Gladioolide kinkimine – elegantne ja tähendusrikas kingitus

Gladioolid ehk kuremõõgad on tuntud oma imposantse välimuse ja sümboolika poolest. Gladioolid kasvavad looduslikult peamiselt Lõuna-Aafrika troopilistel aladel. Nende lillede sorte võib igaüks kasvatada aga ka meil koduaias.

Gladioolidel on väga väärikas ajalooline taust ja sellest tulenev tähendus. Need lilled pole mitte ainult välimuselt ahvatlevad, vaid kannavad ka väga sügavatähenduslikke sõnumeid.
Gladioolide värvivalik on väga lai. On aretatud ka palju kirjuõielisi sorte, samuti lõhnavaid gladioole.

1. Julgus ja võimsus. Gladiooli iseloomustavad sirged ja tugevad varred, mis sümboliseerib julgust ja võimsust. Gladiooli kinkimisega julgustatakse ja toetatakse saajat tema rasketel hetkedel.

2. Tänulikkus ja austus. Gladiooli kinkimisega on võimalik saajale väljendada oma tänulikkust ja austust tema erakordsete saavutuste või panuse eest.

3. Armastus ja suhtele pühendumine. Mõnedes kultuurides sümboliseerib gladiool armastust ja suhtele pühendumist. Gladiool võiks olla romantiline kingitus, kui soovitakse oma partnerile väljendada oma sügavaid tundeid ja tugevat sidet.
4. Edukus. Gladiooli peetakse ka edukuse sümboliks. Lille tasub kinkida siis, kui soovitakse saajale edukat teekonda, seda ka kõige keerulisematel teekondadel.

Nagu varem juba öeldud, on gladioolide värvivalik uskumatult lai. Samuti on aretatud kirjusid ja lõhnavaid gladioole. Kinkimisel on igal värvil aga oma tähendus, mida võiks kinkimisel arvestada.

Punane gladiool: punane värv on alati sümboliseerinud armastust, kiindumust ja kirge. Seda sobib kinkida inimesele, kellele soovitakse väljendada oma romantilisi tundeid ja sügavaid emotsioone.

Roosa gladiool: roosa gladiooli kinkimine väljendab õrnust, armastust ja kiindumust. Roosat gladiooli sobib kinkida sõpradele ja lähedastele.
Valge gladiool: valge värvus sümboliseerib puhtust, süütust ja selgust. Valged gladioolid on suurepärane valik kinkimiseks pulmadeks või muudeks väga pidulikeks sündmusteks.

Kollane gladiool: kollane värv sümboliseerib sõprust, rõõmu ja õnne. Sobib kinkimiseks erinevateks tähtpäevadeks sõpradele või lähedastele.

Lilla gladiool: lilla värvus sümboliseerib võimu, uhkust ja tänulikkust. Lillade gladioolide kinkimine on sobilik tänulikkuse ja tunnustuse väljendamiseks.
Gladiool on ka tänapäeval endiselt populaarne lill kinkimiseks. Lill sobib kinkimiseks väga paljude sündmuste puhul, olgu selleks siis sünnipäev, pulm, lõpetamine või ka lihtsalt sõpruse või armastuse märgina. Gladiooli kinkimine kannab endaga kaasas väga võimsat ja otsekohest sõnumit. Nende lillede kinkimine on võimalus jagada oma emotsioone ning väljendada armastust, tänulikkust ja austust erilistel hetkedel.

Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Nimemuutuse mõju eluteele + Kas Sinu nimi sobib eluteega kokku?


Inimese numeroloogiline sünnitabel + Sünniratta kood


Kõige olulisem karma sünnitabeli ja nimetabeli järgi


Tass, taldrik ja lusikas


Seinapilt lõuendil või kapal: veetilgad


Skulptuur: kass


Taro kaardid: The Wandering Star (koos raamatuga)


Valgusti: armastajad ja päikeseloojang


Kaelakee: kaljukitse tähtkuju


Käevõru: aafrika türkiis


Kausid (5 tk)


Kaelakee: merevaikNB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Seotud postitused