10 praktilist triikimisnippi

Pesu triikides peaks alati arvestama tootjafirma juhiseid ja märgiseid. Triikima peaks alati sobival temperatuuril ja kõik esemed ei vajagi triikimist (näiteks sokid). Elu lihtsustamiseks võib valida juba poes vähemkortsuvaid riideesemeid, aga üldjuhul on need sünteetilised, naturaalseid mittekortsuvaid kangaid leiab vähem.

Mõned triikimisnipid:

1. Musta ja tumedat värvi temperatuuritundlikke esemeid triigitakse alati pahempidiselt pehmel alusel. Nende alla võib panna niiske lapi ja neid võib ka triikida läbi niiske lapi, et ei tekkiks läikivaid kohti.




2. Musta värvi rõivaeset, mis on värske värvi kaotanud, võib triikida läbi niiske või nõrgas äädikalahuses niisutatud lapi. Võib niisutada ka kuuma musta kohviga ja triikida pahemalt poolt.

3. Nööbirea triikimiseks pannakse selle alla froteerätik ning triigitakse pahemalt poolt. Nii on nööpidel pehme alus ja need ei sega triikimist.

4. Triikima peaks mööda riidekiudu, et kiud välja ei veniks. Mikrokiust esemeid ei tohi triikida suurel kuumusel (üle 150 kraadi). Ümaraid ja ovaalseid linikuid triigitakse piki lõimekulgu seestpoolt väljapoole.

5. Püksid venivad vähem välja, kui neid pärast pesemist pihustada tärgeldava ainega ja alles siis triikida. Viigipükse pressitakse läbi niiske lapi, siis lähevad need kergemini sirgeks, viigid on teravamad ja ei teki läiget.




6. Suured esemed (tekikotid, voodilinad, suured laudlinad) pannakse enne triikimist korralikult ja täpselt kokku ning triigitakse alles siis.

7. Kui puudub triikimislaud, pannakse tavalise laua peale paksem riie ja selle peale sile riie ning triigitakse siis.

8. Kortsudest saab lahti ka ilma triikimata. Kui pihustada kortsunud rõivale vett ja lasta tund aega riidepuul kuivada, siis kortsud mahenevad või kaovad täiesti. Rõiva võib ka keeva veega täidetud vanni kohale rippuma panna, et kuum aur tungiks kangasse. Seejärel tuleks kuivatada võimaluse korral värskes õhus. Aurutamise põhimõttel töötavad ka tänapäevased suruõhuga triikimissüsteemid.




9. Triiksärke triigitakse mõlemalt poolelt, mis tagab eriti hea tulemuse. Alustatakse krae triikimisest, seejärel kätised (need pälvivad väga palju tähelepanu ja peavad olema korralikult triigitud), seejärel triigitakse särgi esikülg alustades nööpidega osast ning siis särgi tagakülg ülalt alla. Üldjuhul triigitakse käised viimasena alustades kaenlaalusest. Kui puudub spetsiaalne varrukate triikimise laud, siis tuleks varrukad panna täpselt kokku ja siluda enne triikimist siledaks, et ei jääks kortse. Varruka sisse võib panna ka froteeräti ja triikida siis. Triiksärke on parem kuivatada riidepuul.

10. Rõivad tuleks panna kuivama sirgena või sirgeks klopituna, siis ei jäägi inetuid tugevaid kortse. Pärast kuivamast võtmist ja enne triikimist tuleks esemed panna kenasti kokku, mitte hoolimatult käkra. Liiga kuivaks kuivanud riideesemeid võib enne triikimist piserdada. Vähem jääb kortsumisjälgi ja riided ei pleegi, kui neid kuivatada pahempidi.





Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Inimese isiksuse ja elutee skeemi põhjalik numeroloogiline analüüs (põhjalikum variant)


Parima sõbra horoskoop


Aastahoroskoop naisele


Ferrari SF90 Stradale


Kaelakee: ametüst


Söögiriistade komplekt (24 tk) - Victorinox


Seinakell


Kaelakee: kaljukits


Taro kaardid: Messenger Oracle (koos raamatuga)


Kaelakee: labradoriit


Kaelakee: skorpioni tähtkuju


Käevõru: oonüks, tiigrisilm ja ahhaat (14-16 cm)



NB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Seotud postitused