Millest räägivad vistrikud ja muud moodustised näo erinevates piirkondades?

Probleemid näonahaga on küll põhiliselt teismeliste probleem, aga vistrikud ja muud moodustised võivad erinevatel eluetappidel vanusest sõltumata välja lüüa. Tavaliselt viitavad need mingile tervise või toitumisega seotud probleemile ja annavad märku mingist valest harjumusest või organismis toimuvast.




Võimalikud põhjused on seotud ainevahetushäirete, soolestiku probleemide ja maksa tööga. Ilmselgelt kuhjuvad jääkained organismis, põhjuseks võib olla ka vähene uni, stress või liigne maiustamine. Ka juuksehooldusvahendid võivad põhjustada selles piirkonnas nahaprobleeme, samuti pidev peapaelte või pesemata peakatete kandmine.

Mida saab ette võtta?

Varasem magamaminek ja tõusmine muudavad maksa töö tõhusamaks. Toksiinide väljutamiseks on vaja juua rohkem vett, vältida tuleks igasuguseid magustatud jooke ning liigset maiustamist. Treenimine on samuti abiks, oluline on saada end higistama ja seejärel tuleks tingimata duši all käia. Kosmeetikavahendeid tuleks regulaarselt puhastada ja peakatteid sagedamini pesta. Vältida tuleks näksimist, eriti magusaid näkse. Nahaprobleemide korral on paremad looduslikud kosmeetikavahendid ja šampoonid, juukselakki võiks üldse vältida.




Põhjuseks võib olla kehv lümfiringe või liigne rasva- ja valmistoitude tarbimine. Sageli viitab see ka sapi- või neeruprobleemidele.

Mida saab ette võtta?

Loobuda tuleks kiir- ja valmistoitudest, juua piisavalt puhast vett, vältida ebatervislikke rasvu (transrasvad), süüa rohkem kala, puhastada nahka korralikult, eriti suvel. Abi on sellistest toitudest nagu kurk, sidrun, kõrvitsalised jt.




Need viitavad allergiale, stressile ja kopsu- ning kõhuprobleemidele, aga võivad tekkida ka mustast telefonist, määrdunud padjapüüridest, puhastamata meigivahenditest (näiteks puudripadjad või põsepuna).

Mida saab teha?

Vältida tuleks kiirtoitu, kontrollima peaks allergiareaktsioone ja suhkru tarbimist tuleks vähendada. Tuleks rohkem liikuda värskes õhus. Kopsud on kõige tugevamad hommikul 7 ja 9 vahel, mis on ühtlasi parim aeg aeroobseks treeninguks. Eelistada tuleks looduslikke pesuvahendeid. Mobiiltelefone ja nutiseadmeid tuleks puhastada regulaarselt.




Tegemist võib olla võimalike maksaprobleemidega, aga põhjuseks võivad olla ka liigne söömine, stress, kõhuprobleemid. Samuti liigne rääkimine telefoniga, mustad padjapüürid, puhastamata meigivahendid (näiteks puudripadi, meigipintsel) ning hamba- ja igemeprobleemid.

Mida saab teha?

Lõdvestavad harjutused ja positiivne meeleolu on abiks. Võiks süüa rohkem kurki, rohelisi ube ja kõrvitsalisi, vältida tuleks kiirtoitu. Maks on kõige tugevam öösel ühe ja kolme vahel, sel ajal peaks tingimata magama. Kõige nõrgem on maks ühe ja viie ajal pärastlõunal, sel ajal peaks vältima stressirohkeid töid. Pärastlõunasel ajal võiks puhata igas tunnis 5-10 minutit. See on ka silmadele hea. Puhkamine tähendab töölaua juurest eemaldumist. Looduslikud pesuvahendid on abiks, mobiiltelefonide ja nutiseadmete regulaarne puhastamine ja suuhügieen on väga olulised.




Need näitavad vale toitumist, kõhukinnisust, probleeme seedeelunditega, kehva vereringet. Kui nahk ninal koorub, siis näitab ka südameprobleeme. Viitab ka B-grupi vitamiinide puudusele.

Mida saab teha?

Süüa vähem vürtsikaid ja teravamaitselisi toite. Süüa vähem liha, tarbida vähem soola, vältida liiga kuumi ja liiga külmi toite. Rohkem tuleks liikuda värskes õhus. Verevarustuse parandamiseks võib ninapiirkonda õrnalt masseerida.




Need viitavad nõrgale südamele ja maksaprobleemidele, samuti liigsele alkoholi tarbimisele ja suitsetamisele.

Mida saab teha?

Treenida regulaarselt, aga vältida tuleks liiga suuri pingutusi. Magada tuleks rohkem, vältida alkoholi ja suitsetamist, eelistada kergeid toite, vältida juustu ja võid, vältida hilisõhtust näksimist.




Need viitavad võimalikele neeruprobleemidele.

Mida teha saab?

Tuleks juua regulaarselt puhast vett, vähendada soola tarbimist ning kohvi, alkoholi ja gaseeritud jookide tarbimist. Neerude tööd parandab jõhvikamahla joomine ja kaunviljade söömine.




Need viitavad hormonaalsetele häiretele, günekoloogilistele ja neeruprobleemidele või valele hambapastale. Tekivad sageli ka siis, kui pidevalt nägu kätele toetatakse (eriti pesemata kätele).

Mida teha saab?

Mitte süüa enne magamaminekut, puhata ja magada rohkem, sportida vähemalt 20 minutit päevas, teha lõõgastavaid harjutusi (näiteks jooga). Massaaž, piparmünditee ja Omega-3 toidulisandid on samuti abiks.





Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Aastahoroskoop


Eluteed edendavad ja takistavad omadused


Sobivus perekonnaliikmega


Multitööriist: Bibury 21-osaline


Käevõru: turmaliin


Kaelakee: ametüst


Kaelakee: apatiit


Toidutermos: Thermos Stainless King


Vaagen: The Kiss - Gustav Klimt


LED küünlad (3 tk)


Meeste puidust käekell


Kaelakee: kalade tähtkuju



NB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Seotud postitused