Emotsiooni vastu emotsioon ei aita

Igapäevane elu tekitab pidevalt olukordi, kus emotsioonid võivad kasvada üle pea. Kui keegi on liiga emotsionaalne või ülemäära ärritunud, siis selle vastu ei aita mitte kunagi, kui samaga vastata. Hoopis parem on rahulikuks jääda ja püüda konflikti ära hoida. Kui on võimalik, võiks olukorrast ja probleemist üldse kaugemale minna, näiteks jalutama, jooksma või trenni. Kõik osapooled peaksid kindlasti rahunema, alles rahunenud olukorras on võimalik leida toimivaid lahendusi.
Puberteedieas lapsed keeravad ärritunud olekus tavaliselt muusika põhja, see aitabki neil rahuneda ja polegi tegelikult halb moodus, kui see kedagi teist just ei ärrita. Võib lihtsalt pahameele ka välja karjuda, aga mitte avalikus kohas ja kellegi teise peale. Kui see üleliigne emotsioon teisele niigi ärritunud inimesele suunata, siis midagi head sellest ei tule, vastu plahvatab ilmselt veel tugevam reaktsioon. Probleem ja üleliigsed emotsioonid tuleb välja elada nii, et ei kahjustaks ennast ega teisi ja ka ümbritsevad asjad jääksid terveks. Mõnikord aitab küll, kui visata vihahoos midagi katki, aga see pole mõistlik ega ka täiskasvanud inimesele sobiv viis emotsioonidest vabanemiseks. Kui käiku lasta füüsiline vägivald, tekivad hoopis hullemad probleemid.

Tasub meeles pidada seda, et enne peab rahunema ja alles siis saab hakata lahendusi otsima. Kui esimesed tundepuhangud on möödas ja ikka tuntakse, et olukorraga hakkama ei saada, siis tuleks küll otsida kõrvalistelt ja erapooletutelt inimestelt abi. Selleks võib olla mõni lähedane mõistev inimene, usaldusväärne sõber või keegi, kes suudab erapooletult ära kuulata. Usaldus ja mõistmine on sellises olukorras võtmesõnad. Professionaalset abi on vaja, kui vihastamine või ülemäärane ärritumine liiga sageli korduma hakkab.
Mida puhtam on inimese enda energia, mida vähem on temas viha ja halbu emotsioone, seda vähem ta halbu vibratsioone välisest maailmast enda külge tõmbab. Inimene tõmbab väljaspoolt seda ligi, mis temas endaski olemas on, olgu või varjatud kujul. Kui viha on inimest haaranud ja emotsioonid on üle pea kokku kasvanud, siis tuleb need halvad tunded endast mingil viisil välja saada. Iga inimene suudab end ise tasakaalustada, selleks peab olema soov ja tahtmine. Kõige suurema kaitse annab alati hea suhtumine teistesse, heale ja põhiolemuselt sõbralikule inimesele antakse isegi liigsed emotsioonid andeks.

Kui keegi valab karjudes viha meie enda peale välja, siis pole mõistlik hakata vastu karjuma. Parem on kuulata vaikides ja mõelda millelegi muule, lülitada end situatsioonist välja ja lasta vastaspoolel “aur” välja lasta, et ta saaks rahuneda. Karjuvale inimesele pole mõtet isegi otsa vaadata, sealt kiirgab vaid vihast energiat ja otsavaatamine võib ta veel vihasemaks muuta. Võib valida mingi suvalise punkti ruumis või pöörata pilgu laubale. Kui viha hakkab endal ka üle keema, siis tuleks püüda hingata pikalt ja sügavalt sisse-välja, see aitab rahuneda.
Hingamise aeglustamine aitab teadvustada, et ollakse ärritunud ja ärevuses, hirmunud või vihane. Kui tuntakse raskuse või rusutuse tunnet, valu rinnus, väsimust ning kurnatust, ärritust või ärevust, siis on karjuja energiavõtja. Sellised inimesed armastavadki tüli norida, vaielda, karjuvas kõneviisis rääkida.

Agressiivsed “energiavampiirid” provotseerivad konflikte ka tavalistes olmesituatsioonides. Kui õnnestub teine inimene endast välja viia, sellest saab ta ise energialaengu.

Ärritudes purskab inimene endast välja tohutu koguse energiat. Kui kellelgi emotsioonid üle pea keevad, on kõige parem viis mitte sellele samaga reageerida, võimaluse korral võiks lihtsalt lahkuda. Kui see võimalik pole, võib enda pidurdamiseks suruda küüned tugevalt pihku ja lugeda kümneni, seejuures sügavalt välja hingates, et kopsudes poleks õhku viha välja paiskamiseks.
Pärast suuremat konflikti on vaja end võimalikult kiiresti uuesti tasakaaluseisundisse viia. Rahustab ja puhastab halvast energiast alati vesi, nii külm kui soe dušš, kuum vann, saunas vihtlemine, ujumine, isegi vihma käes kõndimine on hea. Füüsilist pingutust nõudev töö või füüsilise koormusega trenn, mis võtab higistama, mõjub samuti hästi. Teadlikud hingamisharjutused rahustavad maha (rütmiline hingamine, aeglustatud või kiirendatud tempos sisse ja välja hingamine). Lemmikloomast on alati abi ja rõõmu.

Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Horoskoop naisele


Parima sõbra horoskoop


Saatuse aastahoroskoop


Taldrikud (6 tk) (20 cm)


LED küünlad (3 tk)


Ferrari FXX-K


Matkatool


Skulptuur


Kausid (14 cm) (4 tk)


Vaas


Seinapilt lõuendil või kapal: talvine maastik


Elevandi kujuke: roheline aventuriinNB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Seotud postitused