Hinge karma

Elu suurimaid väljakutseid on mõista, kes me üldse oleme ja mis on meie ülesanne siin maailmas. See on nagu elu enda mõistatuse lahendamine. Hingeline areng on kõige olulisem ülesanne inimese elus. Igal inimesel on mingi seesmine osa rohkem arenenud. Näiteks on inimene seesmiselt väga südamlik, aga ei armasta suhelda ega näita seda välja. Teine võib jälle olla väga hea suhtleja, aga on seejuures ebameeldiv.

Esoteerikud väidavad, et hingekarma on minevikus (eelmistes eludes) tehtud vead ja inimene reinkarneerub seni, kuni õppetunnid selgeks saab. Isegi kui see nii ei ole, on inimese seesmine areng väga oluline eelkõige tema enda jaoks. Kõige olulisem õppetund on kannatlikkuse õppimine. Vead tulenevad peamiselt sellest, et kannatlikkust napib ja keskendumisvõime on puudulik. On oluline leida iseenda tugevad küljed ja positiivsed omadused, keskenduda tuleb sellele osale endast. Emotsionaalse kontrolli kaotamine näitab alati, et negatiivne pool on saanud inimese üle võimu. Kõige paremad on need olukorrad, kus tulevad välja nii head kui halvad omadused, sest siis on võimalik teha valikuid ja käituda õigesti ning südametunnistuse järgi.
Hing on elu säde (Jumala säde). Hingel on kaasasündinud omadused, tugevad ja nõrgad küljed. Paljud asjad jätavad hinge arengule kustumatud jäljed. Kaasa tulevad nii nõrkused kui tugevused, ikka olenevalt õppimisvõimest ja õppetundide omandamisest. See loob iga inimese kui kordumatu. Iga inimese isikupärane, rikkalik ja eriline karakter põimub tihedalt tema karmaga. Peamiseks iseloomu kujundajaks on vaba tahe. Iga inimene saab oma loomuse madalaid külgi paremaks muuta ja end hingeliselt arendada. Seejuures tuleb siiski jääda iseendaks, mitte jäljendada kedagi teist või mingit ideaalvarianti.

Hinge karma sellest paremaks ei muutu, kui iseendast liiga kaugele minnakse. Hingekarmat mõjutavad vaimsed tegurid, kaasasündinud temperament, dünaamilisus, keskkond (inimesed ja sündmused), geenid, kasvatus, planeetide mõju. Metafüüsika järgi on igal inimesel jumalik teisik, kes tema hinge “toidab” ja tema arengule kaasa aitab. Temperamendi tõttu on osad inimesed seltsivamad ja teised kinnisemad, mõni on artistlik, teine kaldub trikitama, igaühel on oma eripära. Hing sünnib siia ilma teatud temperamendiga ja eelmiste elude karmaga. Ükski hing ei ole teisest parem ega halvem, teiste erinevusi tuleb austada. Eriti oluline on see laste puhul. Näiteks koolisüsteem kipub lapsi ühetaoliseks lihvima, mis hinge arengu seisukohalt pole hea.
Ka lapsevanem ei saa eeldada, et lapsel on samasugune temperament kui tal endal. Vanemad ei tohi lapsi püüda endasarnasteks muuta, sellega teevad nad lapse hingele suurt kahju.

Teatud sisemised omadused tulevad esile seoses inimese sooga. Vastassugu on alati üks suuremaid mõistatusi. Hing kehastub teatud sooga, et kogeda spirituaalsust läbi vastassoo. Mehe keha toob esile teatud dünaamilised omadused ja naise keha magnetilised omadused. Igas inimeses on olemas nii naiselik kui mehelik pool. Sõltuvalt soost on üks neist alati dominantne ja määrab, kummast soost inimene on. See väljendub aura värvides ja on meestel valdavalt kuldne (kuld on meheliku energiaga metall), naistel on tavaliselt roosa. Mõnikord on kummagi põhivärviks hoopis sinine. Kui need energiad ei ole tasakaalus, on elus palju segadust oodata.
Keskkond võib muuta iseloomu ja hinge nii halvemaks kui paremaks, sest loodus, inimesed, olukorrad ja miljöö mõjutavad. Samuti mõjutavad nii tragöödiad kui suured võimalused inimese hingeelu. Pärilikkus määrab peamiselt füüsise. Kasv, kehatüüp, välimus, juuksed, silmade värv, hambad jms. on geenidega määratud. Esoteerikud väidavad, et füüsis väljendab seda, kuidas eelmistes eludes teisi koheldi. See on osa karmast, seda teades on võimalik parandada oma geneetilisi omadusi. Kasvatuse mõju käib kaasas terve eluaja, kuna lapsepõlves ja nooruses on inimene väga mõjutatav. Lapsed võtavad omaks vanemate tegeliku ellusuhtumise. Tänapäeval enam planeetide mõjule ei mõelda, aga kui vaadelda ka Maad kui elusorganismi ja päikesesüsteemi samuti, siis on inimene lihtsalt Maa ja päikesesüsteemi laps. Iga planeet mõjutab mingil moel ja jätab hinge kehastumise hetkel teatud jälje inimese saatusele. Vaba tahe dikteerib, kui suur see mõju tegelikus elus on.

Kuidas töötab hingekarma?

Möödub mitu elu, enne kui hing karmast vabaneb. Kuna inimeste hinged on erineval tasemel oma arengus, on vaja õppida olema tolerantne nende suhtes, kes on teistsugusel arengutasemel ega käitu sarnaselt. See osa on väga oluline hingekarma õppetund. Tuleb püüda teisi mõista, mitte hukka mõista. Inimene satubki elu jooksul olukordadesse, kus tema tolerantsus pannakse proovile, suur enamik kukub selles osas täielikult läbi. Kui püütakse teisi endasarnasteks muuta, siis luuakse vaid uut karmat juurde ja ka suhtekarmat lisaks. NB! Ei ole lihtne teha vahet, kas iseloomunõrkused või tolerantsuse puudumine on vaba tahe või eelmiste elude karma. Mida raskem on midagi muuta, seda sügavamal on selle juured inimeses endas. Kui kellegi halvad omadused väga häirivad, siis on inimeses endas need samad omadused olemas.
Karma seaduste järgi tõmbab sarnane sarnast ligi ja kui endas üldse kurjust ei ole, ei saa teiste kurjus suurt kahju teha. Iga inimene peab pidevalt oma hingega tegelema. Sõltuvused on ilmselgelt eelmistest eludest. Samuti hirmud ja foobiad tulevad kaasa, näiteks kõrgusekartus või ämblikute hirm. Kui eelmistes eludes on olnud lahendamata probleeme teiste inimestega, siis antakse võimalus seda parandada, aga hoopis teistmoodi olukorras.

Mõned inimesed ei muutu terve elu jooksul ei heas ega halvas, ka see pole hea. Sel juhul puudub inimese elus dünaamika ja areng. Kõik igatsevad helget ja head elu. Kui elu oleks kogu aeg “lill”, siis peaksid inimesed olema pühakud ja karmaõppetunnid puuduksid. Võiks mõelda oma hingekarmast hoopis nii, et see annab võimaluse arenemiseks ja muudab elu just seetõttu elamisväärseks.

Algallikas “Karma ja taassünd”

Suur valik ehteid, kodukaupu, matkatarbeid, mänguasju, kristalle, taro kaarte, seinapilte jne.


Sünnihoroskoop + horoskoop mehele


Karjäärihoroskoop


Kas Sinu nimi sobib eluteega kokku?


Kaelakee: ema ja tütar, roos


Tassid ja taldrikud (6 tk)


Kaelakee: opaal


Seinakell


LED küünlad (3 tk)


Päikesepüüdja: mandala


Kokkupandav lennuk - Focke-Wulf FW 190 A-3


Kaelakee: vähi tähtkuju


Seinakaunistus: hobusedNB! Lehekülje sisu kopeerimine ei ole lubatud OÜ A.J.A. Grupp kirjaliku loata. Täpsemad lehekülje kasutustingimused leiad siit.

Kui soovid lisada siia lehele kommertsartiklit kliki siia.

Seotud postitused