Iiriste kinkimine: sild jumalate ja inimeste vahel

Iiris on lõikelillena tuntud juba kaua aega ning see lill on saanud endale selle aja jooksul väga erilise tähenduse ja sümboolika.

Iiris on väga kaunis ja erilise õigega lill. Värviskaala on praktiliselt lõputu, on olemas isegi musta õiega iiriseid. Iirise õit võrreldakse tihtilugu naise kleidiga. Selline seos on arvatavasti saanud alguse kreeka jumalanna Irisest. Iirise õie kuju ja ilu on ka põhjus, miks seda lille kasvatatakse aedades ja kingitakse lõikelillena.
Iirisel on olnud ajalooliselt väga erinevaid tähendusi ja sümboleid ning lisaks varieeruvad need ka erinevates kultuurides. Nagu juba öeldud sai, seostatakse iirist kreeka jumalanna Iirisega. Iris oli sõnumitoojaks jumalate ja inimeste vahel, taeva ja maa vahel. Iiris tähendab seetõttu sümboolselt ühendust kahe inimese, kahe kultuuri või ka kahe ajastu vahel.

Egiptuses sümboliseeris iiris jumalikkust ja lootust. Iirist on teatud perioodidel seostatud ka rüütlisümbolitega. Kunstiajaloo suurkuju Vincent van Gogh on kasutanud oma maalidel iiriseid.

Iiriste tähendus varieerub vastavalt selle värvusele. Iirist kinkides väljendab kinkija oma sügavaid emotsioone ja tundeid. See lill on suurepärane kingitus, kui on soov väljendada saajale tema erilisust ja pakkuda toetust ja lootust tuleviku suhtes. Iiriseid kasutatakse paljudes kultuurides ka kaastunde väljendamiseks leinaperioodil, sest see sümboliseerib lootust ja lunastust.
Iirised on populaarsed pulma- ja aastapäevakimpudes. Sellistel puhkudel sümboliseerib iiris tugevat ja usaldusväärset suhet, mis ühendab kahte inimest.

Iirise värvidel on mängida oluline roll nende sümboolikas:

Valged iirised: puhtus, lunastus, süütus ja vaimsus. Valgeid iiriseid sobib kinkida uute alguste puhul. Samuti on valge iiris sobilik kinkimiseks leinaajal, kuna see sümboliseerib elu jätkamist. Suurepärane kingitus pulmadeks, taasühinemiste puhul ja ka siis, kui kinkija soovib väljendada saajale oma sügavaid tundeid.

Lillad iirised: kuninglikkus, aristokraatlikkus ja võimsus. See värv on seotud kuningate ja kuningannadega. Lilla iirise kinkimine väljendab austust ja lugupidamist. Lilla iirise kinkimine on sobiv inimesele, keda pead väga eriliseks ja oluliseks oma elus.
Sinised iirised: usaldus, tarkus ja jumalikkus. See värv viitab rahu ja selguse otsimisele. Sobib kinkimiseks sõpruse või romantiliste tunnete väljendamiseks. Sinine iiris on sobiv kingitus siis, kui soovid saajale väljendada oma usaldust ja sügavaid tundeid.

Kollased iirised: sõprus, rõõm ja lootus. See päikselise ja rõõmsa värviga iiris sobib kinkimiseks sõpradele ja lähedastele kõikvõimalikeks tähtpäevadeks. Kollase iirisega väljendab kinkija oma õnne ja rõõmu.

Roosad iirised: armastus, kiindumus ja õrnus. Roosa iirise kinkimisega väljendab kinkija oma romantilisi tundeid, mistõttu on see sobilik kingitus oma kallimale või kõige lähedasemale sõbrale (sõbrannale).

Oranžid iirised: entusiasm ja energia. Oranži iirise kinkimine väljendab soovi innustada ja toetada kingisaajat kõikides tema ettevõtmistes ja uute alguste puhul.
Rohelised iirised: rikkus, viljakus ja tasakaal. Rohelise iirise kinkimine on seotud loodusega või looduslähedusega. Seeläbi väljendab kinkija saajale oma lootust ja tervist. Rohelist iirist on sobilik kinkida eelkõige oma sõpradele või pereliikmetele.

Mustad iirised: surm ja hüvastijätt. Musta iirist kasutatakse sageli leinakimpudes, et väljendada kaastunnet kaotuse puhul. Musta iirist tavaliselt rõõmsateks sündmusteks ei kingita.

Punased iirised: kirg ja armastus. Kuigi punased iirised on vähelevinud, on see kasutusel armastuse sümbolina. Punase iirise kinkimine väljendab tugevaid romantilisi tundeid.

Iiriste puhul mängib värvi valimine mõnevõrra suuremat rolli, kui teiste lõikelillede puhul. Võib-olla on see tingitud pikast ajaloost ja seostest jumalatega. Olgu põhjus milline tahes, tuleb iirist kinkides mõelda ka värvile.

Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Karjäärihoroskoop


Kas Sinu nimi sobib eluteega kokku? + Millest räägib Sinu nimi?


Isiksuse analüüs hiina astroloogia järgi


Kaelakee: sodaliit


Mälukaart: SanDisk Extreme CompactFlash UDMA7 64GB, 120 MB/s


Tassid ja alustaldrikud: koolibri (6 tk)


Padjakate 45 x 45 cm (4 tk)


Käevõrud partneritele: hauliit ja oonüks


Taro kaardid: Mystical Wisdom (ainult kaardid)


Skulptuur


Seinakaunistus: kala


Kaelakee: mesilaneNB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Seotud postitused