10 mõttetera Pythagorase “Kuldsetest värssidest”

Pythagoras oli Vana-Kreeka filosoof ja matemaatik, kelle tuntuim saavutus on Pythagorase teoreem (“Täisnurkse kolmnurga kaatetite ruutude summa võrdub hüpotenuusi ruuduga”). Teda peetakse ka filosoofia ja pütagoorlase koolkonna loojaks. “Kuldsed värsid” (Kuldne laul) on tema filosoofiat väljendav teos, milles olulisel kohal olid tunnetus ja kindlad põhimõtted: tea, pea aru, kaalutle, mõista. Suurimateks voorusteks pidas Pythagoras mõõdukust ja jumala austamist.

Valik mõtteid Pythagorase “Kuldsetest värssidest”:

1. Nõu pea enne, kui teed, et ei sünniks lollust sellest- tõesti ju vaid kehv mees teeb mõistmata asju ja räägib.
2. Hoolt ihutervise eest omal kandmast eal ära lakka, vaid tuleb joomises hoida sul mõõtu, ja söömises, spordis staadionil. Mõõdukus kahju ei tõota…

3. Pea iga teo puhul silmas, et meel kade sihti ei teeks sinust….Tee seda, mis kahju ei too, teo eel aga kaalu.

4. Inimestel on sündinud vaev iseendi süül, need õnnetud hea ligi olles üldsegi ei märka, üldse ei kuula ja üksikud oskavad pääseda halvast. Mis puutub õnnetustesse, mis tabavad inimesi jumaliku kaitselmuse läbi, siis talu oma osa kannatlikult, olgu see mis tahes, ning ära kunagi sellepärast muretse, vaid püüa teha parim selle parandamiseks ja pea meeles, et suuremat osa neist õnnetustest ei läkita saatus headele inimestele. Vähesed teavad, mil kombel end õnnetustest päästa, sest sünnipärane saatuslik võitlus jälitab neid kõikjal, visates neid siia ja sinna; ise nad seda ei märka. Selle asemel, et seda esile kutsuda ja liikuma panna, peaksid nad seda vältima, alistudes sellele.
5. Häbi iseenda ees aitab käituda vooruslikult…Häbiteost end eemale hoia sa üksi ja teistegi seas.

6. Kuuletu neile, kel teod kasu toovad ja leebe on juttki, kuid ära vihkama sõpra sa väikese vea eest hakka veel, kuni suudad sa, heades on suutmine sunnile naabriks. Väldi niipalju kui võimalik vihatunnet oma sõbra vastu mingite pisivigade pärast.

7. Õiglust harjuta nii sõnas kui oma teoga ning ära moel arutumal sa käituma harjuta ennast, vaid tea, meist igaüht ees surm juba ammugi ootab.

8. Kord vara hõlpsalt saab, mõnikord kõik läheb hukka. Kuid valu, mis surelikke on piinamas taevasel tahtel, nii kuis määranud saatus, ei viha siin aita. Rikkuse hüved on ebakindlad, ja et nii nagu need võib saavutada, võib need ka kaotada. Ja kui muudad oma hinge terveks, vabastad end kõigest halvast, kõigist kannatustest.
9. Tuleta õhtul meelde kõik, mida päeva jooksul oled rääkinud, kuulnud või teinud. See puhastab hinge ja treenib mälu.

10. Palju on juttusid, küll pahu, küll häidki, mis kõik inimlapsi haavavad, kuid ära karda sa neid, ära neil luba sootuks tõkkeks endale saada, ent kui valet kuulma sa hakkad, leebelt taandu…Inimeste seas valitseb mitmeid filosoofiaid, häid ja halbu. Ära neist liialt kergesti vaimustu, kuid ära neid ka hülga. Kuid kui esitatakse valesid, kuula neid sõbralikult ja varu endale kannatust. Püha loodus paljastab meile oma salajasemad saladused ja kui loodus sulle oma saladused ilmutab, saad sa kergesti hakkama kõigega…

Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Ühe inimese numeroloogiline analüüs sünnikuupäeva ja nime järgi + aasta analüüs numeroloogia järgi


Aasta horoskoop (armastus ja suhted) + aasta horoskoop (armastuse otsimine ja leidmine)


Aasta horoskoop (armastus ja suhted) + aasta horoskoop (armastuse otsimine ja leidmine)


Käevõru: ametüst


Söögiriistade komplekt (24 tk)


Küünlaalused (2 tk)


Taro kaardid: The Antique Anatomy (koos raamatuga)


Kristallipuu: roosa kvarts


Kaelakee: tiigrisilm


Tassid: The Three Ages of Woman - Gustav Klimt (2 tk)


Koera kujuke: tiigrisilm


Kaelakee ja kõrvarõngadNB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Seotud postitused