5 käetüüpi puudutamisel

Võõra või ka tuttava inimese käe puudutamine tekitab alati teatud tundeid ja see annab rohkelt infot inimese kohta.

TERASKÕVAD KÄED

Teraskõvad käed kuuluvad pühendunud ja ausale töörügajale. Selline inimene ei kuluta ühtegi päeva (isegi mitte tundi) logelemisele, vaid kasutab iga hetke töötegemiseks. Tal ei paista väliselt ka füüsilisi haigusi olevat. Enamasti kipuvad sellise kõva käe omanikud üle töötama ja ühel hetkel tervis ütleb üles. Sellised inimesed võivad näida tundetud ja hoolimatud teiste suhtes, ei hooli nad ju õieti endastki. Nad on paindumatud ja järelandmatud, tunnete allasurumisest tingituna ohustavad neid psüühilist laadi probleemid. Selliste teraskõvade käte omanikel on palju füüsilist energiat, aga tundlikkus on vähene või puudub. Võib-olla nad peidavad oma tundlikkust või häbenevad seda.
PEHMED LÕDVAD KÄED

Selline käsi meenutab katsudes otsekui toorest tainast, tundub kuidagi nätske ja isegi ebameeldiv. Selliste kätega inimene kipub olema laisk ja nautlev ning need viitavad ka vähesele füüsilisele energiale. Lõtvade käte omanik kipub olema iseloomutu ja mitte eriti usaldusväärne, ei ole tugev ei füüsiliselt ega ka iseloomult. Sageli viitab sellele, et on kilpnäärmega mingeid probleeme.

PONTSAKAD PAKSUD KÄED

Ülekaalulisus tekitab pontsakuse sageli ka sõrmeliigestes. Selline on lodeva, ihara või sensuaalse inimese käsi. Mõistlik toitumine aitab selliseid sõrmi saledamaks saada, aga alumiste sõrmelülide käeseljapoolsel osal olevatest väikestest rasvapatjadest on enamasti võimatu vabaneda. Sellised käed viitavad sageli terviseprobleemidele, mis on tekkinud valest toitumisest, liigsest nautlemisest ja püsivast ülekaalust.
NÕTKED ILUSAD KÄED

Vetruv elastne käsi viitab energilisusele, võimele haigustele vastu panna ja madalseisudest kergemini üle saada. Paindliku, tolerantse ja pisut ehk ka muretu inimese käsi on just selline. Selliste kätega inimesed suudavad teistest paremini elutormidest läbi minna, nad on füüsiliselt, vaimselt ja emotsionaalselt kohanemisvõimelised ning paindlikud. Nad on ka haigustele vähem vastuvõtlikud.

JÄIGAD PAINDUMATUD KÄED

Kui selline jäik ja paindumatu käsi pole mingi haiguse tagajärjel tekkinud, näitab see inimest, kes end liiga palju tagant sunnib ja on ülemäära pinges. Kõikvõimalikud stressiga seotud haigused ohustavad teda, samuti kõrgvererõhutõbi ja südame-veresoonkonna haigused.
Mida veel jälgida?

Mida peenemakoelisem on käenahk ja mida õrnem see on, seda nõrgem on inimese emotsionaalne ning füüsiline seisund, seejuures ka immuunsüsteem. Jämedakoeline ja kore nahk näitab jõulisemat ja vastupidavamat natuuri. Karedad kuivad käed tekivad kilpnäärme alatalitlusel, väga läikivad ja siledad käed kilpnäärme ületalitlusel.

Erinevaid käetüüpe võib iseloomustada ka piltlikumalt:

TÖÖMEHE KÄSI

Käe laius ja pikkus on enam-vähem võrdsed, käsi on tugev ja sõrmed vähese painduvusega. Sellise käe omanik on põhiolemuselt aus. Ta on lihtsakoeline, suudab teha rasket füüsilist tööd ega tekita pisiasjadest suuri probleeme. Sellise käe omanik on pragmaatiline ja seotud tugevalt materiaalse maailmaga, tal on realistlik maailmavaade. Vahel võib olla lihtsameelne ja kergeusklik.

KUNSTNIKU KÄSI

Kaunikujulised pikkade painduvate sõrmedega käed, mille pikkus ületab tunduvalt käe laiust. Selline käsi on ülekaalukalt vaimsete huvidega inimestel. Elu praktilistes küsimustes võivad nad olla saamatud ja hoolimatud. Enamasti on sellise käe omanikud mingil loomingulisel alal andekad, aga kipuvad olema “eluvõõrad”.

AUTOJUHI KÄSI

Tugev ja suur labidat meenutav käsi, mille sõrmeotsad on laiemad sõrme alaosast. Sellise käe omanikud on emotsionaalsed, energilised, ettevõtlikud, osavad ja praktilised. Enamasti on osavad mingil tehnilisel alal või täppistöödes. Suurepärased tehnikud, mehaanikud, autojuhid, põllumehed jt.

AMETNIKU KÄSI

Tugev, vähese painduvusega, nurgeliste sõrmeotstega kuiv ja külm käsi on kohusetundlikul, korrektsel, konservatiivsel, bürokraatlikul inimesel. Sageli on sellise käe omanikud ka väiklaselt “tähenärijad”. Nad on karjäärile orienteeritud kiretud inimesed (nn. tšinovnikud).

FILOSOOFI KÄSI

Käe pikkus on veidi suurem käe laiusest, sõrmeliigesed on tugevad, sõrmed jätavad sõlmelise mulje (nn. mõttesõlmedega käed). Selline käsi viitab arenenud mõtlemisele ja heale loogikale. Filosoofi käsi võib olla ka materiaalselt edukatel, sel juhul on arenenud sõrmede alumised liigesed. Mida kõrgemal on “mõttesõlmed” ja mida rohkem sõrmeliigesed esile paistavad, seda filosoofilisema meelelaadiga inimene on.
TERETAMISEL KÄE ANDMINE

Inimeste käed ei ole tegelikult nii selgepiirilised, enamasti on tunnused kombineeritud. Ka inimeste iseloomuomadused ei ole nii üheselt mõistetavad, kui ühe või teise omaduse järgi eeldada võiks. Käte puudutuse järgi saab siiski väga selgeid viiteid, usaldada tasuks seejuures iseenda tunnetust. Puudutus on kas meeldiv või ebameeldiv ja mõnikord jätab see täiesti ükskõikseks.

Soe ja kindel käepigistus on alati meeldivam ja inimest, kes annab käepigistusel kogu avatud peopesa, võib üldjuhul usaldada. Siiras ja aus inimene annab peopesa avatult küljeti. Kindlat ja selgepiirilist iseloomu näitab, kui see käsi on sirge. Selline inimene peab alati sõna. Kui peopesa on allpool, siis sunnib terekäe andja teist alistuma, see on domineeriv isik, ülemus annab nii alluvale käe. Terekäsi peopesaga ülespoole on alistuva inimese teretus. Tunnistatakse teise üleolekut. Kui teine võtab terekäest kahe käega kinni, on tegemist ülevoolava või isegi pugejaliku sõbralikkusega, mis enamasti ei ole siiras. Nii teevad sageli ka poliitikud. Külm terekäsi (surnud kala võte) on nõrgal ja jõuetul või tervisehäiretega inimesel. Kes vaid paar sõrme teise pihku poetab, on teesklev ja salakaval, enamasti pole tegemist meeldiva inimesega. Üleolev inimene annab käe kõrgelt ja randmest painutatult, selline inimene hindab vaid ennast. Jäiga käsivarrega terekäsi näitab distantsivajadust. Kui teretaja tõmbab teist enda poole, on see surve avaldamine. Tugev käepigistus on kindla ja tugeva iseloomuga inimesel, aga liiga tugev pigistus näitab agressiooni. Lipitsejad ja teesklejad võtavad ka pöidla ümbert kinni. Ebakindlad inimesed ei anna kätt vaid puudutavad sõrmeotsaga. On ka inimesi, kes ei annagi teretades kätt, sel juhul on tegemist distantsivajadusega või täieliku usaldamatusega.

Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Inimese isiksuse ja elutee skeemi põhjalik numeroloogiline analüüs (põhjalikum variant)


Sünnihoroskoop


Sünniratta kood


Pehme mänguasi: sipelgaõgija


Kristallipuu: ametüst


Kaelakee: ema ja tütar


Käevõru: sodaliit


Käevõru: sodaliit


Kaelakee: asuriit


Seinapilt lõuendil või kapal: päikeseloojang Tallinnas


Seinapilt lõuendil: vee tilkumine


Seinakaunistus: õis ja koolibriNB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Seotud postitused