Kuidas parandada elukeskkonda feng shui abil linnaruumi?

Feng shui on olemuselt midagi teaduse ja kunsti vahepealset. Läänes nimetatakse seda ka geomantikaks, aga need mõisted ei ole identsed. Feng shui annab võtme dialoogiks inimese ja looduse vahel, püüab viia inimese loodud asju kooskõlla Universumiga. Inimene on seotud looduskeskkonnaga ja reageerib selle muutumisele. Iga asi sõltub teistest samalaadsetest ja vibreerib elu rütmis, inimene jagab maa ja oma elupaiga saatust. Kui see on terve, siis on ka inimene terve. Keskkonna eest hoolitsedes hoolitsetakse ka oma õnne ja heaolu eest. Maa loovate ja lõhkuvate jõududega on vaja arvestada, neid on vaja juhtida.

Põhjas, kus valitseb külm tuul, tuleb kasutada künkaid ja puid kaitsena. Majale soodsaim asend on poole künka peal suunaga lõunasse. Nii on võimalik saada maksimaalselt päikeseenergiat ja kaitsta kodu külmade tuulte eest.




Feng shui toetab tänapäeval looduse säilitamise ja ökoloogia ideid, aga kõik loodusega seotud muutused tuleb hoolikalt läbi kaaluda. Linnaruumis on see keeruline. Yin (Kuu, tume, naiselik, passiivne) ja yang (Päike, valge, mehelik, aktiivne) sümboliseerivad harmooniat, nad on vastaspoolused, mõjutavad teineteist võrdselt, püüdlevad ühtesulamise poole. Ka linnaruumis peab eluenergia qi saama vabalt liikuda. Harmooniat taastavad linnaruumis veesilmad, purskkaevud, pargid, taimekooslused, puude alleed.

Geomeetriliselt õnnestunud on täisnurksed, ruudu- või ristkülikukujulised ja ringilaadsed kujundid. Väike aed enne maja või siseõu võimaldab qi energial paremini majja siseneda. Kui maja sissekäik on kitsas, peaks istutama ukse kõrvale lilli või ilupõõsaid. Halb on teravalt esiletungiv majanurk, samuti on U ja L kujulised majad elamiseks halva energiaga. U-kujulises majas ei sobi püsivalt elamiseks U tiivad. L kujuline elumaja kustutab pere- ja armuõnne. See võib olla nii saapa- kui lihakirvekujuline, mis tekitab ahistustunde. Saapakujulises majas sobib elamiseks vaid saapa kael. Saapa kanna alla on vaja istutada lilli ja põõsaid. Kõige ohtlikum maja tüüp on nn. lihakirves, eriti kui magamistoad asuvad lihakirve teravikul. See toob haigusi ja operatsioone, õnnetusi ja töökaotusi. Siin tuleks elu sättida käepideme ossa.




Tupiktänavas ei saa energia liikuda, seal ei ole hea elupaik. Halvast elupaigast annavad märku unetus, peavalud, operatsioonid, karjääri ebaõnnestumine, sagedased töökohavahetused, vallandamised, üldine halb enesetunne, rahutus hinges.

Linna planeerimine on väga oluline, selleks on vaja aga kindlat plaani ka pikemas perspektiivis, sest linnas on raske midagi muuta, kui valesti on kujundatud.

Linnakujundamisel on kaks põhisuunda:

– Esimene võtab arvesse maastiku omapära ja linna asukohta.

– Teine järgib sarnasuse põhimõtet.




Kõik linnapargid ja suured puudealleed tekitavad head energiat linnaruumi. Sellised majad, mille korterite aknad on suunatud lõuna poole, veesilmade või avara maastiku poole, on hea energiaga. Ilus vaade tekitab positiivse q. Tänavad, ristmikud, hooned võivad harmoonia linnas ära rikkuda. Linna panoraamis vaadeldakse kõrghooneid kui mägesid looduses ja suuri teid kui jõgesid. Kõrghoonete kuju, kõrgus ja värv on väga oluline. Väga tähtsad on tänavate ja teede skeemid. Ristmiku lähedal asuval majal on hea energeetika, aga kui ristmikul on teravnurga kuju ja noole ots sihib maja, siis pole seal elada kuigi ohutu.

Olgu maal või linnas, veekogud omavad suurt tähtsust. Kui maja asub veekogu seespoolsel kaldal, toob see majja raha. Kui maja asub neeme tipus, siis majja raha ei tule. Hea koht maja jaoks on vete kokkujooks (jõed liituvad, jõgi voolab järve või merre). Kui vesi voolab majale liiga lähedal, laskmata moodustada aeda või õue, viib see külluse kaasa. Kui maja asub mere, järve, jõe või tiigi kaldal, toob see elanikele positiivse qi. Vesi peab olema aga puhas ja voolav. Sogane ja seisev vesi kahjustab tervist. Maja, kus elavad inimesed, on veekogust tähtsam objekt, vesi on siin külalise rollis. Majad, mis asetsevad ereroheliste taimede liinil, on samuti hea energiaga, need võtavad keskkonnast parimat energiat. Majad, mis asetsevad suurest teest kaugemal, on kaitstud müra, saaste ja negatiivse energia eest. Majale liiga lähedal kasvavad puud võivad maja lõhkuda ja summutavad selle elanike positiivse qi. Suured põlispuud maja lähedal on sageli tähendusliku energiaga, nende hävimine või mahavõtmine mõjutab energeetikat halvas suunas.




Halvim paik maja jaoks on ummiktänava lõpp. Sissepääsutee majja ei tohi olla liiga kitsas ja see peaks laienema tänava suunas. Enne välisust peaks olema siseõu. Linnas mõjutavad kõrvuti asetsevad majad üksteist. Kõrvalasetsevad majad ei tohiks olla liiga lähedal, võtta teiste majade valgust, nende nurgad ei tohiks sihtida teist maja. Terava nurga vastu aitavad peeglid või peegelduvad pinnad, kasutada võib selliseid materjale, mis on peegelduva efektiga, ka puu võib ette istutada.

On kolm reeglit, mis aitavad harmooniat linnaruumis hoida:

1. Majade ette paigutatakse lambid, mis aitavad qi energial esile tõusta.

2. Halva kujuga maja lähedale istutatakse midagi looduslikku või luuakse sinna mingi arhitektuuriobjekt, et tasakaalustada seda mõju.

3. Purskkaev või liikuv vesi (õhuga rikastatud vesi) on hea energiaga.




Linnades on maa kasutus piiratud, seda tingivad halb planeerimine, majade ebaõnnestunud kuju, teedevõrk jms. Linnaoludes tekivad alati mingid piirangud. Iga krunti on ka linnas vaja millegagi elustada, et saada sellele positiivset energiat. Mitmekorruselistes majades üksteise peal elada pole hea mõju feng shui seisukohalt. Algselt ühendati betooni armatuurid omavahel ja juhiti põhja suunas halb mõju maandusena majast välja. Kui detaile hakati eraldi valmistama, unustati maandus, paneelidevaheliste liitekohtade läbiroostetamine võtab aega 30-50 aastat, pärast seda võivad majad olla elamiseks ohtlikud. Linnas mitmekorruselises majas tõuseb maa kiirgus alt ülespoole, see ei tõuse kõrgemale kui kuuenda-seitsmenda korruseni, mis on kriitiliseks elamise piiriks. Kõik oleneb maa kiirguse tasemest, kahjuliku kiirguse korral saavad vähem kahjustada ülevalpool elavad inimesed ja hea ning normaalse kiirguse korral saavad rohkem energiat alumiste korruste elanikud. Põrandakatted moodustavad ekraane, kas soodustavad või piiravad energia levikut. Ülemiste korruste elanikud saavad rohkem kosmosest tulevat kiirgust, alumiste korruste elanikud on selle eest rohkem kaitstud.





Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Karma analüüs


Armastuse- ja seksihoroskoop


Aastahoroskoop - 75 lehekülge


Võtmehoidja: ametüst


Käevõru – aafrika türkiis


Päikesepüüdjad: liblikad (2 tk)


Kaelakee: punane ahhaat


Tassid: liblikad (3 tk) - Villeroy & Boch


Käevõru – aafrika türkiis


Unenäopüüdja


Mälukaart: SanDisk Extreme microSD 128GB A2, 160 MB/s / 90 MB/s, class 10, U3, V30


Kõrvarõngad: rebased



NB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Seotud postitused