4 põhjust, miks on nii palju abieluprobleeme

Õnneliku abielu kestmajäämiseks on vaja areneda nii eraldi kui koos olles.

1. EELDUSED

Sageli puuduvad inimestel eduka kooselu alustamiseks eeldused. On see armastus, raha, kuulsus, seks, väline ilu, kirg või miski muu, mis inimesi kokku viib, pikemas perspektiivis koos püsimise eelduseks sellest ei piisa. On väga oluline, et inimeste ootused kooselule oleksid sarnased. Enamasti otsitakse suhetest mingit ideaali, seda kindlasti võimendab ka internetiajastu. Ka ebatäiuslikud inimesed saavad koos olla õnnelikud, kui neid seovad tugevad hingelised sidemed. Erineva vaimse arengutasemega ja väga erinevate füüsiliste eelduste ning majanduslike võimalustega inimestel on raske teineteist mõista. Millisest kodust kumbki osapool tuleb, ka see mõjutab tugevalt kooselu. Ka seksuaalsusega seotud ootused peaksid olema sarnased. Inimkonna säilimise eesmärgil on endiselt naise ja mehe abielu kõige täiuslikum, sest vaid sellisest kooslusest sünnib otseselt järglasi. Järglaste saamine on oluline abielus, selles osas peaksid samuti sarnased eelistused ja soovid olema. Ühiskond ja sotsiaalmeedia seavad tänapäeval kriteeriumid, näiliselt õiged abielumudelid, mida võib on raske järgida. Kui välisest maailmast ja teiste arvamusest liiga sõltuvuses ollakse, siis on raske pikemalt õnnelik olla. Nii ahvatlusi ja võimalusi kui ka stressiallikaid on tänapäeval rohkem kui varasematel aegadel, peaaegu puudub privaatsus eraelule, mis õnne abielus löögi alla seab, kui kokku on mindud valedel eeldustel.




2. ROLLID

Õnneliku abielu tagamiseks peaksid olema soorollid paigas. Vana mudeli järgi oli oluline, et mees tagaks perekonna materiaalse kindlustatuse ja naine hoiaks kodu korras ning hoolitseks laste eest. Tänapäeval see enam nii must-valge ei ole, on võrdõiguslikkuse ajastu, mis aga ei muuda abielu sugugi püsivamaks ega õnnelikumaks, pigem on vastupidi. Et saavutada suhte püsivus, peavad mõlemad palju rohkem pingutama ja teise poolega hoopis rohkem arvestama. Inimestel peaksid olema sarnased ootused rollide osas ja ka võimalused oma soovitud rolli täita. Teineteisest hoolimine, oma kodu rajamine, laste kasvatamine ja koos pingutamine, see kõik hoiab perekonda koos. Lõbutseda koos on lihtne, aga abielu argipäev nõuab palju tööd ja vaeva. Kui üks pool siin kaasa ei tule, siis laguneb ka perekond koost, sest ühe poole pingutustest jääb väheseks. Just raskused liidavad pere kokku, aga kui neid liiga palju on ja raskused ei lõpe ega lõpe, siis mõjub see varem või hiljem hävitavalt ka abielule. Ei saa teiste järgi oma elu sättida, iga paar on ise “sepistab” oma õnne, aga selleks on vaja ka “sepikoda” (kodu). Kodu ja pereelu ülesehitamisel on mõlemal paarilisel täita oma tähtis roll.




3. KANNATLIKKUS

Püsivaks abieluks on vaja ka suurt kannatlikkust. Igasugune kooselu nõuab pingutust, aga pikk abielu nõuab väga suurt kannatlikkust. Vastupidavuseta ei saa probleemidest jagu, neid aga ei suuda keegi elu jooksul täielikult vältida. Stress, olmemured, probleemid laste kasvatamisel, eriarvamused, tervisehädad, kõikvõimalikud ahvatlused – tekib väga palju probleeme ja raskusi elu jooksul, mis ei lahene iseenesest. On vaja jõud ühendada ja teise osapoole suhtes suurt kannatlikkust üles näidata. Rikkuses ja vaesuses, haiguses ja hea tervise juures olles, õnnes ja õnnetuses tuleb ju koos püsida. Eelkõige peaks olema mõistmist ja tahet koos püsida, et iga ahvatlus õigelt rajalt kohe maha ei võtaks ja iga raskus põgenema ei sunniks. Tänapäeval antakse liiga kergesti alla ja leitakse kohe uus inimene, aga probleemid sellega ei lahene, uue inimesega tekivad need ikka ja jälle. Kui tekivad probleemid, siis kõigepealt on vaja vaadata ju endasse ja vigu otsida sealt, mitte hakata kohe ebaõnnes oma kaaslast süüdistama. Abielus võib nii kokku kui lahku kasvada, aga vaid kokku kasvades saab abielu pikalt püsima jääda.




4. ÕIGE SUHTUMINE

Tähtsaim püsivaks abieluks on õige suhtumine. Äsjaabiellunud armastavad teineteist, aga siis tuleb argipäev ja välja hakkavad tulema teise inimese vead, tema ebameeldivam pool. Kuidas säilitada siis oma õnne. Ka abielus olles on vaja püüda olla teise poole armastuse vääriline, mitte lasta end käest, on vaja pingutada õnne nimel. Armastus kipub olema isekas, sentimentaalne ja suhteline, aga see peaks ajas koos inimesega muutuma. Öeldakse ju, et kaua abielus olnud inimesed lähevad isegi ühte nägu, muutuvad sarnaseks. Armastus võib väga kergesti kaotsi minna, kui keegi teine tundub armsam või südamlikum. Tuleks pingutada selle nimel, et nii ei oleks. Et partner meid armastaks, peaks püüdlema olla selle armastuse vääriline ja see on abielu kõige raskem proovikivi. Kõik ootavad isekalt vaid teise poole pingutusi, aga ise pole pingutama võimelised. Varandus, kuulsus, ilu, tarkus või andekus võivad mõnda aega küll pimestada, aga armastuse pikaks püsimiseks sellest ei piisa, kui ise koos ajaga ei muututa. Kui abiellutakse ainult väliste eelduste tõttu, siis pole sel kindlat alust. Väline ilu ju kaob, kuum kirg jahtub ja ka raha võib kaduma minna. Kui miski sügavam ei seo, siis lõpeb ka kooselu kiiresti. Tõelises abielus armastus muutub ja kasvab koos mõlema osapoolega, inimesed püüavad ka küpses eas teineteist väärida. Õige suhtumine tagab püsiva kooselu.





NB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Seotud postitused