Krüsanteemide kinkimine: austav ja õnne suurendav kingitus

Lillede kinkimise traditsioon on juba väga vana. Sellega väljendatakse oma tundeid ja tähistatakse erilisi sündmusi. Üks lill, mis on kingitusena väga populaarne, on krüsanteem. Sellel kaunil lillel on eriline tähendus ning see lill on tuntud oma ilu ja vastupidavuse poolest. Ehkki meil seostatakse krüsanteemi tihtilugu matustega, on krüsanteemil palju sügavam ja mitmekülgsem tähendus.

Krüsanteem sümboliseerib austust, tänulikkust ja head õnne. Krüsanteemi seostatakse peamiselt tänulikkusega. Tegemist on austuse sümboliga. Ka krüsanteemi värvustel on erinevad tähendused. Näiteks valged krüsanteemid väljendavad puhtust ja süütust, punased sümboliseerivad armastust ja romantikad, kollased sümboliseerib aga sõprust ja rõõmu.
Krüsanteemid sobivad suurepäraselt erinevate sündmuste tähistamiseks. Neid võib kinkida sünnipäevadeks, aastapäevadeks, pulmadeks, kooli lõpetamiseks või lihtsalt sõpradele või lähedastele tänutäheks. Paljudes kultuurides sümboliseerivad krüsanteemid, eriti valgete õitega, mälestusi, mistõttu pannakse neid leinakimpudesse.

Krüsanteemid on väga mitmekülgsete õitega ja värvidega. Ka on krüsanteem väga vastupidav lõikelillena vaasis. Krüsanteem õitseb kaua, mistõttu on neid lilli saada praktiliselt terve aasta, rohkem siiski sügiseti.

Krüsanteemidel on väga eriline koht erinevates kultuurides. Näiteks Hiinas ja Jaapanis on krüsanteemid seotud sügise ja tänupühadega ning neid peetakse väga austusväärseteks lilledeks. Hiinas seostatakse lisaks sellele krüsanteeme ka hea õnnega ja pika elueaga ning krüsanteemid on leiavad kasutamist ka meditsiinilistel eesmärkidel. Jaapanis on krüsanteem riigi ametlik sümbol ning seda peetakse keiserlikuks lilleks. Krüsanteemiõied sümboliseerivad Jaapanis puhtust ja täiuslikkust.
Tänu oma vastupidavusele on krüsanteem tuntud ka kui elujõu sümbol. Paljudes kultuurides kingitakse just krüsanteeme haiglas viibivatele inimestele, et nad haigustest kiiresti võitu saaksid. Krüsanteemide kinkimisel võiks anda saajale ka mõningaid näpunäiteid, kuidas neid lilli pikka aega värskena hoida: krüsanteem vajab piisavalt vett, valgust ja värsket õhku. Soovitav on varreotsi regulaarselt ligata ning eemaldada närtsinud õied ja lehed.

Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Aastahoroskoobid, kuuhorksoobid, aasta analüüs numeroloogia järgi


Aastahoroskoop - 239 lehekülge


Sünnihoroskoop + horoskoop mehele


Pealamp: Black Diamond Spot 350


2in1: käevõru/kaelakee: amasoniit


Taldrikud (22 cm) (4 tk)


Seinapilt lõuendil või kapal: Mustjärv


Audi R8 GT


Tekk (180 x 220 cm)


Vaas - Villeroy & Boch


Taskupeegel: Almond Blossom (Vincent van Gogh)


Kaelakee ja kõrvarõngad


Taro kaardid: Dragon Path Oracle (koos raamatuga)


Külmakott: Lifewit 40 l


Kilpkonna kujuke: roosa kvartsNB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Seotud postitused