On leitud tugevaid seoseid inimese ööune ja kuufaaside vahel, kuufaaside ja naiste menstruatsiooni vahel ja ka haiguste ning kuufaaside vahel. Kuufaasid mõjutavad inimese hormoonide tööd. Ühe teooria järgi “tiksub” inimese organismis nn. kuukell nagu mereloomadel.
Kolm kuni viis päeva enne täiskuud kiputakse magama minema kõige hiljem, ühtlasi magatakse kõige vähem ja uni on väga heitlik. Ilmselt on suur mõju sellel, et täiskuule eelnenud õhtud ja ööd on valgemad, kuuvalgus läheb aina heledamaks. Hilisem uni võib olla seotud loodusliku kohastumisega. Loodusega ühes rütmis elades on võimalik valgust pikemalt ära kasutada.
Kuuvalgus on inimese silmadele väga ere. Loodusrahvad pidasid kuuvalgetel öödel jahti ja püüdsid kala, täiskuu öödel viidi läbi rituaale ja maagilisi tegevusi. Täiskuu ajal toimub rohkem kuritegusid, juhtub rohkem õnnetusi ja liiklusavariisid, kiputakse käituma tavapärasest erinevalt. Täiskuu mõjutab väga tugevalt inimese käitumist. Võimenduvad tunded ja emotsioonid, mõistuse hääl jääb tagaplaanile.
Ka mitmete haigustega on märgatud seoseid, näiteks võimenduvad epilepsia ja skisofreenia nähud. Täiskuu ajal toimuvatel operatsioonidel on oht suuremaks verekaotuseks, on ravimite ületarbimise oht, ka arstid eksivad rohkem. On oht meelemürkidega liialdada ja ka suitsiide on rohkem, sest kõik emotsioonid on võimendunud. Inimesed teevad rohkem viga nii endale kui teistele. Täiskuu ajab inimesed otsekui “hulluks” ja seejuures igal tasandil.
Üks viimastest uuringutest leidis, et kasvava kuu ajal on eriti meeste uni kehvem ja reaalsustaju häiritud. Naistele oli see mõju isegi väiksem. Uni kipub olema katkendlik pea kõigil ja öö jooksul ärgatakse sageli. Täiskuu ajal on ka unenäod aktiivsed, arvatakse et need on ka maagilised. Vanarahvas jagas kuutsükli kolmeks kõvaks ja kolmeks pehmeks ajaks, vastavalt sellele korraldati oma töid ja tegemisi.
Kuidas mõjutab tervist kuuloomise aeg ja kasvav kuu?
Kuuloomise ajal on energiavarud kõige väiksemad. Päev enne ja pärast kuuloomist tasub vältida suuremaid pingutusi, tasub hoiduda närvitsemisest, on vaja end säästa. Paljud inimesed kannatavad ka sel perioodil unehäirete ja ebamääraste vaevuste tõttu. Sel ajal sobib teha organismi puhastavat paastu või vähemalt söömist piirata. Järgmisel kahel nädalal kuu kasvab ja energiat tuleb aina juurde. Õige aeg on võtta käsile midagi uut, hakata treenima, muuta toidusedelit, tegelda tervise edendamise ja tugevdamisega, hakata plaane ellu viima. Kehaline koormus väsitab vähem, energiat ja indu on rohkem. See omakorda annab lootust ja usku, et tervislikud eluviisid ja edukad ettevõtmised jäävad püsima ka edaspidi. Keha omandab toitained kiiresti ja tõhusalt, samuti vitamiinidest võtab maksimumi ja ravimitest iga viimase raviva toimeelemendi.
Kuidas mõjutab täiskuu tervist?
Kõik tunded, emotsioonid ja keha funktsioonid võimenduvad. Inimese psüühika muutub ülitundlikuks, keha väga vastuvõtlikuks igale mõjule. Sel perioodil tuleb hoiduda suhteid klaarimast, alkoholi jt. meelemürkidega liialdamast, ülesöömisest, kontroll kaob liiga kergesti. Tervisehädad annavad teravamalt märku, valuaistingud on tugevamad, haigustest tingitud piinad suuremad. Siiski ergutab täiskuu energiat, võimaldab lühikese ajaga teha ära asju, mida on seni edasi lükatud. Nii võib ka haiguse võita suurema tahtepingutusega, ägedate haiguste kriisipunkt ületatakse sageli just sel ajal. Ohuks on vaid liigne tormakus, keha ei talu kuigi hästi liiga suuri koormusi. Tuju muutub kiiresti, meeleolud vahelduvad ekstreemselt, meelepetteseisundid ja illusoorsed kujutelmad on kerged tekkima. Kasulik on sel perioodil juua palju puhast vett ja süüa taimset toitu. Ka rahustavatest hingamisharjutustest võib olla abi.
Kuidas mõjutab kahanev kuu tervist?
See on parim aeg hakata võitlema krooniliste ja pikaajaliste haigustega. Kahaneva kuu ajal näitavad need taandumismärke. Kergem on vabaneda sellistest asjadest, mis ärritavad. Õige aeg vähendada kehakaalu, süüa vähem, vabaneda ebameeldivatest asjadest. Kahaneva kuu ajal ei omasta keha toitaineid ega vitamiine eriti tõhusalt ja ägedate haiguste ravi kulgeb raskemalt.
Kuidas mõjutab Kuu haiguste kestust?
Kuu teeb tiiru ümber Maa umbes 27 ööpäeva ja 8 tunniga. Arvatakse, et ükski äge haigus ei kesta kauem. Järelikult saab inimene kas terveks või muutub haigus krooniliseks. Tegelikult on ka kolmas variant. Alustada tuleks ägeda haiguse ravi koos kuutsükli algusega, ravida aktiivselt kuu kasvamise ajal ja kahanemise perioodil lasta kehal täieliku tervenemiseni taastuda. Kroonilise haiguse ravi tuleks alustada kahaneval kuul ja koguda kasvaval kuul uut jõudu ning tugevdada immuunsüsteemi.
NB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.
Kui soovid lisada siia lehele sisuturundusartiklit kliki siia.