Enda kaalumine tundub meile enamikele lapsemänguna. Lihtsalt astu kaalule ja ongi number olemas. Enda kaalumisel tehakse aga vigu küllaltki palju, mis enamikel juhtudel jätab inimesele oma kaalust vale mulje ning kaal näib kõikuvat üles-alla.
Kuidas siis ennast õieti kaaluda ja enamlevinud vigu vältida?
Kehakaal kõigub päeva jooksul üsnagi olulisel määral. Näiteks lapse puhul võib kehakaal olla päeva jooksul 1 kilogrammi erinevusega, täiskasvanul isegi 2 kilogrammi erinev. Et saaksid täpselt teada, kui palju oled kaalus juurde või alla võtnud tasuks järgida järgmisi nõuandeid:
1. Kaal peab olema tasasel ja kõval pinnal.
2. Jäta kaal samasse kohta, kus enda kaalumist teostasid. Ka on oluline kasutada enda kaalumisel sama kaalu.
3. Kõige parem aeg enda kaalumiseks on kohe pärast ülestõusmist. Enne kaalumist tasuks ära käia tualetis. Õhtusel või päevasel ajal enda kaalumine on suht mõttetu, sest siis lisavad kaalu juurde päeva jooksul tarbitud toit ja jook.
4. Ära söö ega joo midagi enne enda kaalumist.
5. Kõige kindlama tulemuse saab siis, kui kaalud ennast riieteta. Kui see aga pole võimalik, siis kaalu ennast alati samade riietega.
6. Seisa kaalul ühtlaselt mõlemale jalale toetudes. Seisa kindlalt paigal ja vaata kaalu näitu.
7. Pane enda jaoks paika kaalumise graafik. Kaaluda tasuks kas iga päev või kord nädalas.
NB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.
Kui soovid lisada siia lehele sisuturundusartiklit kliki siia.