Millest räägib käekirja suurus?

Juba laste sirgeldustest, kes veel kirjutada ei oskagi, võib mõndagi välja lugeda.

On kolm tüüpsirgeldust. Avar ja ümarate kaartega joon iseloomustab rõõmsameelset ja heatahtlikku last. Lõngakera moodi sirgeldus on elaval ja toimekal lapsel, keda võib olla raske ohjeldada tema liikuvuse tõttu. Nurgelised ja murtud jooned iseloomustavad pahurat, jonnakat ja agressiivset last.

Kirjutama õppides avaldub isikupära käekirjas. Tähtede sidumiseks kasutatakse nelja joonekuju: girland, arkaad, nurk ja niit. Girlandi puhul seotakse tähed ülalt lahtise kaare kaudu, arkaadi puhul tekib allapoole võlv. Nurk ja niitjas joon on selgesti eristatavad. Girlandide rohkus täiskasvanu kirjas näitab vastutulelikkust, avameelsust, lahkust, pehmust, järeleandlikkust, tundlikkust, hoolivust. Rohked arkaadid viitavad distantsi soovile enda ja teiste vahel.
Vanade aadliperekondade liikmete kirjades on neid palju, aga ka kurjategijad kirjutavad nii. Arkaad ei viita mitte niivõrd kuritegelikele kalduvustele, kuivõrd egoismile ja isekatele iseloomuomadustele, teistega mittearvestamisele. Nurklik kiri on iseloomukindlatel, otsutusvõimekatel, tahtejõulistel inimestel, aga ka neil, kes eesmärkide poole teisi arvestamata pürgivad ja suhtlemises teravad on. Niitjas kirjajoon viitab sujuvale suhtlemisele, see on nn. diplomaadi käekiri. Nii kirjutav inimene on läbinähtamatu, aga välise mulje järgi meeldiv.

Puhtal kujul esineb käekirju aga harva. Enamasti domineerib üks, esineb ka teisi, aga üks neljast on kindlasti välistatud. Enamasti ei esine girlande ja arkaade ühes ja samas käekirjas.

Tähtede kõrge sidumisaste käekirjas näitab süsteemset ja loogilist mõtlemist, sihikindlust, mõnikord ka ideedevähesust. Väike seotus ideerikkust, intuitsiooni, mõttesähvatusi, algatusvõimet, aga ka püsimatust. Mida isikupärasem on käekiri, seda isikupärasem on ka inimene. Kõikvõimalikud liialdused ja keerulised detailid viitavad edevusele ja soovile silma paista, aga need viitavad ka iseloomu keerukusele.
Käekirja suuruse puhul on vaja eristada absoluutset ja suhtelist suurust. Absoluutne suurus näitab käekirja üldsuurust. Normaalse suuruse korral on väikesed tähed (m, n, s, a, e jt.) umbes 3 mm kõrged. Suuremate väikeste tähtede puhul on tegemist suure käekirjaga ja väiksemate puhul väikesega. Suur käekiri näitab inimese enesehinnangut, tema arengut. Mida suurem käekiri, seda rohkem inimene endast lugu peab, seda rohkem soovib end maksma panna ja kehtestada. Väike viitab kompleksidele ja sageli ka madalale enesehinnangule. Kõrgetele kohtadele jõudnud inimesed kirjutavad sageli suurelt, eriti silmatorkavad on allkirjad, sest suurejoonelisus ilmneb ka käekirjas. Selline suur käekiri võib olla aga ka ennast täis uhkel ja isekal inimesel. See ei pruugi näidata ilmtingimata väärtuslikke iseloomuomadusi. Ka suurte žestidega, kergemeelsed ja pealetükkivalt entusiastlikud inimesed kirjutavad nii.

Väga suur käekiri näitab suurushullustust või liigset pealetükkivust. Väike käekiri näitab asjalikkust, objektiivsust, vaimset iseseisvust, tähelepanelikkust, kokkuhoidlikkust, introvertsust. Nii kirjutavad sageli teadlase natuuri ja vaimsema olemusega inimesed, kelle puhul enda isiksus on tagaplaanil. Liiga väike ja kokkusurutud käekiri viitab kompleksidele ja psüühilistele häiretele, samuti liigsele ihnsusele. Väike ja isikupäratu käekiri on ka arenematul, iseseisvusetul ja nõrga iseloomuga inimesel.
Suhteline suurus näitab väikeste (a, c, e, i, m, n, o, r, s, u, v, õ, ä, ö, ü) ja üla- ning alapikkade (b, d, f, g, h, j, k, l, p, t) tähtede omavahelist vahekorda. Ka see on mõõdetav suurus. Normaalne vahekord on 1/2. Suhteline suurus näitab kirjutaja sisemist elujõudu, elutahet, kirglikkust.

Kui tähed on kõrged ülespoole (d, b, h, t, k) viitab see vaimsetele huvidele, tegemist on idealistiga, intellektuaaliga, kelle vaimsed huvid on esiplaanil. Kui silmused on allapoole võimsad (f, j, g, p), siis on kirjutaja sõltuvuses oma füüsilise keha vajadustest, tungidest ja kirgedest. Mõlemal juhul on inimene võimeline pühenduma.

Suhtelise suuruse puhul on oluline ka käekirja keskmine osa, mida domineerivam see on, seda kindlam on inimene praktilises ja reaalses elus. Ta usub endasse ja on optimistlik. Ülemised silmatorkavad silmused on kõrged idealistil, tugevalt toonitatud keskosa näitab praktilist iseloomu, arenenud alumised silmused näitavad füüsilist kirglikkust. Üks ei välista teist, sest kirglikul inimesel võivad olla ka vaimsed huvid ja kõrged ideaalid ning intellektuaal või loomeinimene võib olla pühendunud ning kirglik. Sel juhul on käekirjas mõlemad osad tugevad.
Kui tähed suurenevad teksti lõpu poole, siis pole kirjutaja kohanemisvõimeline, tal on kohanemisega raskusi. Ta võib olla aga egoistlik ja surub enda tahtmise iga hinna eest läbi. Sõna lõpu poole vähenev tähtede suurus näitab kohanemisvõimet ja ettevaatlikkust, diplomaatiavõimet. Kui sõna lõpp sulab ühtlaseks horisontaalseks jooneks, viitab see umbusklikule inimesele. Nii kirjutavad sageli “niiditõmbajad” ja “hallid kardinalid”, kes oma tegelikku olemust varjavad. Initsiaalide eriline rõhutamine ja nende suuremalt kirjutamine viitab kõrgele enesehinnangule ja uhkusele.

Väga materialistliku inimese käekiri on suur, üla- ja alapikad tähed on ülejäänud käekirjaga enam vähem sama mõõtu. Idealistide ja loominguliste inimeste käekirjades on üla- ja alapikad tähed selgesti eristuvad ja pikad.
Lahke ja südamlik, elav ning vastutulelik inimene kirjutab hoogsalt, sidejooned on harilikult girlandsed (põimitud), tähtedevahelised kaugused suhteliselt suured, kiri laiavõitu. Ülemäära laiaks venitatud kiri näitab, et inimesel on kalduvus ülemäära laiutada ka tegelikus elus ka seejuures ka teiste aladele tungida, teiste arvelt ennast upitada. Allkirja suured tähed ja allakriipsutused näitavad samuti, et kirjutaja peab end tähtsaks, on valmis oma arvamust iga hinnaga kaitsma, oma tahet läbi suruma.

Suured sõna- ja reavahed viitavad ka sellele, et inimene tahab endast teisi kaugel hoida, distants on tema jaoks oluline. Väga suurte sõnavahedega kirjutavad ka vaimuhaiged, sel juhul on käekirjas ka teisi psüühilistele häiretele viitavaid märke. Väikeste sõnavahedega kirjutajatel on enamasti keskmised vaimsed võimed.

Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Nimemuutuse mõju eluteele


Isikuhoroskoobid


Elukoha horoskoop


Käevõrud partneritele: hauliit ja oonüks


Dekoratsioon: tšakra ja ahhaat


Pealamp: Black Diamond Storm 400


Dekoratsioon: punane jaspis


Padjakate 50 x 50 cm (2 tk)


Kaelakee


Kausid (5 tk)


Seinapilt lõuendil: päikeseloojang Tartumaal


Pealamp: Petzl Noctilight laternNB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Seotud postitused