarruumide puhastusvahendites ning põranda ja mööbli puhastusainetes. Desinfitseerimisvahend triklosaan tekitab allergiat ja nahaärritust, kahjustab hormonaalsüsteemi, segab kilpnäärme tööd, mõjutab aju tööd ja närvisüsteemi ning kuhjub ajapikku organismi. Seda ühendit on tänapäeval leitud isegi rinnapiimast ja verest. Ajapikku soodustab triklosaani pidev kasutamine superbakterite teket. Bakterid kohanevad ja muutuvad tundetuks nende vahendite suhtes. Sama mõju on ka antibiootikumide pideval ja pikaajalisel tarbimisel.

Seda leidub üldpuhastusvahendites, põranda ja mööbli puhastusainetes. Kantserogeense toimega lahustid ärritavad ja kahjustavad nahka ning on väga kahjulikud keskkonnale.
Neid kasutatakse üld- ja sanitaarruumide puhastusvahendites, õhuvärskendites, pesupesemisvahendites. Lõhnaained tekitavad nahaärritust, allergiat, kogunevad organismi ja keskkonda, kahjustavad hormonaalsüsteemi. Eriti kahjulikud on siis, kui neid pidevalt ruumide ja pesu lõhnastamiseks kasutada.

Seda leidub üldpuhastusvahendites, pesu- ja nõudepesuvahendites. See on pindaktiivne aine, mis kahjustab eriti hormonaalssüsteemi ja vähendab viljakust.
Kasutatakse üld- ja sanitaarruumide puhastusvahendites, põranda- ja mööbli puhastusvahendites. See pindaktiivne aine on väga mürgine otsesel kokkupuutel, võib olla surmav allaneelamisel ning on väga kahjulik keskkonnale.

Värviliste sünteetiliste lõhnaküünalde põletamisel eraldub benseeni, tolueeni, süsinikmonooksiidi, polütsüklilisi aromaatseid süsivesinikke, bensopüreeni jt. lenduvaid ühendeid, mille suur kontsentratsioon siseruumis võib tekitada peavalu, limaskestade ärritust ja halba enesetunnet. Kui küünalde põletamisel tekib nohu, aevastus või halb enesetunne, tuleb põletamine kohe lõpetada. Paljud eeterlikud õlid tekitavad allergiaid, mistõttu aroomiõlidega peaks samuti olema ettevaatlik. Lõhnaküünaldest ja aroomilampidest eralduvad õhku erinevad aurud ja osakesed, mille sissehingamine suurtes kogustes võib olla tervisele ohtlik. Ohutum on kasutada naturaalsest vahast või looduslikest vahenditest valmistatud värvaineteta küünlaid.
Võiks kasutada vähem või üldse loobuda tugevatoimelisest kodukeemiast. Võiks kasutada puhastustöödeks naturaalseid ja ohutumaid vahendeid. Üsnagi tõhusad puhastusvahendid on nt. söögisooda, pesusooda, äädikas, sool, sidrunimahl, taimeõli, roheline seep, booraksõli. Võib osta ka ökomärgistusega tooteid, mille ohutus on rohkem kontrollitud. Sageli lisatakse puhastusvahenditele suures koguses looduslikke eeterlikke õlisid, et vahend tunduks ohutum, aga nii see tegelikult pole.

NB! Eeterlikel õlidel baseeruvad puhastusvahendid on need, millest kindlasti peaks hoiduma. Enamik looduslikke eeterlikke õlisid on väga tugevad allergeenid, mis koosmõjus ohtlikke kemikaalidega kahjulikku mõju võimendavad.

Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Kahe inimese numeroloogiline analüüs sünnikuupäeva ja nime järgi + omavaheline sobivus


Aastahoroskoop ja aasta numeroloogia - 164 lehekülge


Aastahoroskoop


Seinakell: paabulind


Käevõru


Kaelakee: veevalaja tähtkuju


Taro kaardid: Seasons of the Witch: Samhain Oracle (koos raamatuga)


Kaelakee ja kõrvarõngad: lasuriit


Multitööriist: Victorinox 29-osaline


Taro kaardid: The Wild Unknown Pocket Tarot (koos raamatuga)


Seinapilt lõuendil või kapal: päikeseloojang Valgamaal


Buddha kuju: roosa kvartsNB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Seotud postitused