18 tuntud alternatiivteraapiat

Üks alternatiivravi peamisi ülesandeid on õppida valitsema oma keha ja tervislikku seisundit, et ei peaks ilmaasjata käima arsti juures ega võtma ravimeid, kui selleks tõsist põhjust ei ole. Alternatiivmeetodid eeldavad, et inimene peab muutma oma eluviisi, toitumist ja harjumusi, sest miski tema elustiilis mõjub tema tervisele halvasti. Alternatiivmeetodid mõjuvad hästi stressi maandamiseks ja siis, kui haigused on energeetilises staadiumis, alles hakkavad välja kujunema. Just pikaajalisest stressist saab alguse enamik haigusi, mis algstaadiumis on psühhosomaatilist laadi ja nende väljakujunemist on võimalik veel ennetada, aga see nõuab suurt kannatlikkust ja püsivust. Olulised on alternatiivmeetodid ka toetava faktorina haigustest taastumise perioodil.




Tuntumad teraapiad:

1. Akupressuur

See on sõrmede või kätega ravimine, et saada liikvele inimese eluenergia ja on Hiina traditsiooniline raviviis. Akupressuuri abil saab ravida peavalu, seljavalu, spordivigastusi, unetust, kõhukinnisust, väsimust, ummistusi, hingelist surutust jm. See on tõhus ja odav viis tervise parandamiseks, eksida võib vaid liiga tugeva survega. See raviviis lähtub teooriast, et inimese kehas kulgeb eluenergia mööda meridiaane (energiakanaleid). Tervel inimesel kulgeb see energia vabalt. Akupressuuri tegemiseks peaks tundma meridiaanide asetust kehal.

2. Nõelravi

See on tehnoloogiline akupressuur, keha punkte mõjutatakse nõelte abil. Nõelravi puhul on oluline teada õigete punktide asukohta kehal. Valesse kohta paigutatud nõel võib kasu asemel halba teha. NB! Suure kehakaaluga ja vanade inimeste kehal on raske õigeid punkte leida.




3. Aroomiteraapia

Eeterlikke õlisid kasutatakse ravis juba tuhandeid aastaid. Need mõjutavad keha eri tasanditel. Lõhnadel on inimese enesetundele väga oluline mõju. Lõhnataju kaotanud inimestel on rohkem vaimseid probleeme ja nad kannatavad sageli masenduse all. Teatud lõhnadel on otsene mõju ajutegevusele. Ohutud eeterlikud õlid lõhnaraviks algajatele on sidrun, lavendel, piparmünt, rosmariin, teepuu ja lillelõhnad. Tervendav mõju on ka looduse lõhnadel, näiteks värskelt niidetud heina lõhn mõjub väga hästi vaimsele tervisele.

4. Ayurweda

5000 aastat vana meetod on Indiast pärit, milles eristatakse kolme peamist kehatüüpi: vata, pitta, kapha. Enamik inimesi on segatüüpi. Erinevad kehatüübid näitavad erinevat iseloomu ja vajavad erinevat toitumist. Tasakaalutu vata põhjustab kuiva nahka, liigesevalusid, kõhukinnisust, unetust, hirme ja masendust. Liiga palju kaphat põhjustab grippi, köha, nohu, söögiisu vähenemist, vedeliku kogunemist kehasse. Liiga palju pittat tekitab kõrvetisi, kõhulahtisust, nõgestõbe, ekseemi, viha ja kadedust. Ayurweda päevane rütm eeldab hommikul vara tõusmist, vähemalt 2x päevas mediteerimist, õiget toiduvalikut, kusjuures peamine söögikord peaks olema 17-18 vahel. Pärast sööki tuleks aga jalutada.




5. Massaaž

Massaaživiise on väga erinevaid, näiteks Rootsi massaaž, süvakoemassaaž, spordimassaaž, närviteede massaaž, klassikaline massaaž jt. Puudutuse ravi mõjub enamasti igale inimesele hästi, aga on ka neid, kellele see ei meeldi. Kuigi tänapäeval on mitmeid abivahendeid (näiteks massaažitoolid, -rullid, -vannid jne.), mis sama eesmärki täidavad, on kätega massaaž kõige tõhusam. Enesemassaaž on samuti võimalik, selja masseerimiseks saab appi võtta abivahendid. Masseerida võiks iga päev käelabasid, jalataldu ja kõrvalesti, milles olevad närvilõpmed viivad impulsid teistesse elunditesse.

6. Homöopaatia

Väikeste taimeosakestega tugevdatakse inimese loomulikku immuunsüsteemi ja keha ise hakkab end tervendama. Levinud Indias, Mehhikos, Venemaal, Peruus ja mujal. Tänapäeval on homöopaatias kasutusel ligi 2000 taimset ainet. Kasutatakse isegi mürgiseid taimi väikeses koguses (näiteks karumustikas, käoking, arnika, jasmiin, sookail või ruut). Homöopaatia ei ravi haigusi, pigem tundeelulisi ja füüsilisi vaevusi ning kõigepealt keskendutakse sümptomite väljaselgitamisele.




7. Jooga

Meelte rahustamine, keha venitamine, staatilised ja hingamisharjutused on jooga sisuks. Jooga aitab füüsilisel ja vaimsel kehal kokku saada, sest kõik on üks suur tervik. Oma keha korrasoleku nimel vaeva nägemine ongi võti tervise ja rahulolu juurde. Jooga harrastamiseks on vaja vaikset ja mõnusat kohta ning iga päev mõnda minutit, et meeled, hingamine ja keha tasakaalu viia. Joogaharjutuste algstaadiumis on vaja lihtsalt istuda vaikselt mugavas asendis ja lugeda algul vaid 50 allapoole. Hiljem suurendatakse seda aega 500ni. Kui seda suudetakse, alles siis saab keerulisemate joogaharjutuste juurde minna. Jooga põhiline osa on õige hingamine: aeglaselt, rahulikult ja rütmiliselt. Selle eesmärk on meelte, keha ja hingamise ühine rütm. Tähtsamad joogaasendid on pea-vastu-põlvi, puu, tantsija, tuuleveski, surnuasend, laud, tigu, kobra, lõvi jt.

8. Õieteraapia

Õitega tervendamist kasutasid juba vanad egiptlased ja roomlased. Õieravi mõjub hästi ängistuse, rusutuse, hirmu ja viha puhul. Teatakse 38 õitsvat puud ja taime, mille õitest on abi. Kasutatakse õietõmmist ja tilku. Haigele või rusutud olekus inimesele kauni lillekimbu viimine mõjub samuti hästi.




9. Mahlaravi

Mahlateraapia kuulub ayurweda juurde ja on tuhandeid aastaid olnud kasutusel. Tugevdab kudesid, ravib aneemiat, kõhukinnisust, liigesepõletikku. Näiteks peedimahl toetab maksa, apelsinimahl annab vitamiine ja on diureetikum, õunamahl vabastab mürkidest. Juurviljamahlad on seedimisele väga head, neis on palju vitamiine ja mineraale. Mahlapaast tugevdab organismi, aga ei sobi igaühele, teatud haiguste puhul pole ka lubatud. Poes müüdavad mahlad ei ole toormahlad, need on töödeldud ja kuumutatud, neis on palju säilitusaineid.



Artikkel jätkub. Viite järgmisele lehele leiad pärast e-poe reklaami...





Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Ühe inimese numeroloogiline analüüs sünnikuupäeva ja nime järgi + aasta analüüs numeroloogia järgi


Armastuse karma horoskoop


Sünnihoroskoop + Isiksuse analüüs hiina astroloogia järgi


Kausid (15 cm) (4 tk)


LED küünlad (4 tk)


Multitööriist: 14-osaline, taskulambiga


Kaelakee: pärlikarp


Seinapilt lõuendil: vee tilkumine


Skulptuur: baleriin


Peegel: makramee (2 tk)


Ehitusmasinad


Kaelakee: labradoriit



Lehed ( 1 / 2 ): 1 2Järgmised »

Seotud postitused