Maikellukeste kinkimine – kevade ja puhtuse sümbol

Kevade saabudes toovad õitsevad kevadlilled meie ellu värskust ja uut elu. Üks armastatumaid kevadlilli, mis püsib ka vaasis mõnda aega ilusana, on maikelluke, mida tuntakse ka nimega piibeleht.

Maikelluke on väike, kuid silmapaistev lilleke, mis õitseb tavaliselt mais või juuni alguses. Lillel on tugev ja magus lõhn, mis toob kevadega seotud tunde aeda ja koju. Maikelluke on tuntud oma õrnade, kellukakujuliste õite ja tumeroheliste lehtede poolest. Maikelluke on lill, mis sümboliseerib kevadet, uusi algusi ja looduse tärkamist.
Maikellukeste kinkimine kannab endas mitmesuguseid tähendusi, mis peegeldavad selle lille sümboolikat ja ilu. Siin on mõningad peamised tähendused, mis selle lille kinkimisega seostatakse:

1. Uus algus või ja kevade võlu

Maikelluke on kevade sümbol, mis tähistab uut alust ja looduse tärkamist. Selle lille kinkimine on märgiks uuest algusest, lootusest ja positiivsetest muutustest.

2. Puhtus ja süütus

Maikellukesed sümboliseerivad puhtust ja süütust, just oma valgete õite poolest. Need lilled võivad olla kingituseks, mis väljendab siirust, ausust ja puhtaid tundeid.
3. Õrnus ja hellus

Maikellukesed on õrnad ja haprad lilled, mis sümboliseerivad seeläbi hellust ja õrnust. Neid võib kinkida inimestele, kelle vastu tunned kiindumust ja hoolivust.

4. Tagasitulek ja taaskohtumine

Maikelluke sümboliseerib ka tagasitulekut ja taaskohtumist. Selle lille kinkimine võib olla märgiks kellegi naasmisest või taasühinemisest pärast pikka eemalolekut.

Maikellukesel on olnud läbi ajaloo väga palju sümboolset tähendusi ja on olnud tähtis lill ka paljudes kultuurides. Maikellukese kohta öeldakse, et see toob õnne ja rõõmu igaühe ellu. Kristlikus kultuuriruumis on maikelluke seotud Neitsi Maarjaga ning seda nimetatakse sageli ka „Maarja pisarateks”. Legendi kohaselt kasvasid need lilled kohtades, kus Maarja pisarad langesid.
Maikellukesi kasutatakse sageli pulmade lillekaunistustes, nende süütuse ja puhtusega sümboolika tõttu. Need lilled on sobilikud pruudikimpudes ja pulmakaunistustes.

Tänapäeval on maikelluke endiselt väga populaarne lõikelill, mida kingitakse erinevate tähtpäevade puhul, olgu selleks siis sünnipäev, emadepäev ning lihtsalt sõpruse või armastuse märgiks.

Maikellukeste kinkimine on võimalus jagada oma emotsioone ja väljendada hellust, puhtust ja uusi algusi.

Maikellukeste kinkimise puhul tuleb arvestada sellega, et suures kimbus on nende lõhn päris tugev, mistõttu ei tasu neid kinkida inimestele, kes on lõhnade suhtes väga tundlikud. Lisaks tuleb lisada, et maikelluke on väga mürgine taim eriti marjad ja seemned.

Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Suhtehoroskoobid


Saatuse analüüs + saatus-tulevik horoskoop


Taro kaartide ennustus


Tekk (150 x 200 cm)


Kaelakee: vähi tähtkuju


Taldrikud (28 cm) (6 tk)


Pealamp: Black Diamond Storm 400


Harley-Davidson 2015 Street Glide Special


Seinapilt lõuendil või kapal: Pirita jõgi Tallinnas (infrapuna)


Kristall: aafrika verekivi


Lamp: juhtmevaba, RGB


Skulptuur: perekondNB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Seotud postitused