Milline õhuniisutaja on minu jaoks parim valik?

Sisuturundus

Kas ärkad kuiva suu, kinnise nina ja peavaluga? Ehk on kodus lihtsalt raske hingata või esineb korduvaid ninaverejookse? Kõiki neid probleeme võib põhjustada liiga kuiv õhk, millest tulenevalt on väga asjakohane küsida, milline õhuniisutaja aitaks need mured lahendada?

Milline õhuniisutaja sobib sinu koju?

Mõeldes, millist õhuniisutit valida, jääb kindlasti koheselt silma valikute rohkus. Õhuniisutaja mudeleid on tõesti erinevaid. Üks levinumaid variante on õhuniisutaja, mis töötab auruga: veereservuaari soojendatakse, vesi muutub auruks ja see paisatakse õhku. Miinuseks on pidev energiakulu ning oht, et õhuniisutaja ise muutub kuumaks või on ka aur liiga soe.

Õnneks on olemas ka jaheda auruga õhuniisutaja. Ja veelgi parem on see, et kui ei suuda otsustada, millist õhuniisutajat valida, kas sooja või jaheda auruga, siis on olemas kahe töörežiimiga mudelid. Nii saad iga kord eraldi valida, kas soovid jahedat või sooja auru.

Jahedat auru toodab ka ultraheli-õhuniisutaja. Uus tehnoloogiline lahendus, kus udu tegemiseks ei kasutata mitte vee soojendamist, vaid kõrge sagedusega vibratsiooni. Selline õhuniisutaja on turvaline valik laste ja lemmikloomadega peredele, madala energiakasutusega ning alternatiividest tunduvalt vaiksem. Miinuseks aga kõrgem hind.

Parim õhuniisutaja on talvisel ajal asendamatu

On tavaline, et küsimus, milline õhuniisutaja osta, kerkib esile kütteperioodi alguses. Kuigi kõik küttemeetodid vähendavad õhuniiskust, siis eriti märkimisväärselt teeb seda keskküte. Aastate jooksul on ühe lahendusena olnud kasutusel õhuniisutaja radiaatorile lisamine. Olgu see siis täidetav veeanum või niiske rätik. Tänapäevane õhuniisutaja on aga kindlasti mugavam lahendus.

Seda juba seetõttu, et probleeme tekitab nii liiga kuiv kui liiga niiske õhk. Inimesele parim õhuniiskus jääb 40% ja 60% vahele. Kuigi see on ka võimalik tajuda, kas ruumis on õhk liiga kuiv või liiga niiske, siis täpsema tulemuse saab õhuniiskuse mõõtmisega. Õhuniiskuse sensori olemasolu on üks faktor, mida jälgida, kui kaalud, millist õhuniisutit osta.

Lisaks niiskustaseme näitamisele oskab selline niisutaja end tööle lülitada täpselt siis, kui vaja. Kindlasti on see optimaalsem ja mugavam, kui ise niisutaja sisse- ja väljalülitamine ning aitab vältida ka ruumi liigniiskeks muutumist.

Miks tasub osta õhuniisutaja magamistuppa?

Kvaliteetse ööune tähtsusest ei saa aga üle ega ümber. Päris igasugune õhuniisutaja aga magamistuppa ei sobi ja võib hakata hoopis und häirima. Kui mõtled, milline õhuniisutaja valida magamistuppa, siis vastuseks on piisavalt vaikne, reguleeritava valgustuse või öörežiimiga mudel.

Lisaks enda magamistoale mõtle ka lastele ja sellele, milline õhuniisutaja nende jaoks parim lahendus võiks olla. Armas loomakujuline õhuniisutaja on tõenäoliselt suur hitt ning muudab ka pere pisemate ööune kvaliteetsemaks.

Võrreldes elutoaga, siis tõenäoliselt on magamistuppa vaja pigem suurema veemahutiga mudelit, sest õhuniisutaja võiks töötada öö läbi. Faktorid, millega peaks õhuniisutaja valimisel veel arvestama: ruumi suurus, veemahuti maht, müratase, kasutusmugavus ja energiakasutus. Ja kuigi see ei ole funktsionaalselt oluline, siis muidugi õhuniisutaja disain ning kuidas see sobib toa sisekujundusega.

Õhuniisutaja päästab probleemidest

Parim õhuniisutaja sinu koju või kontorisse muudab elu pea märkamatult paremuse poole. Siseruumi õhu õigel niiskustasemel hoidmine leevendab mitmete hingamisteede haiguste sümptomeid, toetab juuste ja naha tervist ning aitab toime tulla hooajaliste allergiatega.

Võimalik on valida õhuniisutaja, millel on just sinule vajalikud lisafunktsioonid: võimalus kasutada eeterlikke õlisid, õhu puhastamine, ionisaator, taimerfunktsioon, hügromeeter jne. Saab öelda, et valik on tõesti kasvanud nii suureks, et küsimusele milline õhuniisutaja osta, ei ole enam nii kerge vastust leida. Küll tähendab lai valik aga ka seda, et olemas on ka just sinule sobilik lahendus!

Seotud postitused